Minisiatkówka

Raport meczowy, 22-23.01.

22.01.2022 – I turniej fazy zasadniczej Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego

Za nami pierwszy turniej fazy zasadniczej Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego w trójkach i dwójkach. W hali sportowej na Os. Batorego w Łasku rywalizowały dwójki (dziewczęta z rocznika 2011 i młodsze) oraz trójki (dziewczęta z rocznika 2010).

2 nasze trójeczki rywalizowały w gronie 10 drużyn. W dwójeczkach z 7 naszych zespołów, ze względu na covidowe kwarantanny mogliśmy wystawić tylko 3 duety 😟, które walczyły w gronie 24 zespołów.

Wielkie brawa dla wszystkich dziewcząt, zarówno tych, które dzielnie walczyły na boisku jak i tych, które wspomogły nasz turniej obsługą sędziowską!

22.01.2022 – mecz III ligi kobiet z Prosną Wieruszów

W sobotę w Wieruszowie, w kolejnym meczu III ligi kobiet zmierzyliśmy się z miejscową WKS Prosną. Co tu dużo mówić, mecz nie ułożył się po naszej myśli i zakończył się wygraną gospodyń 3:0 (25:23, 25:7, 25:22). Serdecznie gratulujemy rywalkom dzisiejszej wygranej.

W naszym zespole na słowa uznania zasłużyła dziś Oliwka Pilecka, która wróciła do nas po niemal miesiącu przerwy w treningach i mimo długiej pauzy bardzo dzielnie radziła sobie na rozegraniu.

Do meczowego składu wróciła dziś też po ponad miesiącu Paulina Fister, która zagrała na pozycji libero. Mamy nadzieję, że problemy zdrowotne szybko miną i “Fiśka” już wkrótce będzie mogła nas wspomóc w pełnym wymiarze.

Na uwagę zasługuje też występ naszej kapitan, Martyny Bulzackiej, która z uwagi na choroby, kontuzje i absencje wyszła w pierwszej szóstce na… przyjęciu i również radziła sobie całkiem dzielnie. Jak sięgamy pamięcią, to ostatni ligowy występ na przyjęciu Martyna zaliczyła… ponad półtora roku temu w wojewódzkim finale Kindera w kategorii czwórek. W razie czego – jest potencjał!

Na przyjęciu, również po raz pierwszy w tym sezonie bardzo dzielnie radziła sobie Zuzia Plich.

Weekend mieliśmy zakończyć w niedzielę szóstym turniejem fazy zasadniczej ligi wojewódzkiej młodziczek. Niestety, już po raz piąty w tym sezonie turniej ligowy został odwołany i przeniesiony na inny termin…

23.01.2022 – VI turniej V ligi wojewódzkiej młodziczek w Zgierzu

Miłą niespodziankę sprawił nam drugi zespół młodziczek, który rywalizował w turnieju V ligi wojewódzkiej w Zgierzu.

Łaskowianki pokonały 2:0 (25:18, 25:15) MUKS Libero Pajęczno i 2:1 (25:18, 18:25, 15:8) UKS Siatka Zgierz, zajęły pierwsze miejsce i awansowały do IV ligi!

Wielkie brawa dla całego zespołu i trenera Bogdana!

W dzisiejszym turnieju dziewczęta zagrały w składzie: Maja Bartoszczyk, Kaja Dymińska, Oliwia Czajka, Natalia Owczarek, Zuzia Zydorek, Karolina Jelińska, Zuzia Drewicz i Julia Rusiecka. Dziewczęta dzielnie wspierała też Izabela Zydorek.

Jak już wcześniej pisaliśmy, szósty turniej I ligi, w której lideruje nasz pierwszy zespół został odwołany z przyczyn covidowych i zostanie rozegrany w późniejszym terminie.

Na górę