Kadetki

Pełne ręce roboty naszej młodzieży

W miniony weekend na nudę nie mogły narzekać młode siatkarki Łaskovii. Dziewczęta z grup młodziczek i kadetek rozegrały łącznie pięć spotkań, dwa z nich kończąc zwycięstwami.

Pierwszy mecz łaskowianki rozegrały już w piątek, kiedy to udały się do Łodzi na starcie z tamtejszą Dziewiątką. Gospodynie postawiły naszym nieco przetrzebionym przez kontuzje i choroby dziewczętom trudne warunki i gładko zwyciężyły w 3 setach. Łaskovia jedynie w trzeciej partii nawiązała wyrównaną walkę z rywalkami, ale mimo to set zakończył się wygraną łodzianek 25:22.

Piątkową porażkę nasze siatkarki powetowały sobie już następnego dnia, kiedy to po raz trzeci w tym sezonie zmierzyły się z drugim zespołem Łódzkiego Klubu Sportowego. Tym razem to przeciwniczki wybiegły na parkiet łódzkiej hali MOSiR w osłabionym składzie, co łaskowianki skrzętnie wykorzystały wygrywając po dobrej grze w trzech krótkich setach i przełamując serię dwóch porażek.

Piątkowy i sobotni mecz były spotkaniami drugiej rundy fazy zasadniczej rozgrywek wojewódzkich. Nasze siatkarki rywalizują w grupie trzeciej i po dwóch starciach plasują się na trzecim miejscu w tabeli. Kolejne spotkania kadetek już w najbliższy weekend w Łasku, tym razem wyjątkowo w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. W piątek o 17:00 zagramy z Czwórką Aleksandrów Łódzki, a w sobotę o 11:00 odbędzie się rewanżowy mecz z Dziewiątką.

Rozgrywki wojewódzkie kadetek – faza zasadnicza – runda II – grupa 3

KS Dziewiątka Łódź – ŁMLKS Łaskovia Łask 3:0
25:16, 25:10, 25:22

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Natalia Ludwisiak, Weronika Bednarek, Marika Grzesiak, Aleksandra Felcenloben, Julia Mosińska (libero) oraz Natalia Hajdukiewicz, Alicja Jaryszek

ŁKS II Łódź – ŁMLKS Łaskovia Łask 0:3
11:25, 14:25, 7:25

Skład Łaskovii: Julia Wojtaszek, Maja Szymańska, Natalia Ludwisiak, Weronika Bednarek, Marika Grzesiak, Aleksandra Felcenloben, Kaja Sobolewska (libero) oraz Natalia Hajdukiewicz, Alicja Jaryszek, Kamila Rozwalak


Niedziela z kolei przyniosła nam siatkarskie emocje w kategorii młodziczek. Nasze dziewczęta we własnej hali podejmowały rywalki z Wielunia, Tuszyna i Konstantynowa Łódzkiego.

W pierwszym meczu z wieluńskim Siatkarzem II łaskowianki co prawda przegrywały w inauguracyjnej partii już 6:17, ale serie mocnych zagrywek w wykonaniu najpierw Hani Kowalewskiej, a później Natalii Ludwisiak sprawiły, że nasze siatkarki wygrały tą odsłonę 25:18. W secie drugim 25:15 i pierwsza wygrana wylądowała na naszym koncie.

W drugim spotkaniu lepsze od naszych dziewcząt okazały się zawodniczki reprezentujące UMKS Tuszyn, które zwyciężyły 2:0 (25:14, 25:17).

W pierwszej partii trzeciego starcia Łaskovia długo toczyła wyrównany bój z Liderem Konstantynów Łódzki, jednak po zaciętej końcówce to przeciwniczki zwyciężyły 25:21. Set drugi to już zdecydowana przewaga rywalek i ich zwycięstwo 25:11.

Ostatecznie Łaskovia zajęła trzecie miejsce i obok UMKS-u Tuszyn utrzymała się w grupie czwartej. Do grupy trzeciej awansował Lider, natomiast do grupy piątej spadł Siatkarz II.

Kolejny turniej nasze młodziczki rozegrają już za dwa tygodnie, a ich rywalkami ponownie będą tuszynianki, a także Libero Pajęczno s(spadek z grupy trzeciej) oraz Włókniarz Zgierz (awans z grupy piątej).

Rozgrywki wojewódzkie młodziczek – faza zasadniczna – I turniej – grupa 4

Łaskovia Łask – Siatkarz II Wieluń 2:0 (25:18, 25:15)
Lider Konstantynów Łódzki – UMKS Tuszyn 2:0 (25:14, 25:11)

Łaskovia Łask – UMKS Tuszyn 0:2 (14:25, 17:25)
Siatkarz II Wieluń – Lider Konstantynów Łódzki 0:2 (3:25, 10:25)

Lider Konstantynów Łódzki – Łaskovia Łask 2:0 (25:21, 25:11)
UMKS Tuszyn – Siatkarz II Wieluń 2:0 (25:16, 25:7)

Klasyfikacja turnieju

1. Lider Konstantynów Łódzki – awans do grupy trzeciej
2. UMKS Tuszyn
3. Łaskovia Łask
4. Siatkarz II Wieluń – spadek do grupy piątej

Skład Łaskovii: Kamila Rozwalak, Alicja Jaryszek, Olga Łukaszewska, Martyna Kmiecik, Hanna Kowalewska, Natalia Ludwisiak, Paulina Olszacka (libero) oraz Karolina Chwiałkowska, Wiktoria Bednarek

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę