Juniorki

Przerwa świąteczna na sportowo

W przerwie świąteczno-noworocznej nasze siatkarki tradycyjnie nie próżnowały.

Dziewczęta z grup minisiatkówki tradycyjnie wzięły udział w organizowanym przez nasz klub ogólnopolskim turnieju Łaskovia Olimp Cup. Nasza najstarsza grupa udała się do Rawy Mazowieckiej, gdzie wzięła udział w bardzo mocno obsadzonym, prestiżowym ogólnopolskim turnieju juniorek.

Łaskovia Olimp Cup 2021

Ogólnopolski Świąteczny Turniej Minisiatkówki Dziewcząt – Łaskovia Olimp Cup odbył się już po raz szósty. Do Łasku po raz kolejny zawitały zespoły z różnych zakątków Polski, które przez 2 dni rywalizowały w kategoriach: dwójek, trójek i czwórek. Szczegółowa relacja z zawodów dostępna jest na stronie turnieju:

XXII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącej Powiatu Rawskiego

W dniach 29-30 grudnia rozegrany został bardzo silnie obsadzony XXII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Juniorek o Puchar Przewodniczącej Powiatu Rawskiego. To jeden z najbardziej prestiżowych turniejów towarzyskich w kraju w tej kategorii wiekowej, w którym od lat biorą udział najlepsze kluby z całego kraju. Przydomek “małych Mistrzostw Polski” nadany jest tym zawodom na pewno nie na wyrost, a od ilości medalistek Mistrzostw Polski i reprezentantek Polski oraz zawodniczek z ogólnopolskim, seniorskim doświadczeniem ligowym może rozboleć głowa.

W tym zaszczytnym gronie znalazł się w tym roku nasz młodziutki zespół, złożony niemal wyłącznie z młodziczek i kadetek. Dla naszych dziewcząt możliwość rywalizacji z najlepszymi klubami w kraju w starszej kategorii wiekowej była nie tylko szansą na zdobycie bezcennego doświadczenia, ale też ogromną nobilitacją.

Pierwszego dnia zawodów zmierzyliśmy się w fazie grupowej ze:

  • Spartą Warszawa ulegając rywalkom 0:2 (13:25, 16:25),
  • UKS Chemikiem SMS Olsztyn ulegając rywalkom 0:2 (19:25, 22:25),
  • Energą MKS SMS Kalisz ulegając rywalkom 0:2 (13:25, 15:25).

W drugim dniu zawodów rywalizowaliśmy o miejsca 10-12. W pierwszym czwartkowym meczu pokonaliśmy nasze ligowe koleżanki z Budowlanych Łódź 2:0 (25:14, 25:15), w drugim spotkaniu ulegliśmy SMS-owi Police 1:2 (18:25, 25:22, 7:15).

W turnieju nie zabrakło wyróżnień indywidualnych. Wyróżnienie od trenerów dla najlepszej zawodniczki naszego zespołu otrzymała kapitan, Martyna Bulzacka. Martyna znalazła się też w gronie 4 zawodniczek, które otrzymały specjalne wyróżnienie od sędziego głównego turnieju oraz jego głównego organizatora, Pana Krzysztofa Gawota.

XXII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ JUNIOREK O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEJ POWIATU RAWSKIEGO – KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. LTS Legionovia Legionowo
2. Energa MKS SMS Kalisz
3. #VolleyWrocław
4. UKS Chemik SMS Olsztyn
5. ŁKS Siatkówka Żeńska
6. SMS Wieliczka
7. MUKS Sparta Warszawa
8. San-Pajda Jarosław
9. Akademia Siatkówki Trefl Gdańsk
10. SMS Police
11. SMS Ostrów Łaskovia Łask
12. Budowlani Łódź

W turnieju wystąpiliśmy w składzie: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Amelka Ostrowska, Angelika Witek, Roksana Wojtasik, Zuzia Plich, Zuzia Gruchaj, Julia Bryl, Marcysia Kułak oraz Ewa Mrózek. Drużynę wspierały też kontuzjowane: Hania Puchała i Natalia Kiejnich.

Na górę