Juniorki

Raport meczowy, 19-26.11.

Dwa ostatnie weekendy listopada upłynęły pod znakiem siatkarskich emocji. Nasze siatkarki rywalizowały w kategoriach: singielków, młodziczek, kadetek, juniorek oraz seniorek. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania rozegranych w ostatnich dniach spotkań.

Juniorki powalczą o medale w pierwszej lidze

Na medal spisał się nasz zespół juniorek, który w dniach 19-20 listopada wziął udział w turnieju barażowym ligi wojewódzkiej. Po pierwszym etapie rozgrywek zespoły z miejsc 3 i 4 z I ligi oraz dwa najlepsze zespoły z dwóch grup II ligi stanęły do walki o grę w I lidze w drugim etapie. Awans uzyskiwały 2 najlepsze drużyny.

Łaskowianki, które były gospodyniami zawodów (odbyły się one w sali gimnastycznej ZSM-T w Ostrowie) pokonały kolejno ekipy: UKS Volley 34 Łódź, UKS Czwórki Aleksandrów Łódzki i UMKS-u Tuszyn bez straty seta, zajęły w turnieju I miejsce, dzięki czemu w drugim etapie ligi wojewódzkiej powalczą o medale tegorocznych Mistrzostw Województwa Łódzkiego. Wielkie brawa dla całej ekipy!

SMS Ostrów Łaskovia Łask – UKS Volley 34 Łódź 3:0 (25:22, 25:17, 25:15)
SMS Ostrów Łaskovia Łask – UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:17, 25:16, 25:14)
SMS Ostrów Łaskovia Łask – UMKS Tuszyn 3:0 (25:12, 25:17, 25:20)

Skład SMS Ostrów Łaskovii: Weronika Kula, Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Amelia Ostrowska, Angelika Witek, Roksana Wojtasik, Oliwka Pilecka, Zuzia Plich, Zosia Florczyk, Zuzia Gruchaj, Julia Bryl, Paulina Fister, Marcysia Kułak, Ewa Mrózek

Singielki zakończyły fazę zasadniczą

Nasze najmłodsze siatkarki w sobotę, 20 listopada po raz trzeci walczyły w pierwszej, historycznej edycji Łódzkich Minisingielków. Ostatni turniej wyłonił finalistki, które tuż przed Mikołajkami, w sobotę, 4 grudnia będą rywalizować w sali gimnastycznej ZSM-T w Ostrowie w wielkim finale!

W tym gronie znalazły się dwie nasze pszczółki: NADIA WITKOWSKA i NIKOLA MALINOWSKA! Wielkie brawa dla dziewcząt!

Niemniejsze brawa również dla naszych pozostałych maluchów: Jagny Bogus, Igi Kurczewskiej, Kamili Kity, Ady Morawskiej, Eleny Burblis oraz Heleny Radzbanek!

Dla zdecydowanej większości dziewcząt tegoroczna odsłona ligi była pierwszymi zawodami siatkarskimi w życiu. Wielkie brawa za tą wspaniałą inicjatywę dla Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, a w szczególności dla Przewodniczącego Wydziału Minisiatkówki, Jakuba Wlaźlika!

Drugi zespół młodziczek tym razem bez wygranej

Kolejny turniej ligowy ma za sobą nasz drugi zespół młodziczek. Dziewczęta w niedzielę, 21 listopada zadebiutowały w IV lidze wojewódzkiej, w której walczyły wspólnie z ekipami: MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, UKS AS Zduńska Wola i UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki II.

Tym razem lepsze okazały się rywalki i w następnym turnieju nasze siatkarki zagrają w lidze V:

ŁMLKS Łaskovia Łask – UKS AS Zduńska Wola 0:2 (18:25, 17:25)
ŁMLKS Łaskovia Łask – UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki II 0:2 (15:25, 17:25)

Do III ligi awansowała ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego, która bez straty seta pokonała drużyny z Aleksandrowa i Zduńskiej Woli. Gratulujemy!

Mimo dwóch porażek wielkie brawa należą się dla całego naszego drugiego zespołu. Dziewczęta czynią stałe postępy, a ich gra wygląda co raz lepiej, znacznie lepiej niż jeszcze niespełna 2 miesiące temu, kiedy ruszały rozgrywki ligowe. Trzymamy kciuki za dobrą postawę w kolejnych turniejach, najbliższy już 5 grudnia!

Na niedzielnym turnieju IV ligi młodziczek Łaskovię reprezentowały: Natalka Owczarek, Zuzia Drewicz, Maja Bartoszczyk, Oliwka Czajka, Ola Piotrowska, Zuzia Zydorek, Zosia Jacoń, Karolina Jelińska, Kaja Dymińska, Maja Dębkowska, Maja Kosmyk i Ola Kita.

Kadetki wygrały po raz siódmy!

Swoją siódmą wygraną w ósmym meczu ligowym odniosły nasze kadetki! Tym razem w wyjazdowym spotkaniu rozegranym w środę, 24 listopada pokonaliśmy w łódzkiej hali MOSiR ŁKS Siatkówka Żeńska II 3:0 (25:19, 25:18, 25:10).

Wielkie brawa dla całej ekipy!

ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź II – SMS Ostrów Łaskovia Łask 0:3
19:25, 18:25, 10:25

Skład SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovii: Amelka Ostrowska (13 punktów), Roksana Wojtasik (11), Ewa Mrózek (9), Karolina Kulczyńska (6), Julia Bryl (5), Paulina Fister (5), Zuzia Plich (3), Martyna Bulzacka (2), Marcysia Kułak (1), Martyna Michalak, Angelika Witek oraz Oliwka Pilecka.

Pierwsza wygrana w III lidze kobiet!

Był debiut, później pierwszy wygrany set, a w piątek, 26 listopada przyszła pora na pierwszą wygraną w III LIDZE KOBIET!

Nasze siatkarki w swoim trzecim meczu w gronie seniorek pokonały WKS Prosnę Wieruszów 3:1 (21:25, 25:17, 25:15, 25:18).

Wielkie brawa dla całej drużyny! Serdecznie dziękujemy za gorący doping wszystkim obecnym: tradycyjnie rodzicom i najbliższym, ale także wiernym sympatykom łaskiej siatkówki oraz koleżankom i kolegom ze szkolnych ławek!

Serdecznie dziękujemy także naszym rywalkom, za dzisiejsze spotkanie.

SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask – WKS Prosna Wieruszów – sekcja siatkówki 3:1
21:25, 25:17, 25:15, 25:18

Skład SMS Ostrów Łaskovii: Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska (20 punktów), Amelka Ostrowska (13), Paulina Fister (11), Zuzia Plich (5), Julia Bryl (4), Zuzia Gruchaj (3), Martyna Bulzacka (2), Marcysia Kułak (2), Zosia Florczyk (1), Angelika Witek, Oliwka Pilecka i Weronika Kula.

Mocno trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia Ewci Mrózek, którą zmogło przeziębienie i piątkowy mecz spędziła w internatowym łóżku. Niecierpliwie czekamy też na Roksanę Wojtasik, którą zatrzymała przymusowa kwarantanna – strach pomyśleć jak wytrzymała w domu, oglądając transmisję z meczu grających koleżanek.

Niezmiernie cieszymy się natomiast, że po raz pierwszy po zabiegu kontuzjowanego kolana mecz koleżanek mogła obejrzeć na żywo Hania Puchała! Puchciu, choć nie było Cię z nami tylko niecałe 2 tygodnie, to bardzo tęskniliśmy!

Grudzień pod znakiem kolejnych emocji!

Rozgrywki ligowe nie zwalniają tempa, a grudzień przyniesie nam kolejną dawkę siatkarskich emocji!

 • Już dziś (czwartek, 2 grudnia), kolejny mecz ligowy rozegrają nasze KADETKI. Udamy się do Konstantynowa Łódzkiego, by zmierzyć się z tamtejszym UKS Lider. W pierwszym spotkaniu obu zespołów lepsze okazały się łaskowianki, wygrywając 3:2. Początek dzisiejszego starcia o 18:30.
 • W sobotę, 4 grudnia w sali gimnastycznej ZSM-T w Ostrowie k. Łasku odbędzie się wielki finał ŁÓDZKICH MINISINGIELKÓW. Do Ostrowa zawita 16 najlepszych dziewcząt oraz 8 najlepszych chłopców pierwszej edycji rozgrywek. Początek zmagań o 10:00.
 • W niedzielę, 5 grudnia pierwszy zespół naszych MŁODZICZEK rozegra zaległy turniej III etapu fazy zasadniczej. Przypomnijmy, że nasze siatkarki występują w I lidze i są liderkami rozgrywek. Wśród rywalek tym razem: UKS Lider Konstantynów Łódzki, ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź oraz UMKS Tuszyn. Początek turnieju o 10:00.
 • Tego samego dnia drugi zespół MŁODZICZEK uda się do Domaniewic na turniej V ligi. Wśród rywalek miejscowy UKS Asik, UKS Siatka Zgierz oraz MUKS Libero Pajęczno.
 • Również w niedzielę, 5 grudnia pierwszy mecz w II etapie fazy zasadniczej rozegrają JUNIORKI. Do Ostrowa zawita drugi zespół ŁKS Siatkówka Żeńska. Początek spotkania o 17:30.
 • W piątek, 10 grudnia czeka nas kolejny mecz w III LIDZE KOBIET. Tym razem naszymi rywalkami będą siatkarki MKS Skier-Vis Business Center Skierniewice. Spotkanie rozpocznie się o 17:00, tradycyjnie areną zmagań będzie sala gimnastyczna ZSM-T w Ostrowie.
 • W sobotę, 11 grudnia czeka nas wyjazdowy mecz KADETEK, w którym zmierzymy się z pierwszym zespołem Łódzkiego Klubu Sportowego.
 • Niedziela, 12 grudnia to tradycyjne emocje związane z ligą wojewódzką JUNIOREK. Tym razem pierwszy zespół ŁKS-u zawita do naszej sali.
 • W piątek, 17 grudnia rozegramy ostatni w tym roku kalendarzowym mecz w III LIDZE KOBIET. Będzie to jednocześnie pierwszy mecz rudny rewanżowej. Naszymi rywalkami będą kandydatki do awansu, siatkarki UKS AS Kyubi Zduńska Wola. Początek spotkania o 17:00.
 • W sobotę, 18 grudnia ostatni mecz w tym roku w KADETKACH. Do Ostrowa przyjedzie UKS Volley 34 Łódź. Dla naszych siatkarek będzie to okazja do rewanżu za listopadową porażkę przy Ćwiklińskiej.
 • Niedziela, 19 grudnia to ostatni ligowy mecz w tym roku. W kategorii JUNIOREK podejmiemy UMKS Tuszyn.

W przerwie świąteczno-noworocznej czekają nas też towarzyskie, ogólnopolskie zmagania minisiatkarek i juniorek, o których więcej informacji już wkrótce!

Na górę