Kadetki

Medale młodziczek i kadetek w pierwszych sprawdzianach

W miniony weekend w hali Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łasku odbyły się dwa turnieje piłki siatkowej dziewcząt zorganizowane przez ŁMLKS Łaskovia. W sobotę rywaliozwały kadetki (rocznik 2001 i młodsze), w niedzielę na parkiet wybiegły młodziczki (rocznik 2003 i młodsze).

W sobotnim turnieju kadetek udział wzięło 5 zespołów. Oprócz gospodyń do Łasku przyjechały: Salos-Wodna Łódź, Dziewiątka Łódź, Juvenia Rawa Mazowiecka i MKS 16 Łódź. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach systemem “każdy z każdym” w formie 3 setów bez względu na wynik, przy czym 2 pierwsze partie grano do 25, a trzeciego seta do 15 punktów.

Ostatecznie pierwsze miejsce powędrowało do Dziewiątki, która wygrała wszystkie spotkania, na miejscu drugim z jedną porażką uplasował się Salos, pozycja trzecia dla Łaskovii, jedno zwycięstwo dało czwarte miejsce rawskiej Juvenii, a na miejscu piątym uplasował się MKS 16 Łódź.

Organizatorzy i trenerzy wyróżnili najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach i tak statuetki powędrowały do:

Wiktorii Latosiewicz z Dziewiątki
Laury Rowińskiej z Salosu
Kamili Rozwalak z Łaskovii
Aleksandry Majewskiej z Juvenii
Julii Kasprzak z MKS 16

 

Wszystkie zespoły uhonorowane zostały pamiątkowymi pucharami, a dla najlepszej trójki przygotowane zostały medale.

Na podsumowanie turnieju kilka słów o grze łaskowianek, których sobotni występ na pewno napawa optymizmem. Okazję do zaprezentowania się na parkiecie miała cała 12-ka, dziewczęta podjęły walkę ze wszystkimi rywalkami, a przegrane mecze kończyły dopiero w tie-breakach. Warto również wspomnieć, że przez niefortunną kontuzję Kai Sobolewskiej w pierwszym meczu praktycznie przez cały turniej grała debiutująca na pozycji libero młodziczka Martyna Kmiecik. Na wyróżnienie zasłużyły także Kamila Rozwalak (w opinii trenerów najlepsza w barwach Łaskovii), Ala Jaryszek i Karolina Chwiałkowska. Pozostałe dziewczęta również zaprezentowały się z dobrej strony, choć nie wystrzegały się błędów, ale dzięki temu wiemy nad czym musimy intensywnie pracować przed rozpoczęciem sezonu.

Po sobotnich zmaganiach kadetek przyszła pora na młodziczki. Na starcie stanęło 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. Formuła meczów była podobna jak dzień wcześniej – grano 3 sety bez względu na wynik. Łaskowianki w grupowych meczach pokonały ABiS SP 64 Łódź 3:0 i Volley 34 Łódź 2:1 i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału. Tam po przegranej w pierwszej partii z UMKS-em Tuszyn łaskie siatkarki zwyciężyły w dwóch kolejnych odsłonach i o złoto powalczyły z łódzką Dziewiątką. Wygrana w pierwszej partii 25:17 dawała nadzieję na końcowy sukces, jednak ostatecznie to łodzianki okazały się lepsze wygrywając w dwóch kolejnych emocjonujących setach, dzięki czemu wywiozły z Łasku drugie z rzędu turniejowe zwycięstwo. Brąz powędrował do Volley 34, po wygranej z ekipą z Tuszyna, a na miejscu piątym zawody zakończył AS Zduńska Wola, który pokonał ABiS SP 64 Łódź.

Podobnie jak dzień wcześniej wyróżnione zostały najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach:

Julia Kleszcz – Dziewiątka Łódź
Alicja Jaryszek – Łaskovia Łask
Iga Glińska – Volley 34 Łódź
Agata Strzelczyk – UMKS Tuszyn
Zuzanna Lorenc – AS Zduńska Wola
Julia Dudzik – ABiS SP 64 Łódź

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom i trenerom za wspaniałą sportową postawę i zapraszamy do Łasku na kolejne turnieje!

Równie serdecznie chcieliśmy podziękować POWIATOWI ŁASKIEMU za przekazane wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy zorganizować dwie duże imprezy sportowe, w których łącznie wzięło udział ponad 100 dziewcząt z całego województwa łódzkiego. Podziękowania należą się także PIZZERII WENECJA za poczęstunek ufundowany dla uczestniczek.

Na koniec kilka słów komentarza od trenera Filipa: Ciężka praca popłaca i było to widać na przykładzie ostatnich dwóch turniejów. Siódme poty wylane przez dziewczęta na obozie w Austrii i wcześniejszych treningach na plaży oraz we własnej hali zaczynają przynosić efekty. Szczególne słowa uznania należą się młodziczkom: Hani (dziś pokazała prawdziwy charakter sportowca grając do końca z kontuzją), Paulinie (świetnie odnalazła się na nowej dla siebie pozycji), Oldze, a zwłaszcza Martynie, Kamie i Ali, które przez ostatnie 2 dni rozegrały 24 sety i mimo tego, że pod koniec dzisiejszego turnieju brakowało sił walczyły dzielnie do końca. Zdobyliśmy w miniony weekend bezcenne doświadczenie, wiemy gdzie są nasze najsłabsze strony i do rozpoczęcia sezonu będziemy ciężko pracować by je poprawić.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę