Młodziczki

Łaskowianki mistrzyniami Polski młodziczek!

Fot. Marek Żyńczak, Natalia Chrzanowska.

Ogromny sukces odniosły nasze siatkarki podczas rozgrywanych w dniach 29-31 lipca w dolnośląskiej Górze finałach Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej!

Hania Puchała i Martyna Bulzacka po dwóch dniach emocjonujących zmagań stanęły na najwyższym stopniu podium i zostały mistrzyniami Polski! Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się też nasza druga para: Ewa Mrózek i Roksana Wojtasik. Dziewczęta zakończyły rywalizację na bardzo wysokim, 7 miejscu!

Do Góry zawitało 16 zespołów, które o awans do wielkiego finału rywalizowały w dwustopniowych eliminacjach. Pod koniec czerwca wyłoniono najlepsze zespoły w poszczególnych województwach. 8 duetów mistrzyń województw najwyżej sklasyfikowanych w trzyletnim rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej dla kategorii młodziczka uzyskało bezpośredni awans do turnieju finałowego. W tym gronie znalazły się m.in. mistrzynie województwa łódzkiego młodziczek, Hania Puchała i Martyna Bulzacka. O pozostałe 8 miejsc walczyło 48 duetów z drugich, trzecich i czwartych miejsc w swoich województwach. Przepustki do finału można było zdobyć podczas jednego z dwóch turniejów półfinałowych, które w dniach 3-5 lipca rozgrywane były w Warszawie i Kołobrzegu. Tą drogą do najlepszej 16-ki w Polsce dostały się wicemistrzynie województwa łódzkiego, Ewa Mrózek i Roksana Wojtasik.

Już sam udział w wielkim finale był ogromnym sukcesem, bowiem by się do niego dostać trzeba było pozostawić w pokonanym polu kilkaset duetów z całej Polski. W każdym z województw o awans do dalszych gier rywalizowało bowiem po kilkadziesiąt zespołów.

Turniej finałowy rozpoczął się od imponującego otwarcia, które z uwagi na deszczową pierwszego dnia pogodę odbyło się w położonej tuż obok Plażowej Areny Góra hali sportowej Arkadia. Mimo kapryśnej aury turniej przeprowadzony został wzorcowo, a uczestniczkom niczego nie brakowało. Ostatecznie, po niemal 8 godzinach zmagań wyłoniono najlepszą szóstkę zawodów, w której znalazły się Bulzo i Puchcio. Dziewczęta pokonały po 2:0 duety z Tych i Mysiadła, a w decydującym o wejściu do półfinału meczu z Metrem Warszawa uległy rywalkom po tie-breaku. O awans do najlepszej szóstki otarły się także Ewcia i Roksi. Po wygranej w swoim pierwszym starciu z Lublinem, w kolejnym meczu z ukraińską parą reprezentującą Pogoń Proszowice nasza druga dwójka prowadziła 1:0, a w drugiej partii przy stanie 20:19 miała w górze 2 piłki meczowe. Ostatecznie wojnę nerwów lepiej wytrzymały jednak rywalki, doprowadziły do wyrównania w meczu i pewnie wygrały w tie-breaku. W kolejnym spotkaniu, już po prawej stronie turniejowej drabinki Ewa i Roksana pokonały 2:0 parę z Kożuchowa, by w meczu decydującym o awansie do ćwierćfinału ulec rozpędzonej ekipie z Tych 0:2.

Drugi dzień zawodów poświęcony został na finały i mecze decydujące o poszczególnych miejscach. Tego dnia nie było mocnych na Hanię i Martynę. Dziewczęta w porannym ćwierćfinale ponownie zwyciężyły 2:0 z parą MOSM Tychy, w meczu półfinałowym również 2:0 pokonały ekipę z Proszowic, a w wielkim finale w takim samym stosunku zrewanżowały się drużynie Metra Warszawa za sobotnią porażkę.

Wcześniej w starciu o 7. lokatę w kraju Ewcia i Roksi pokonały w dwóch setach parę z Kożuchowa.

Podczas uroczystej dekoracji dziewczęta otrzymały: medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Tytuł MVP turnieju finałowego powędrował do łaskowianki, Martyny Bulzackiej. Na zakończenie odegrany został hymn państwowy. Jakże szczęśliwe dla nas Mistrzostwa Polski Młodziczek 2022 przeszły do historii!

DROGA HANI PUCHAŁY I MARTYNY BULZACKIEJ DO ZŁOTEGO MEDALU MISTRZOSTW POLSKI:

I runda: Puchała/Bulzacka – Nicole Gucwa/Nadia Okońska (MOSM Tychy) 2:0 (21:17, 21:10)
II runda: Puchała/Bulzacka – Amelia Wancerz/Marta Podleśna (MUKS Krótka Mysiadło) 2:0 (21:14, 21:12)
III runda: Puchała/Bulzacka – Zuzanna Kudlik/Magdalena Bondaruk (KS Metro Warszawa) 1:2 (21:17, 18:21, 12:15)
Ćwierćfinał: Puchała/Bulzacka – Nicole Gucwa/Nadia Okońska (MOSM Tychy) 2:0 (21:10, 21:12)
Półfinał: Puchała/Bulzacka – Polina Zdebska/Viktoria Leonova (MKS Pogoń Proszowice) 2:0 (21:16, 21:17)
Finał: Puchała/Bulzacka – Zuzanna Kudlik/Magdalena Bodnaruk (KS Metro Warszawa) 2:0 (21:15, 21:14)

DROGA EWY MRÓZEK I ROKSANY WOJTASIK DO SIÓDMEGO MIEJSCA W KRAJU:

I runda: Mrózek/Wojtasik – Amelia Panek/Julia Dzierba (TPS Lublin) 2:0 (21:15, 21:8)
II runda: Mrózek/Wojtasik – Polina Zdebska/Viktoria Leonova (MKS Pogoń Proszowice) 1:2 (21:18, 21:23, 8:15)
Przegrane na miejscach 9-12: Mrózek/Wojtasik – Nadia Pawłowska/Emilia Skwierczyńska (UKS SG Kożuchów) 2:0 (24:22, 21:14)
Przegrane na miejscach 7-8: Mrózek/Wojtasik – Nicole Gucwa/Nadia Okońska (MOSM Tychy) 0:2 (10:21, 18:21)
O VII miejsce: Mrózek/Wojtasik – Paulina Perdian/Karolina Pawluk 2:0 (21:14, 21:13)

KLASYFIKACJA TURNIEJU FINAŁOWEGO MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK 2022 W GÓRZE:

  1. Hanna Puchała, Martyna Bulzacka – ŁMLKS Łaskovia Łask
  2. Zuzanna Kudlik, Magdalena Bodnaruk – KS Metro Warszawa
  3. Polina Zdebska, Viktoria Leonova – MKS Pogoń Proszowice
  4. Zuzanna Kicman, Martyna Grysak – UKS Szamotulanin Szamotuły
  5. Natalia Struzik, Anna Kadej – MOS Wola Warszawa
  6. Nicole Gucwa, Nadia Okońska – MOSM Tychy
  7. Ewa Mrózek, Roksana Wojtasik – ŁMLKS Łaskovia Łask
  8. Paulina Perdian, Karolina Pawluk – UKS SG Kożuchów

9-12. Nadia Pawłowska, Emilia Skwierczyńska – UKS SG Kożuchów
9-12. Zuzanna Waldowska, Sandra Ganszczyk – MUKS Krótka Mysiadło
9-12. Joanna Domańska, Gabriela Dudek – ECO Uni Opole
9-12. Amelia Wancerz, Martyna Podleśna – MUKS Krótka Mysiadło

13-16. Olena Bulychova, Vlada Lazorenko – MUKS Sari Żory
13-16. Aleksandra Białogór, Sara Gorczyca – UKS Wieża Radków
13-16. Amelia Panek, Julia Dzierba – TPS Lublin
13-16. Julia Machnikowska, Julia Gil – BKS Stal Bielsko-Biała

Sezon 2020/21/22 dobiegł końca w najpiękniejszy z możliwych sposobów! Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w funkcjonowanie naszego klubu, przede wszystkim: rodzicom, zawodniczkom, sponsorom, władzom samorządowym oraz kadrze pedagogicznej ZSM-T w Ostrowie. Pora na zasłużony odpoczynek, a za 2 tygodnie wracamy do pracy!

Na górę