Juniorki

Raport meczowy, 06-09.01.

Do sportowych zmagań po Nowym Roku powróciliśmy bardzo szybko i już w Święto Trzech Króli wybiegliśmy na siatkarskie boiska.

06.01.2022 – mecz z Czwórką Aleksandrów Łódzki w lidze wojewódzkiej kadetek

Zwycięstwem zakończyliśmy rundę zasadniczą w I lidze wojewódzkiej kadetek.

W wyjazdowym spotkaniu nasze siatkarki pokonały UKS Czwórkę Aleksandrów Łódzki 3:1 (25:9, 26:24, 21:25, 25:14).

Fazę zasadniczą zakończyliśmy zatem na trzecim miejscu w ligowej tabeli, z bilansem spotkań 9-3. Oznacza to, że w turnieju półfinałowym zmierzymy się ze zwyciężczyniami fazy zasadniczej (ŁKS Siatkówka Żeńska lub Volley 34 Łódź) oraz pierwszym i trzecim zespołem turnieju barażowego, w którym udział wezmą: ŁKS Siatkówka Żeńska II, Czwórka Aleksandrów Łódzki, Budowlani Łódź oraz UKS Ozorków. Półfinały zaplanowano na 29 i 30 stycznia.

UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki – SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask 1:3
9:25, 24:26, 25:21, 14:25

Skład SMS Ostrów Łaskovii: Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Amelka Ostrowska, Roksana Wojtasik, Julia Bryl, Ewa Mrózek, Martyna Michalak, Marcysia Kułak, Angelika Witek, Zosia Florczyk, Weronika Kula, Lena Michalska.

Dziewczęta na miejscu dopingowały też zmagające się z urazami Hania Puchała i Paulina Fister.

06.01.2022 – Ogólnopolski turniej minisiatkówki w Zawierciu

Święto Trzech Króli nasze najmłodsze siatkarki świętowały na sportowo w Zawierciu, gdzie rozegrany został VIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Prezydenta Miasta Zawiercie w kategorii DWÓJEK.

Do serca Jury Krakowsko-Częstochowskiej zjechało aż 36 zespołów z całego kraju, w tym w zgodnej opinii obecnych na zawodach trenerów krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej.

W tym gronie rywalizowały 2 nasze zespoły:

 • Łaskovia I w składzie: Julia Kubiak, Ewa Niewieczerzał i Nikola Malinowska,
 • Łaskovia II w składzie: Zuzia Janicka, Lena Miszczak i Nadia Wiktowska.

Ostatecznie po rozegraniu I fazy grupowej obie nasze ekipy trafiły do finału B, w którym rywalizacja toczyła się o miejsca od 13. do 24. w tym gronie pierwszy zespół uplasował się na 7. pozycji (19. lokata w całym turnieju), druga ekipa na pozycji 10. (22. lokata w ogólnej klasyfikacji).

Wielkie brawa dla naszych siatkarek i opiekującego się nimi trenera Bogdana!

2022-01-07 – mecz z ŁKS Siatkówka Żeńska w lidze wojewódzkiej juniorek

Powoli dobiegają końca rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorek.

W rozegranym awansem w sobotę, 7 stycznia meczu z ŁKS Siatkówka Żeńska nasze siatkarki uległy rywalkom 0:3 (10:25, 15:25, 19:25). Dzięki dzisiejszej wygranej łodzianki praktycznie zapewniły sobie tytuł mistrzyń województwa. Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach ogólnopolskich!

Przed naszymi siatkarkami natomiast walka o srebrny medal tegorocznej ligi wojewódzkiej juniorek, o który rywalizować będziemy z UMKS Tuszyn. Mecze między naszymi drużynami zostaną rozegrane we wtorek i niedzielę.

Wcześniej rozegramy: kolejny mecz III ligi kobiet (jutro w Ozorkowie z UKS) oraz IV turniej fazy zasadniczej ligi wojewódzkiej młodziczek (w niedzielę w Łodzi). W niedzielnym turnieju wezmą udział: UKS Volley 34 Łódź, UMKS Tuszyn oraz UKS Lider Konstantynów Łódzki).

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIOREK – II ETAP FAZY ZASADNICZEJ:

ŁKS Siatkówka Żeńska – SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask 3:0
25:10, 25:15, 25:19

Skład SMS Ostrów Łaskovii: Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Roksana Wojtasik, Zuzia Gruchaj, Julia Bryl, Ewa Mrózek, Martyna Michalak, Marcysia Kułak i Angelika Witek.

2022-01-08 – mecz III ligi kobiet z UKS Ozorków

W kolejnym meczu TRZECIEJ LIGI KOBIET zmierzyliśmy się na wyjeździe z UKS Ozorków.

Spotkanie rozegraliśmy w eksperymentalnym ustawieniu, bez libero, z jedną nominalną przyjmującą i… trzeba przyznać, że momentami dziewczęta radziły sobie bardzo dzielnie. Ostatecznie rywalki zwyciężyły 3:1 (25:21, 25:12, 22:25, 25:16).

Wielkie brawa należą się zwłaszcza MARCYSI KUŁAK, która wyjątkowo zagrała dziś na prawym skrzydle i była najskuteczniejszą siatkarką w naszym zespole, zdobywając 14 punktów.

Weekend nasz zespół zakończy jutrzejszym turniejem pierwszej ligi młodziczek, który zostanie rozegrany w Łodzi. Nasza druga drużyna młodziczek uda się natomiast do Pajęczna, gdzie rozegrany zostanie turniej piątej ligi.

UKS Ozorków – SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask 3:1
25:21, 25:12, 22:25, 25:16

Skład SMS Ostrów Łaskovii: Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Roksana Wojtasik, Amelka Ostrowska, Marcysia Kułak, Julia Bryl i Zuzia Gruchaj.

2022-01-08 – inauguracja Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego

W sobotę, 8 stycznia nasze minisiatkarki zainaugurowały szóstą już edycję Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego. Na starcie turnieju eliminacyjnego w Sieradzu stanęło 7 dwójek i 2 trójki reprezentujące Łaskovię.

W kategorii dwójek osiągnęliśmy następujące rezultaty:

 • Łaskovia I (Julia Kubiak i Zuzia Janicka) – 5 zwycięstw i II miejsce w grupie eliminacyjnej
 • Łaskovia II (Ewa Niewieczerzał i Nikola Malinowska) – 6 zwycięstw i I miejsce w grupie eliminacyjnej
 • Łaskovia III (Lena Miszczak i Nadia Witkowska) – 4 zwycięstwa i III miejsce w grupie eliminacyjnej
 • Łaskovia IV (Maja Matysiak i Julia Jadczak) – 2 zwycięstwa i V miejsce w grupie eliminacyjnej
 • Łaskovia V (Magdalena Sycan, Oliwia Janicka i Maja Krakowska) – 1 zwycięstwo i V miejsce w grupie eliminacyjnej
 • Łaskovia VI (Iga Kurczewska i Wiktoria Matys) – 2 zwycięstwa i V miejsce w grupie eliminacyjnej
 • Łaskovia VII (Jagna Bogus i Kamila Kita) – 2 zwycięstwa i V miejsce w grupie eliminacyjnej

W kategorii trójek osiągnęliśmy wyniki:

 • Łaskovia I (Iza Zydorek, Ada Puchała, Hania Malinowska i Maja Kosmyk) – 3 zwycięstwa i I miejsce w grupie eliminacyjnej
 • Łaskovia II (Kornelia Bąk, Marysia Michalska, Wiktoria Kopka i Nadia Zakrzewska) – 2 zwycięstwa i II miejsce w grupie eliminacyjnej

09-01-2022 – turniej I ligi wojewódzkiej młodziczek

W Łodzi rozegraliśmy dziś czwarty turniej pierwszej ligi wojewódzkiej w kategorii młodziczek (dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze). Gospodarzem zawodów był UKS Volley 34 Łódź i to właśnie z gospodyniami zmierzyliśmy się w pierwszym meczu dzisiejszych zawodów. Spotkanie zakończyło się naszą wygraną 2:0 (25:10, 25:17).

W drugim starciu naszymi rywalkami były wiceliderki tabeli ligi wojewódzkiej, siatkarki UKS Lider Konstantynów Łódzki. W tym meczu również górą były łaskowianki-ostrowianki zwyciężając 2:0 (25:17, 25:17).

Wcześniej, w meczu o utrzymanie w I lidze Volley 34 pokonał UMKS Tuszyn 2:0 (25:19, 25:17).

Wielkie brawa dla całej naszej drużyny za solidną postawę podczas dzisiejszego turnieju!

Nasze siatkarki w tabeli ligi wojewódzkiej powiększyły przewagę nad koleżankami z Konstantynowa do 5 punktów.

Skład SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovii: Weronika Kula, Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Amelka Ostrowska, Roksana Wojtasik, Ewa Mrózek, Lena Michalska, Zosia Florczyk, Monika Miłek i… po raz pierwszy w meczowym składzie po przerwie spowodowanej kontuzją… HANIA PUCHAŁA!

Na górę