Minisiatkówka

Młodziczki wracają do grupy 2! Czwórki po udanych eliminacjach

Nie zwalniają tempa rozgrywki młodzieżowe w województwie łódzkim. W miniony weekend do rywalizacji stanęły zespoły naszych młodziczek (rocznik 2005 i młodsze – choć w tej kategorii z roczników 5 i 6 na ostatnich zawodach wystąpiły tylko 2 “rodzynki”, reszta to dziewczęta z rocznika 2007) oraz czwórek (rocznik 2007).

W sobotę w Zduńskiej Woli odbył się czwarty już turniej fazy zasadniczej ligi wojewódzkiej młodziczek. Po nieudanym turnieju przed dwoma tygodniami dziewczęta tym razem rywalizowały w grupie 3, gdzie ich rywalkami były: gospodynie z miejscowego UKS AS, Libero VIP Aleksandrów Łódzki oraz UKS Ozorków.

Łaskowianki stanęły na wysokości zadania, najpierw wygrywając z UKS AS, a w meczu decydującym o awansie pokonując Libero VIP. Oba starcia zakończyły się naszą wygraną bez straty seta, choć nie zabrakło emocji, zwłaszcza w drugim spotkaniu decydującym o awansie.

Łaskovia – UKS AS Zduńska Wola 2:0 (25:18, 25:17)
Łaskovia – Libero VIP Aleksandrów Łódzki 2:0 (25:22, 25:20)

Skład Łaskovii: Weronika Kula, Martyna Bulzacka, Maja Rozkal, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Ania Martynowska, Julia Majda, Kiara Palinceusz, Maja Felczerek.

Na wyróżnienie za pierwszy mecz zasłużyła najstarsza w naszym gronie Maja Rozkal, która imponowała przede wszystkim skuteczną i efektowną grą w ataku. W drugim meczu bardzo dobrze spisywała się z kolei nasza druga środkowa, Karolina Kulczyńska. Dużo ciepłych słów należy się też Weronice Kuli, która po raz pierwszy w tym roku wybiegła na parkiet w pierwszej szóstce i dzielnie radziła sobie u boku koleżanek.

W niedzielę aż 8 z 10 naszych sobotnich “młodziczek” rozpoczęło sezon minisiatkówki w województwie łódzkim. Turniejem eliminacyjnym w Konstantynowie Łódzkim po raz czwarty została zainaugurowana Liga Minisiatkówki Województwa Łódzkiego.

W tym roku do rywalizacji w kategorii czwórek wystawiliśmy aż 4 zespoły, w sumie 20 (!) dziewcząt.

Łaskovia I: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała i Zuzia Zydorek wygrała wszystkie 4 mecze bez straty seta i uplasowała się na pierwszym miejscu w swojej grupie!

Po 2 wygrane i 1 porażce zapisały na swoim koncie Łaskovia II (Ania Martynowska, Maja Felczerek, Weronika Kula, Amelia Piotrowicz i Ada Piech) oraz Łaskovia III (Kiara Palinceusz, Roksana Wojtasik, Lena Michalska, Zuzia Młynarczyk i Ola Woźniak). Obie drużyny zajęły drugie miejsca w swoich grupach eliminacyjnych.

W turnieju dzielnie walczyła także Łaskovia IV w składzie: Natalia Iwanowska, Wiktoria Zajda, Amelka Krakowiak i Zuzia Gwis.Łaskovia I i II fazę zasadniczą rozpoczną więc od pierwszej grupy, Łaskovia III trafiła go grupy 2, a Łaskovia IV do grupy 3.

Kolejne minisiatkarskie emocje już za tydzień, kiedy to nasze DWÓJKI i TRÓJKI rozegrają swój turniej eliminacyjny w Pajęcznie. Czwórki wrócą do rywalizacji w lutym.

Na górę