Minisiatkówka

Maluchy w czołówce Zgierz Cup 2018

W sobotę, 24 marca 4 nasze zespoły brały udział w ogólnopolskim turnieju minisiatkówki Zgierz Cup 2018. W zawodach wystartowało kilkadziesiąt zespołów z całej Polski, m.in. z Mazowsza, Kujaw i Opolszczyzny oraz oczywiście silna reprezentacja województwa łódzkiego, w sumie ponad 150 dziewcząt z roczników 2006, 2007 i młodszych, które rywalizowały w dwóch kategoriach: dwójek i trójek.

W kategorii dwójek w gronie 29 drużyn wysokie IV miejsce zajęły Martyna Michalak, Martyna Bulzacka i Amelia Woźniak. Dziewczęta pewnie wygrały swoją grupę eliminacyjną odnosząc zwycięstwa we wszystkich 7 spotkaniach. W grupie finałowej Martyny i Amelia pokonały zespoły z Błonia i Opola i uległy drużynie Czwórki Aleksandrów Łódzki, co sprawiło, że w półfinale trafiły na łączony zespół Spartakusa Lniano i Jokera Świecie. Mecz ten zakończył się wygraną zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego, a w spotkaniu o brąz łaskowianki ponownie musiały uznać wyższość aleksandrowskiej Czwórki. Złoto powędrowało do ekipy z Lniana i Świecia, a srebro do siatkarek Beta Błonie, z którymi Martyny i Amelia zwyciężyły w fazie eliminacyjnej.

Amelia Woźniak, Martyna Michalak i Martyna Bulzacka zajęły IV miejsce w dwójkach.

Z bardzo dobrym wynikiem turniej zakończyły nasze trójki: Julia Majda, Kaja Junkiewicz i Paulina Hajdo, które wśród 16 zespołów uplasowały się na V pozycji. W fazie eliminacyjnej dziewczęta pokonały drużyny z: Opola, Domaniewic, Łęczycy i Lniana, a uległy ekipom z: Tuszyna, Zgierza i Łodzi i z IV miejsca w grupie awansowały do fazy finałowej. Tam nasze siatkarki musiały uznać wyższość pierwszej ekipy ECO UNI AZS Opole (ostatecznie III miejsce) oraz Lidera Konstantynów Łódzki (ostatecznie II pozycja), ale w trzecim meczu zrewanżowały się dziewczętom z Siatki Zgierz za porażkę w grupie, co dało im możliwość gry o V miejsce. W tym starciu łaskowianki okazały się lepsze od Volley 34 Łódź i ostatecznie zakończyły zmagania na V lokacie. Złoto w trójkach zdobyła drużyna Libero VIP Aleksandrów Łódzki.

Julia Majda, Paulina Hajdo i Kaja Junkiewicz zakończyły turniej z V miejscem w trójkach.

Druga dwójeczka: Karolina Kulczyńska, Ania Martynowska i Amelia Piotrowicz zajęła II miejsce w grupie eliminacyjnej wygrywając 5 z siedmiu meczów, co było przepustką do fazy finałowej. Tam nasze dziewczęta przegrały wszystkie swoje spotkania, choć tanio skóry nie sprzedały ulegając m.in. finalistkom z Błonia i ECO UNI AZS Opole po grze na przewagi.

VIII miejsce w dwójkach dla Karoliny Kulczyńskiej, Ani Martynowskiej i Amelii Piotrowicz.

W turnieju wziął udział również nasz drugi zespół trójek: Natalia Łuczak, Hania Czerwińska, Natalia Drewnowska i Oliwia Gajda. Po wygraniu jednego meczu w fazie eliminacyjnej dziewczęta uplasowały się na XIII lokacie.

W sumie w zawodach w barwach 4 zespołów Łaskovii wystartowało w sobotę 13 dziewcząt, które rozegrały łącznie ponad 40 meczów.

XIII pozycja w trójkach przypadła Natalii Łuczak, Hani Czerwińskiej, Natalii Drewnowskiej i Oliwii Gajdzie.

Na górę