Obozy

Obóz sportowy w Zakopanem dobiegł końca!

Tradycyjnie jak co roku trenujące w grupach młodzieżowych siatkarki Łaskovii udały się na wakacyjny obóz sportowy. Po dwóch latach wyjazdów do leżącego u podnóża austriackich Alp Treffen, tym razem wybór padł na polskie góry. Naszym celem była stolica polskich Tatr, Zakopane, gdzie dziewczęta przebywały od 30 lipca do 11 sierpnia.

Tegoroczny obóz był rekordowy pod względem frekwencji, gdyż wzięło w nim udział aż 40 dziewcząt, które trenowały w 3 grupach treningowych: młodziczek i kadetek, minisiatkówki oraz początkującej. W trakcie niemal dwutygodniowego zgrupowania odbyliśmy 30 godzin zajęć na nowej, pełnowymiarowej, trzysektorowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zakopanem. Nie zabrakło też czasu na zajęcia terenowe oraz uwielbiane przez dziewczęta poranne rozruchy.

Oczywiście nie samą siatkówką człowiek żyje, więc podczas obozu uczestniczyliśmy też w innych aktywnościach. W przerwie między treningami odpoczywaliśmy w Aqua Parku w Zakopanem oraz Termach w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie dziewczęta świetnie bawiły się korzystając z miejscowych wodnych atrakcji. Udaliśmy się także na dwie, kilkugodzinne wycieczki po tatrzańskich szlakach turystycznych, odwiedzając m.in. Gubałówkę, Wielką Krokiew, Dolinę Białego czy Kalatówki, a podczas zorganizowanego na terenie naszego pensjonatu ogniska mogliśmy posłuchać góralskich opowieści z ust górala Jędrka.

Tuż przed wyjazdem do Łasku odbyło się przygotowane przez trenerów i starsze koleżanki pasowanie na siatkarkę, podczas którego dziewczęta musiały wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną i wiedzą na temat siatkówki, ale także umiejętnościami potrzebnymi poza halą sportową, jak choćby ręczne pranie skarpetek. Wszystkie przeszły jednak przez trudne zadania śpiewająco i na koniec mogły złożyć uroczystą przysięgę.

Podczas ostatniego pobytu na hali rozegrany został tradycyjny turniej “pokoleniowy”, w którym wzięły udział mieszane zespoły trzyosobowe reprezentowane przez zawodniczki z różnych grup wiekowych. Ostatecznie w wielkim finale Gabrysia Strzelec, Ania Martynowska i Martyna Bulzacka pokonały Alicję Jaryszek, Paulinę Żyłę i Michalinę Miksę. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Kamila Rozwalak, Zuzia Młynarczyk i Ida Buczkowska.

Ostatni wieczór przeznaczyliśmy na uroczyste zakończenie obozu. Jak co roku przyznaliśmy specjalne wyróżnienia dla osób, które swoją postawą na obozie i nie tylko zasłużyły na słowa uznania. Upominki otrzymały: Karolina Rejmończyk, Wiktoria Bednarek, Gabrysia Strzelec i Kamila Rozwalak z grupy najstarszej, Martyna Bulzacka i Karolina Kulczyńska z grupy minisiatkówki i Zuzia Młynarczyk z grupy początkującej.

Każda z uczestniczek obozu otrzymała także na pamiątkę dyplom przygotowany przez koleżankę.

Ostatni dzień obozu przyniósł nam także sporo wzruszeń, ponieważ pożegnaliśmy Alę Jaryszek, która w przyszłym sezonie swoją przygodę z siatkówką kontynuować będzie w barwach UKS Lider Konstantynów Łódzki. Alicja otrzymała z rąk koleżanek pamiątkową koszulkę z podpisami wszystkich uczestniczek obozu i trenerów.

W sobotę cała grupa udała się w podróż powrotną do Łasku i tuż przed 20:00 dziewczęta mogły wpaść w ramiona stęsknionych rodziców. To był naprawdę udany obóz!

Na górę