Młodziczki

Łaskowianki w finale Mistrzostw Polski!

W dniach 4-5 września odbył się w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego (dawny “Elektryk”) turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek. W zawodach wzięły udział 4 zespoły, wyłonione w trakcie 8 turniejów ćwierćfinałowych. Łącznie w całym kraju rozegrane zostały 4 turnieje półfinałowe. Po 2 zespoły z każdego z nich awansowały do wielkiego finału.

Do Łasku zawitały: MKS Dwójka Zawiercie – mistrz województwa śląskiego, UKS Chemik SMS Olsztyn – mistrz województwa warmińsko-mazurskiego oraz MKS V LO Developres Rzeszów – mistrz województwa podkarpackiego. Stawkę uzupełniły gospodynie, mistrzynie województwa łódzkiego, ŁMLKS Łaskovia Łask.

Finalistki Mistrzostw Polski zostały wyłonione już pierwszego dnia zawodów. W inauguracyjnym meczu Łaskovia pokonała bez straty seta zespół z Olsztyna, a drużyna z Zawiercia w takim samym stosunku rozprawiła się z ekipą z Rzeszowa. Również wynikiem 2:0 zakończyło się starcie Dwójki z Chemikiem, po którym drużyna z województwa śląskiego była już pewna awansu do finału. O tym kto zajmie drugie premiowane miejsce zadecydować miał mecz Łaskovii z Developresem i… było to bez wątpienia najbardziej emocjonujące spotkanie turnieju.

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęły rzeszowianki, które prowadziły już 15:8. Łaskovia odrabiała straty, lecz gdy tylko zbliżyła się na 1 punkt do rywalek, drużyna z Podkarpacia ponownie odskakiwała na kilka oczek. Ostatecznie MKS V LO zwyciężył w pierwszej partii 25:20. Set drugi od początku był wyrównany, jednak w pewnym momencie seria dobrych zagrywek po stronie Rzeszowa sprawiła, że drużyna gości odskoczyła na 4 punkty (17:13) i była o krok od wywalczenia awansu, który dawało jej zwycięstwo w tym meczu. Łaskowianki nie poddały się jednak, zachowały chłodną głowę do samego końca i wyrównały stan spotkania, wygrywając drugą odsłonę do 23. W tie-breaku nie było już mocnych na gospodynie. Łaskovia szybko objęła prowadzenie 7:1 i nie oddała go aż do końca. Na zagrywce i w ataku szalała Hania Puchała, do której na siatce dołączyły Paulina Fister i Karolina Kulczyńska. Ta ostatnia zakończyła mecz, kończąc piłkę meczową atakiem z prawego skrzydła. Po ostatniej akcji w hali wybuchł szał radości, a owacjom i łzom długo nie było końca.

Ostatniego dnia zawodów Chemik pokonał Developres 2:0, a Dwójka zwyciężyła z Łaskovią w takim samym stosunku.

Awans do wielkiego finału uzyskały drużyny z Zawiercia i Łasku.

To ogromny sukces naszej młodej drużyny. Gdyby przed sezonem ktoś powiedział nam, że zajdziemy w rozgrywkach mistrzowskich do ostatniego, najważniejszego turnieju, popukalibyśmy się w głowę. Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich dziewcząt, które przyłożyły swoją cegiełkę do tego sukcesu oraz dla wszystkich, którzy nas wspomagają:

  • dla Gminy Łask i Pana Burmistrza Gabriela Szkudlarka – naszego głównego sponsora – za wsparcie finansowe szkolenia w naszym klubie,
  • dla Powiatu Łaskiego i Pana Starosty Piotra Wołosza – za wsparcie i ufundowanie pucharów i statuetek dla najlepszych zawodniczek turnieju,
  • dla niezastąpionych rodziców i najbliższych, którzy zawsze dzielnie wspierają naszą drużynę!

Wyniki turnieju finałowego:

ŁMLKS Łaskovia Łask – UKS Chemik SMS Olsztyn 2:0 (25:11, 25:21)
MKS V LO Developres Rzeszów – MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (22:25, 7:25)

UKS Chemik SMS Olsztyn – MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (20:25, 15:25)
ŁMLKS Łaskovia Łask – MKS V LO Developres Rzeszów 2:1 (20:25, 25:23, 15:7)

MKS V LO Developres Rzeszów – UKS Chemik SMS Olsztyn 0:2 (17:25, 17:25)
MKS Dwójka Zawiercie – ŁMLKS Łaskovia Łask 2:0 (25:19, 25:20)

Klasyfikacja turnieju:

  1. MKS Dwójka Zawiercie
  2. ŁMLKS Łaskovia Łask
  3. UKS Chemik SMS Olsztyn
  4. MKS V LO Developres Rzeszów

Awans do finału Mistrzostw Polski wywalczyły:

Weronika Kula, Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Roksana Wojtasik, Lena Michalska, Natalia Kiejnich, Julia Bryl, Paulina Fister, Zuzia Plich, Angelika Witek i Oliwka Pilecka.

Na górę