Kadetki

Porażka kadetek na zakończenie sezonu, stracona szansa młodziczek

W miniony weekend kolejne spotkania rozegrały nasze grupy młodzieżowe. Zarówno kadetki jak i młodziczki czekały dalekie wyjazdy. Starsza grupa udała się w sobotę do Tomaszowa Mazowieckiego, a młodszy zespół w niedzielę rozegrał turniej w Wieluniu.

Spotkanie z drugim zespołem tomaszowskiego Dargfilu było ostatnim meczem fazy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich dla naszych kadetek. Łaskowianki już wcześniej miały zapewnione drugie miejsce w grupie trzeciej, które dawało im dziesiąte miejsce w województwie. Niestety, meczu z podopiecznymi trenera Krzysztofa Filipowicza nie mogą zaliczyć do udanych. Tomaszowianki zdecydowanie wygrały wszystkie trzy partie i bez porażki zajęły pierwsze miejsce w grupie. W zespole Łaskovii po raz kolejny warto wyróżnić Weronikę Bednarek, która bardzo dobrze radziła sobie zarówno w ataku jak i w polu zagrywki.

Mimo porażek w dwóch ostatnich spotkaniach sezon w wykonaniu naszych kadetek należy zaliczyć do udanych. Dziewczęta z rocznika 2000 i młodsze poprawiły swoją pozycję sprzed dwóch lat, kiedy rywalizując ze swoimi rówieśniczkami zajęły w województwie 16 miejsce w kategorii młodziczek. O sile drużyny w tym sezonie stanowiły przede wszystkim najstarsze i najbardziej doświadczone Julia Wojtaszek i Marika Grzesiak z rocznika 2000, które od dłuższego czasu trenują z zespołem seniorek i mają już za sobą pierwsze występy na drugoligowych parkietach. Duży wkład w dobrą postawę drużyny miała libero Kaja Sobolewska z rocznika 2001, dla której był to pierwszy sezon na nowej pozycji. Dużych postępów dokonały również rówieśniczki Kai: wspomniana wcześniej Weronika Bednarek, Maja Szymańska, Julia Mosińska i Natalia Hajdukiewicz, a także o rok młodsza Natalia Ludwisiak. Na duże wyróżnienie zasługują także Ola Felcenloben (2000) i Karolina Chwiałkowska (2002), które mimo tego, że trenują od niespełna roku bardzo szybko dołączyły do zespołu. Na zakończenie warto wspomnieć o najmłodszych: Kamili Rozwalak (2003) i Alicji Jaryszek (2004), które najwięcej doświadczenia zbierają w rozgrywkach młodziczek i minisiatkówki, ale dostały także kilka okazji by zaprezentować się w gronie starszych o kilka lat koleżanek.

MUKS Dargfil II Tomaszów Mazowiecki – ŁMLKS Łaskovia Łask 3:0
(25:9, 25:17, 25:14)

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Karolina Chwiałkowska, Weronika Bednarek, Marika Grzesiak, Aleksandra Felcenloben, Kaja Sobolewska (libero) oraz Alicja Jaryszek, Natalia Ludwisiak

Tabela grupy 3 rozgrywek wojewódzkich kadetek

1. MUKS Dargfil II Tomaszów Mazowiecki – 18 pkt
2. ŁMLKS Łaskovia Łask – 9 pkt
3. KS Dziewiątka Łódź – 6 pkt
4. UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola – 3 pkt

Z turnieju na turniej coraz bliżej awansu do grupy trzeciej rozgrywek wojewódzkich są nasze młodziczki (dziewczęta z rocznika 2002 i młodsze). Podobnie jak dwa tygodnie temu w Łodzi łaskowianki wystąpiły na turnieju grupy czwartej w Wieluniu w siedmioosobowym składzie. Tym razem choroba nie pozwoliła jechać na zawody Oldze Łukaszewskiej, a dłuższa przerwa czeka Kamilę Rozwalak, która złamała dwa palce w lewej ręce. Kamila, jak na prawdziwą kapitan przystało nie zostawiła jednak zespołu i dzielnie dopingowała swoje koleżanki z ławki rezerwowych.

W pierwszym meczu przeciwko drużynie gospodyń Łaskovia przegrywała już 6:0 w secie pierwszym, by odrobić straty i zwyciężyć 21:25. W partii drugiej to Siatkarz Wieluń zniwelował w końcówce stratę do łaskowianek, wygrywając w takim samym stosunku i doprowadzając do tie-breaka. Decydującego seta wielunianki rozpoczęły od prowadzenia 10:3, ale serie dobrych zagrywek w wykonaniu Martyny Kmiecik i Alicji Jaryszek sprawiły, że to Łaskovia miała piłkę meczową (13:14). Końcówka była bardzo zacięta, obie drużyny nie ustrzegły się błędów, a łaskowiankom zabrakło trochę doświadczenia, dzięki czemu to gospodynie zwyciężyły 18:16, a w całym meczu 2:1.

Drugi mecz to starcie z dobrymi znajomymi z tego sezonu – UMKS-em Tuszyn. Do tej pory Łaskovia walczyła z podopiecznymi trenera Adriana Michalika dwukrotnie i dwukrotnie w roli zwyciężczyń z parkietu schodziły siatkarki z Tuszyna. Pierwszy set niedzielnego starcia nie wskazywał aby tym razem sytuacja miała się odmienić, gdyż tuszynianki pewnie zwyciężyły 18:25. W partii drugiej UMKS również prowadził przez pierwszą część seta, ale w końcówce rywalki łaskowianek zaczęły popełniać więcej błędów, co wykorzystały nasze siatkarki wygrywając 25:23. Tie-break to już zdecydowana przewaga Łaskovii i zwycięstwo 15:9.

Po dobrej postawie w dwóch poprzednich meczach Łaskovia znacznie słabiej zaprezentowała się w ostatnim starciu z UKS Volley 34 Łódź. Łaskowianki po dwóch rozegranych tie-breakach wyraźnie opadły z sił, co skrzętnie wykorzystały bardzo dobrze spisujące się zwłaszcza w przyjęciu i obronie łodzianki. Tymczasem po stronie Łaskovii ciężko było o dobry odbiór, co sprawiało niemałe problemy debiutującej na pozycji rozgrywającej (i w roli kapitana) Martynie Kmiecik. Dodatkowo nasze siatkarki popełniały bardzo dużo prostych błędów i w efekcie uległy rywalkom 1:2 (24:26, 27:25, 9:15).

Łaskovia po raz kolejny zajęła 3 miejsce w grupie czwartej i pozostała na tym szczeblu rozgrywek. Szkoda straconej szansy, bo gdyby łaskowiankom udało się wykorzystać jedną z dwóch piłek meczowych z Siatkarzem Wieluń oraz piłkę setową w pierwszej partii starcia z Volley 34 Łódź mogły zakończyć niedzielne zmagania z kompletem wygranych i po raz pierwszy awansować do grupy trzeciej. Po turnieju są jednak powody do optymizmu. Bardzo dobre zawody na nowej pozycji rozgrywającej, zwłaszcza w dwóch pierwszych meczach, rozegrała Martyna Kmiecik. Na uwagę zasługuje również dobra postawa Alicji Jaryszek, która coraz pewniej czuje się w ataku i miejmy nadzieję, że wkrótce dołoży do tego dobrą grę w przyjęciu i obronie.

Rozgrywki wojewódzkie młodziczek – V turniej rundy zasadniczej – grupa 4

UMKS Tuszyn – UKS Volley 34 Łódź 2:1 (16:25, 26:24, 15:2)
ŁMLKS Łaskovia Łask – KS Siatkarz Wieluń 1:2 (25:21, 21:25, 16:18)
UKS Volley 34 Łódź – KS Siatkarz Wieluń 0:2 (14:25, 10:25)
UMKS Tuszyn – ŁMLKS Łaskovia Łask 1:2 (25:18, 23:25, 9:15)
ŁMLKS Łaskovia Łask – UKS Volley 34 Łódź 1:2 (24:26, 27:25, 9:15)
KS Siatkarz Wieluń – UMKS Tuszyn 1:2 (25:27, 25:13, 4:15)

Tabela turnieju

1. Siatkarz Wieluń – 5 pkt – sety 5:3 – awans do grupy III
2. UMKS Tuszyn – 5 pkt – sety 5:4
3. Łaskovia Łask – 4 pkt – sety 4:5
4. Volley 34 Łódź – 4 pkt – sety 3:5 – spadek do grupy V

Skład Łaskovii: Martyna Kmiecik, Alicja Jaryszek, Wiktoria Bednarek, Hanna Kowalewska, Natalia Ludwisiak, Karolina Chwiałkowska, Paulina Olszacka (libero) oraz wspomagająca drużynę mimo kontuzji Kamila Rozwalak

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę