II liga

Porażka na zakończenie sezonu i bezpieczne utrzymanie w lidze

W ostatnim ligowym meczu siatkarki Łaskovii uległy NOSiR-owi Nowy Dwór Mazowiecki 1:3. Porażka spowodowała, że rzutem na taśmę w ligowej tabeli łaskowianki wyprzedził AZS AWF-UKS Warszawa. Podopieczne Bogdana Lipowskiego już wcześniej zapewniły sobie przedsezonowy cel, czyli bezpieczne utrzymanie w lidze.

Nasze siatkarki zajęły szóste miejsce i powtórzyły wynik z zeszłego roku, jednak bez wątpienia w tym sezonie łaskowianki grały w lepszym stylu. Zwycięstwem Łaskovii zakończyło się 7 z 16 rozegranych meczów. Łaskowianki zdecydowanie wyprzedziły zespoły z miejsc 7-9, z którymi wszystkie spotkania wygrały 3:0, a do piątego AZS AWF-UKSW straciły tylko 1 punkt w ligowej tabeli.

Na pierwszym miejscu rundę zasadniczą zakończyły siatkarki Nike Węgrów, które długo poprawiały swój rekord zwycięstw bez straty seta, który zatrzymał się na 15-tu meczach. Dopiero w ostatnim ligowym spotkaniu węgrowianki musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając w wyjazdowym meczu 0:3 z Łódzkim Klubem Sportowym. To właśnie te dwie drużyny wydają się być głównymi kandydatkami do awansu do turnieju półfinałowego. Groźny może być też poznański Energetyk, który zajął trzecie miejsce i który w pierwszej rundzie play-off zmierzy się z łodziankami. W rundzie zasadniczej podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały ŁKS we własnej hali i na pewno postawią trudne warunki drużynie Michała Cichego. Pierwszą czwórkę uzupełnił beniaminek i rewelacja rozgrywek, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który był bardzo groźny, zwłaszcza na swoim parkiecie (w Nowym Dworze wygrało tylko Nike Węgrów) i gdyby nie punkty stracone z Victorią Lubliniec i AZS AWF-UKSW Warszawa siatkarki z Nowego Dworu mogły nawet zająć miejsce na podium w pierwszej fazie rozgrywek.

Początek fazy play-off już w najbliższy weekend, pierwsze mecze rozegrane zostaną w Węgrowie i w Łodzi.

Miejsce piąte dla AZS AWF-UKSW Warszawa. Akademiczki wygrały 8 spotkań, w bezpośrednim starciu z Łaskovią wygrały u siebie 3:0 i przegrały w Łasku 1:3, sprawiły też nie lada niespodziankę, pokonując na własnym parkiecie ŁKS 3:2, udało im się też urwać punkt drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego.

W dolnej części tabeli najlepszym zespołem była zdecydowanie Victoria Lubliniec. Co prawda w meczu z Łaskovią zespół z Lublińca doznał dwóch porażek 0:3, ale podopieczne Jarosława Wachowskiego urywały punkty wyżej notowanym rywalkom, m.in. wygrały z NOSiR-em, a ich spotkania z AWF-UKSW kończyły się po tie-breakach.

Zdecydowanie najsłabszymi drużynami w ligowej stawce okazały się Jedynka Łomża i UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina, które jedyne punkty zdobyły w starciach między sobą. To między tymi dwoma drużynami rozstrzygnie się też walka o ligowy byt, początek spotkań fazy play-out zaplanowano na 12.04.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę