II liga

Przegrana w Węgrowie, wygrana z ŁKS

W mieszanych nastrojach kończyły miniony weekend nasze juniorki. W sobotę dziewczęta w meczu II ligi seniorek uległy na wyjeździe ekipie Nike Węgrów 0:3. Porażkę powetowały sobie dzień później w łaskiej hali MOS, gdzie pokonały ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź w trzech setach.

Sobotni mecz w Węgrowie rozpoczął się dla nas dobrze, w pierwszej partii mieliśmy kilka piłek setowych, ale to gospodynie przeważyły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając po emocjonującej końcówce 29:27. Dwie kolejne partie to gładkie zwycięstwo dobrze dysponowanego Nike: 25:15 i 25:16. Mimo porażki nasze siatkarki pozostały na piątym miejscu w ligowej tabeli.

W niedzielę po raz pierwszy w lidze wojewódzkiej juniorek zagraliśmy na własnym boisku. Naszymi rywalkami były siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego. Łodzianki bardzo dobrze otwierały każdą z trzech odsłon i obejmowały 3-4 punktowe prowadzenie, ale dalsza część poszczególnych setów należała do naszych dziewcząt, które w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i zwyciężyły do 15, 15 i 17. Szansę do zaprezentowania się na placu gry miała cała meczowa dwunastka. Dla Łaskovii była to druga wygrana w tegorocznych rozgrywkach w najstarszej kategorii młodzieżowej, dzięki czemu nasza drużyna umocniła się na fotelu lidera grupy 1.

Podczas weekendowych zmagań barwy Łaskovii reprezentowały:

Natalia Ślażyńska, Paulina Krześlak, Nina Chojnacka, Maja Malczewska, Oliwia Kubryn, Wiktoria Kubryn, Ada Filipowicz (libero) oraz Dominika Skoneczna, Karolina Rejmończyk, Marta Dąbrowska, Linda Świątczak, Daria Kaczmarek (libero)

Sztab trenerski: Bogdan Lipowski, Krzysztof Filipowicz

Kolejne ligowe emocje już w najbliższy weekend! W sobotę do hali MOS zawita jeden z faworytów tegorocznych rozgrywek, ekipa NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. Początek meczu o godzinie 18:00.

Dzień później kolejne emocje związane z rywalizacją w lidze wojewódzkiej juniorek. O 16:00 nasze siatkarki zmierzą się z drugą ekipą Łódzkiego Klubu Sportowego.

Już dziś serdecznie zapraszamy na oba spotkania!

Na górę