II liga

Rozpoczynamy sezon!

Już dziś o godz. 18:00 siatkarki ŁMLKS rozegrają swój pierwszy mecz w sezonie 2011/2012. Przeciwniczkami podopiecznych Bogdana Lipowskiego będzie zespół AZS AWF Warszawa. W letniej przerwie w naszej drużynie zaszły spore zmiany.

W letniej przerwie skład ŁMLKS uległ dużym zmianom. Z zespołu odeszło kilka podstawowych zawodniczek: Agnieszka Wołoszyn zdecydowała się na przerwę w karierze, Olga Samul wróciła do rodzinnego Jaworzna, Malwina Smarzek podjęła naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Sosnowcu, w zespole nie zobaczymy też Kai Rogali, Blanki Lipowskiej i Olgi Chojnackiej, które wyjeżdżają na studia, w składzie zabraknie też Pauliny Wodzińskiej.

W ich miejsce drużyna pozyskała kilka nowych siatkarek. Nowym kapitanem drużyny będzie Monika Stasiak (ostatnio Skra Bełchatów), która reprezentowała nasz klub trzy sezony temu, kiedy to walczyliśmy o awans do II ligi. Obok niej zobaczymy łaskowiankę Karolinę Rogalę, a na środku siatki wspomagać je będą młode siatkarki, pozyskane z łódzkich zespołów młodzieżowych: Adrianna Sobczak (UKS SMS Łódź) i Justyna Klimczak (UKS 179 Łódź).

Za rozegranie odpowiadać będą Marta Koperek oraz Karolina Dębowska. Marta reprezentowała barwy drużyny w zeszłym sezonie, natomiast Karolina występowała w ŁMLKS dwa sezony temu, gdy święciliśmy awans do drugiej ligi, ostatni rok spędziła na studiach we Francji.

Największe zmiany zaszły na przyjęciu, gdzie z zeszłego sezonu pozostała tylko Agnieszka Raczyńska. Do drużyny po dwóch latach gry w warszawskiej Politechnice wraca wychowanka Maja Nowicka, z UKS 179 Łódź przychodzi do zespołu Marta Jaszczuk, a z UKS SMS Łódź Paulina Czubak.

Sporym wzmocnieniem może okazać się pozyskana na pozycję atakującej Danuta Zagojska, która ma za sobą grę w zespołach pierwszoligowych (ostatnio Jedynka Aleksandrów Łódzki), niestety przed tygodniem Danuta skręciła kostkę w meczu sparingowym i na jej debiut w meczu ligowym w barwach ŁMLKS będziemy musieli poczekać.

Na pozycji libero zobaczymy w tym roku Zuzannę Glubę, wychowankę UMKS Tuszyn, która ostatni rok spędziła w łódzkim UKS 179. Zuzia ma za sobą również grę w SMS PZPS Sosnowiec. Zmienniczką Zuzi będzie nasza wychowanka, Agnieszka Krawczyk.

Jak siatkarki ŁMLKS zaprezentują się w nowym składzie w nadchodzącym sezonie? Pierwsza okazja do tego by się o tym przekonać nadarzy się już dziś. Przeciwniczkami naszych siatkarek będą zawodniczki AZS AWF Warszawa. Podopieczne Andrzeja Ojrzanowskiego w minionym sezonie zajęły w tabeli 7-me miejsce, w spotkaniach z naszą drużyną uległy ŁMLKS 3:2 w Łasku, by zrewanżować się zwyciężając 3:1 w Warszawie. Gorąco zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie, początek w hali Gimnazjum nr 2 przy ul. Berlinga 1 o godz. 18:00.

Skład ŁMLKS Łask w sezonie 2011/2012:

1. Zuzanna Gluba – libero
2. Adrianna Sobczak – środkowa
3. Karolina Dębowska – rozgrywająca
4. Paulina Czubak – przyjmująca
5. Marta Koperek – rozgrywająca
6. Agnieszka Krawczyk – libero
7. Monika Stasiak (kapitan) – środkowa
8. Danuta Zagojska – atakująca
10. Marta Jaszczuk – przyjmująca
12. Justyna Klimczak – środkowa
13. Agnieszka Krawczyk – przyjmująca
14. Maja Nowicka – przyjmująca
16. Karolina Rogala – środkowa

Trener – Bogdan Lipowski

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę