II liga

Rywalki Łaskovii powalczą o I ligę

Już w piątek rozpoczną się turnieje półfinałowe o awans do I ligi kobiet. W zawodach rozgrywanych w Tarnowie i Pszczynie wezmą udział po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup II ligi. W tym gronie znajdą się grupowe rywalki Łaskovii: NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i Bluesoft Mazovia Warszawa. Dwa pierwsze zespoły z każdego turnieju awansują do finału, z którego dwie czołowe ekipy uzyskają promocję do wyższej klasy rozgrywkowej.

Zespół NOSiR-u, który zajął drugie miejsce w naszej grupie, a w fazie zasadniczej dwukrotnie pokonał Łaskovię za trzy punkty, nie miał kłopotów z awansem do fazy półfinałowej. Podopieczne Bartosza Kujawskiego w fazie play-off trafiły na AZS AWF-UKSW Warszawa i pewnie zwyciężyły warszawski zespół, nie oddając akademiczkom nawet jednego seta w rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw. Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego o awans do finału zagra w Pszczynie, gdzie zmierzy się z mistrzyniami grupy IV, WTS Solna Wieliczka oraz wicemistrzyniami grup I i II: UKŻPS Kościan i PLKS Pszczyna.

Turniej półfinałowy o awans do I ligi – Pszczyna – 22-24.04.

Piątek – 22.04.
17:00 – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – PLKS Pszczyna
19:00 – WTS Solna Wieliczka – UKŻPS Kościan

Sobota – 23.04.
18:00 – PLKS Pszczyna – UKŻPS Kościan
20:00 – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – WTS Solna Wieliczka

Niedziela – 24.04.
13:00 – WTS Solna Wieliczka – PLKS Pszczyna
15:00 – UKŻPS Kościan – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

Sprawczyniami największej jak do tej pory niespodzianki w rozgrywkach II ligi są siatkarki Bluesoft Mazovii Warszawa. Podopieczne Katarzyny Wysockiej, które w fazie zasadniczej uległy Łaskovii w Łasku 2:3, by później zrewanżować się i wygrać bez straty seta we własnej hali, do fazy play-off przystąpiły z czwartego miejsca. Ich rywalkami były zwyciężczynie fazy zasadniczej, siatkarki Espes Sparty Warszawa, które były jednocześnie faworytkami rywalizacji. Pierwszy mecz nie zapowiadał niespodzianki. Sparta gładko wygrała 3:0 i objęła prowadzenie w serii, jednak w drugim spotkaniu to Mazovia okazała się lepsza zwyciężając 3:1 i po dwóch starciach był remis 1:1. Najbardziej emocjonujący mecz trzeci również wygrała Mazovia, a spotkanie zakończył tie-break rozgrywany na przewagi (18:16). W czwartym starciu Sparta odrobiła straty wygrywając 3:1 i o awansie zadecydowało piąte spotkanie, które na prośbę spartanek zostało rozegrane w hali Mazovii. W ostatnim meczu serii podopieczne Piotra Najmowicza uległy rywalkom 0:3 i to Mazovia awansowała do dalszych gier.

Siatkarki z warszawskiej Ochoty udadzą się na turniej półfinałowy do Tarnowa, gdzie ich rywalkami będą: mistrzynie grup I i II, Orzeł Elbląg i AZS Opole oraz wicemistrzynie grupy IV, Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Z siatkarkami z Elbląga łaskowianki miały okazję rywalizować 5 lat temu, podczas debiutanckiego sezonu w rozgrywkach drugoligowych, jednak od tego czasu w zespole prowadzonym przez trenera Andrzeja Jewniewicza zaszły duże zmiany. Łaskiego akcentu nie zabraknie natomiast w zespole gospodyń. Barwy Grupy Azoty PWSZ Tarnów reprezentuje środkowa Adrianna Sobczak, która w latach 2011-2013 występowała w zespole Łaskovii.

Turniej półfinałowy o awans do I ligi – Tarnów – 22-24.04.

Piątek – 22.04.
17:30 – Grupa Azoty PWSZ Tarnów – E. Leclerc Orzeł Elbląg
20:00 – AZS KU Politechniki Opolskiej – BlueSoft Mazovia Warszawa

Sobota – 23.04.
17:30 – Grupa Azoty PWSZ Tarnów – BlueSoft Mazovia Warszawa
20:00 – E. Leclerc Orzeł Elbląg – AZS KU Politechniki Opolskiej

Niedziela – 24.04.
11:00 – Grupa Azoty PWSZ Tarnów – AZS KU Politechniki Opolskiej
13:30 – BlueSoft Mazovia Warszawa – E. Leclerc Orzeł Elbląg

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę