Juniorki

Raport meczowy, 10-15.11. Grały: dwójki, trójki, kadetki i III liga.

Okres przypadający na długi weekend związany z obchodami Święta Niepodległości tradycyjnie już świętowaliśmy na sportowo.

Drugi mecz w III lidze kobiet

W środę, 10 listopada rozegraliśmy nasz drugi mecz w III lidze kobiet. Nasze siatkarki niespełna tydzień wcześniej zadebiutowały w tych rozgrywkach, tym razem udało im się wygrać pierwszego seta.

W rozegranym awansem meczu z UKS Ozorków łaskowianki uległy rywalkom 1:3 (25:16, 14:25, 20:25, 22:25). Wielkie brawa dla całej ekipy, która dzielnie walczyła przeciwko starszym koleżankom.

W środowym meczu zagraliśmy w składzie: Martyna Bulzacka (3 pkt), Karolina Kulczyńska (15), Amelka Ostrowska (9), Roksana Wojtasik (6), Marcysia Kułak (2), Ewa Mrózek (11), Paulina Fister (2), Oliwka Pilecka (1), Hania Puchała, Martyna Michalak oraz Angelika Witek.

Piąta wygrana w I lidze kadetek

Przerwa na odpoczynek nie potrwała długo, bowiem już w czwartek nasze siatkarki rozegrały kolejny mecz w lidze wojewódzkiej kadetek. W dniu odzyskania niepodległości pokonaliśmy na zakończenie pierwszej rundy zmagań Czwórkę Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:11, 25:12, 25:14).

Nasz bilans na tym etapie rozgrywek to 5 wygranych, 1 przegrana i III miejsce w I lidze wojewódzkiej.

Drużyna SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovii zagrała w tym meczu w składzie: Martyna Bulzacka (2 pkt), Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska (15), Amelka Ostrowska (2), Angelika Witek, Roksana Wojtasik (4), Oliwka Pilecka, Zosia Florczyk (3), Lena Michalska, Julia Bryl (6), Paulina Fister (14), Hania Puchała, Marcysia Kułak (2), Ewa Mrózek (8).

Trójki rywalizowały w Nadarzynie…

Również w czwartek, na swój pierwszy turniej w tym sezonie udały się nasze trójeczki. Na ogólnopolskim turnieju minisiatkówki z okazji odzyskania niepodległości rozegranym w Nadarzynie wystartowały 2 nasze zespoły.

Pierwsza ekipa w składzie: Maja Kosmyk, Hania Malinowska, Ada Puchała i Ewa Niewieczerzał zajęła ostatecznie 29. lokatę. Drugi zespół: Kornelka Bąk, Marysia Michalska, Iza Zydorek i Julka Kubiak uplasował się na 32. lokacie.

W zawodach wzięły udział 32 ekipy z całej Polski. Dla naszych dziewcząt była to pierwsza okazja do sportowej rywalizacji w tym sezonie, która dała nam sporo materiału do przemyśleń i jeszcze więcej mobilizacji do pracy na treningach.

Wielkie brawa dla całej dzielnej ósemki, trener Mai i trenera Bogdana!

… podobnie jak dwójki

Również nasze dwójeczki miały okazję by wystartować w Nadarzynie w ogólnopolskiej rywalizacji. Turniej w tej kategorii wiekowej (dziewczęta z rocznika 2011 i młodsze) rozegrany został w niedzielę. Tym razem w gronie 49 drużyn znalazły się 4 nasze zespoły.

Nasz pierwszy zespół: Julka Kubiak i Ewa Niewieczerzał uplasował się w środku stawki, zajmując 21. lokatę.

Pozostałe nasze zespoły zajęły miejsca: 41-44 (Nikola Malinowska i Nadia Witkowska oraz Lena Miszczak i Maja Matysiak) oraz 45-48 (Julka Jadczak i Maja Krakowska).

Podobnie jak dla naszych trójeczek była to pierwsza okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w tym sezonie. Trzymamy kciuki za kolejne występy naszych najmłodszych siatkarek!

Kadetki zwyciężyły po raz szósty!

Ostatnim akcentem długiego weekendu był zaległy mecz ligi wojewódzkiej kadetek z UMKS-em Tuszyn, który rozegraliśmy w poniedziałek, 15 listopada. Było to nasze siódme ligowe starcie w tej kategorii wiekowej w tym sezonie i jednocześnie pierwsze spotkanie rundy rewanżowej I ligi wojewódzkiej.

Jak to zazwyczaj bywa w meczach pomiędzy naszymi zespołami, łatwo nie było, a do wygranej tym razem potrzebowaliśmy aż 5 partii. Wielkie brawa dla całej ekipy! Dziękujemy też koleżankom z Tuszyna za emocjonujące widowisko!

Serdecznie dziękujemy także wszystkim kibicom za gorący doping: oczywiście jak zawsze niezastąpionym rodzicom i najbliższym, ale także naszym koleżankom i nauczycielom z ZSM-T w Ostrowie, którzy licznie przybyli na dzisiejsze spotkanie!

Dzisiejszą wygraną i nieoficjalny tytuł MVP meczu dedykujemy natomiast Hani Puchale! Hania równolegle z nami rozgrywała dziś jeden z najważniejszych meczów swojego życia, który odbywał się na stole zabiegowym. Puchciu! Wiemy, że wrócisz do nas silniejsza i znacznie szybciej niż wszyscy się spodziewają!

SMS Ostrów Łaskovia Łask – UMKS Tuszyn 3:2
25:17, 20:25, 25:13, 18:25, 15:10

Szóstą wygraną w lidze wojewódzkiej kadetek wywalczyły: Weronika Kula, Martyna Bulzacka (5 pkt), Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska (21), Amelka Ostrowska (6), Angelika Witek, Roksana Wojtasik, Oliwka Pilecka, Zuzia Plich, Julka Bryl (8 ), Paulina Fister (15), Marcysia Kułak (6), Ewa Mrózek (9).

Kolejny weekend pod znakiem emocji w juniorkach, młodziczkach i singielkach!

W tym roku w rozgrywkach ligowych reprezentuje nas rekordowa ilość drużyn, a to oznacza, że kolejny weekend również upłynie nam pod znakiem siatkarskich emocji!

Z “wysokiego c” zaczną już w piątek juniorki (czyli dziewczęta z rocznika 2003 i młodsze, choć trzeba przypomnieć, że w tej kategorii wiekowej reprezentują nas prawie wyłącznie kadetki z roczników 2006 i 2007). Dziewczęta w piątek i sobotę rozegrają turniej barażowy, który zadecyduje jakie ekipy powalczą o medale tegorocznych Mistrzostw Województwa. Nasze siatkarki będą gospodyniami tych zawodów, a oprócz SMS Ostrów Łaskovii wezmą w nich udział drużyny: UKS Volley 34 Łódź, UKS Czwórki Aleksandrów Łódzki oraz UMKS-u Tuszyn.

Harmonogram gier:

Piątek , 19 listopada:

17:00, SMS Ostrów Łaskovia Łask – UKS Volley 34 Łódź
19:00, UMKS Tuszyn – UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki

Sobota, 20 listopada:

10:00, Volley 34 Łódź – UMKS Tuszyn
12:00, SMS Ostrów Łaskovia Łask – UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki

16:00, Volley 34 Łódź – UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki
18:00, SMS Ostrów Łaskovia Łask – UMKS Tuszyn

Turniej rozegrany zostanie w sali gimnastycznej ZSM-T w Ostrowie k. Łasku. Serdecznie zapraszamy do dopingowania naszych siatkarek!

Również w sobotę kolejne zawody rozegrają nasze singielki, które udadzą się do Tomaszowa Mazowieckiego na drugi turniej fazy zasadniczej ligi wojewódzkiej.

W niedzielę czekają nas natomiast emocje pod znakiem ligi wojewódzkiej młodziczek. Co prawda nasz pierwszy zespół na swoją rywalizację będzie musiał nieco poczekać, turniej I ligi został bowiem przełożony, ze względu na kwarantannę w jednej z drużyn, ale do walki stanie nasza druga ekipa, która zadebiutuje w IV lidze! Rywalkami łaskowianek będą: UKS AS Zduńska Wola, UKS Czwórka II Aleksandrów Łódzki oraz MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Zawody rozpoczną się o 14:00 starciem łaskowianek ze zduńskowolankami. Serdecznie zapraszamy do sali gimnastycznej ZSM-T w Ostrowie k. Łasku!

Na górę