Minisiatkówka

Łaskowianki z mistrzostwem województwa! Pojadą na Mistrzostwa Polski!

Wspaniale dla naszych trójek z rocznika 2007 zakończyły się tegoroczne wojewódzkie rozgrywki minisiatkówki. W turnieju finałowym Mistrzostw Województwa Kinder+Sport w swojej kategorii wiekowej łaskowianki wygrały wszystkie 5 spotkań bez straty seta i stanęły na najwyższym stopniu podium, dzięki czemu po raz drugi z rzędu awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, który pod koniec czerwca rozegrany zostanie w Zabrzu!

Podopiecznym Mai Lipowskiej należą się ogromne brawa, ponieważ w tym sezonie w województwie łódzkim nie miały sobie równych. Dziewczęta łącznie rozegrały niemal 30 meczów w oficjalnych rozgrywkach organizowanych przez ŁZPS i wszystkie z nich zakończyły wygraną 2:0.

W sobotnim turnieju, który odbył się w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Łasku nasze siatkarki pokonały kolejno: Łaskovię II, ŁKS Siatkówkę Żeńską Łódź, Lidera I Konstantynów Łódzki, Czwórkę Aleksandrów Łódzki oraz Jokera 13 Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki.

Dziewczęta świetnie poradziły sobie z ciążącą na nich presją faworytek, a w nieco bardziej emocjonujących momentach potrafiły zachować chłodną głowę i nie dawały ponieść się nerwom, które na pewno towarzyszyły im przez cały dzień.

Duże brawa należą się też naszemu drugiemu zespołowi, który także awansował do najlepszej ósemki w województwie i dzielnie walczył w gronie najlepszych ekip. Dziewczęta z Łaskovii II w większości meczów dotrzymywały kroku rywalkom i niewiele zabrakło by uplasowały się na piątej lokacie, ostatecznie jednak zakończyły sobotnie zmagania z jedną wygraną, na siódmej pozycji. Należy natomiast pamiętać, że już sam awans do finału jest dużym sukcesem. Mamy nadzieję, że tegoroczne rozgrywki pozwolą dziewczynom jeszcze bardziej uwierzyć w siebie i zmotywują je do jeszcze cięższej pracy, bo siatkarski świat stoi przed nimi otworem!

O drugie, premiowane awansem na Mistrzostwa Polski miejsce w finale trójek do końca walczyły trzy zespoły: Czwórka Aleksandrów Łódzki, Lider I Konstantynów Łódzki i Joker 13 Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki. O tym kto pojedzie do Zabrza decydowały małe punkty, ponieważ wszystkie trzy drużyny miały taki sam bilans wygranych, porażek oraz zdobytych i straconych setów. Ostatecznie wielką niespodziankę sprawiła ekipa z Tomaszowa, która także będzie reprezentować nasze województwo na finale ogólnopolskim. Brawo!

Równolegle z finałem trójek toczone były boje w kategorii dwójek, w której tym razem nie mieliśmy swoich przedstawicielek. Złoto powędrowało do UMKS-u Tuszyn, srebro i brąz dla Lidera Konstantynów Łódzki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim: uczestniczkom, trenerom, rodzicom, kibicom, sędziom oraz pozostałym osobom, które przyczyniły się do tego, że sobotni finał pozostanie niezapomnianym przeżyciem. Do zobaczenia za rok (a z najlepszymi oczywiście w Zabrzu)!

Łaskovia I – mistrzynie województwa łódzkiego: Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Martyna Michalak, Ania Martynowska, Hania Puchała.

Łaskovia II – finalistki Mistrzostw Województwa Łódzkiego: Maja Felczerek, Amelia Piotrowicz, Kiara Palinceusz, Lena Michalska, Zuzia Młynarczyk.

Ostateczna klasyfikacja – trójki:

 1. Łaskovia Łask I
 2. Joker 13 Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki
 3. Czwórka Aleksandrów Łódzki
 4. Lider Konstantynów Łódzki I
 5. Lider Konstantynów Łódzki II
 6. AS Skra Bełchatów
 7. Łaskovia Łask II
 8. ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź

Ostateczna klasyfikacja – dwójki:

 1. UMKS Tuszyn
 2. Lider Konstantynów Łódzki I
 3. Lider Konstantynów Łódzki II
 4. Volley 34 Łódź II
 5. Volley 34 Łódź I
 6. SP 2 WKS Siatkarz Wieluń
 7. Czwórka Aleksandrów Łódzki
 8. MOS Wierzchlas
Na górę