Kadetki

Pracowity weekend naszej młodzieży

Po sobotniej wygranej seniorek w II lidze, w niedzielę przyszła pora na kolejne występy naszej młodzieży.

Zespół kadetek (dziewczęta z rocznika 2002 i młodsze) udał się na turniej eliminacyjny ligi wojewódzkiej do Szczercowa. Łaskowianki zaprezentowały się z dobrej strony, zwyciężyły w obu rozegranych spotkaniach i zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Pierwszy turniej rundy zasadniczej czeka nasze siatkarki za 2 tygodnie.

Łaskovia Łask – Czarni Szczerców 2:0 (26:24, 25:18)
Łaskovia Łask – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 2:0 (25:9, 25:14)

Skład Łaskovii: Kamila Rozwalak (kapitan), Paulina Olszacka, Wiktoria Bednarek, Hanna Zwolińska, Hanna Kowalewska, Karolina Rejmończyk, Martyna Kmiecik (libero) oraz Maja Rozkal, Weronika Buczkowska (libero) i Weronika Przybylska, trener: Filip Lipowski.

Dziewczęta z roczników 2006 i 2007, których docelowymi rozgrywkami w tym roku są jeszcze “czwórki” i “trójki” udały się natomiast do Warszawy, gdzie wzięły udział w ogólnopolskim turnieju z cyklu “Siatkarskie fundamenty” organizowanym przez ursynowski KS Metro.

Łaskowianki, które po raz pierwszy w tym składzie grały “szóstkami” zwyciężyły w 3 z 6 rozgrywanych dziś spotkań i uplasowały się na czwartej pozycji w gronie 6 zespołów.

Podopieczne trener Mai Lipowskiej w fazie zasadniczej pokonały zespoły: Siatkarza Koło, Perły Złotokłos i NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, uległy natomiast MOS-owi Wola Warszawa i KS Metro Warszawa.

W meczu o III miejsce Łaskovia ponownie zmierzyła się z NOSiR-em i tym razem lepszy okazał się zespół z Mazowsza. Pierwsze miejsce powędrowało do gospodyń, a na drugiej pozycji MOS Wola.

Serdecznie dziękujemy KS METRO Warszawa za zaproszenie na niedzielny turniej!

Łaskovia do stolicy pojechała w składzie: Julia Majda, Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Julia Bryl, Natalia Łuczak, Ania Martynowska, Hania Puchała, Paulina Hajdo, Natalia Drewnowska, Maja Felczerek i Amelia Piotrowicz, trener: Maja Lipowska.

Na górę