Kadetki

Łaskowianki 9. w Mysłowicach!

W dniach 17-19 lipca odbył się w Mysłowicach turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii kadetek. W zawodach wzięło udział 31 duetów z 8 województw, które walczyły o 8 przepustek do turnieju finałowego. W gronie uczestniczek znalazły się wicemistrzynie województwa łódzkiego, łaskowianki Kamila Rozwalak i Paulina Olszacka.

Nasze siatkarki radziły sobie bardzo dzielnie. Co prawda w swoim pierwszym meczu uległy późniejszym zwyciężczyniom turnieju, reprezentującym SMS Solną Wieliczka Martynie Lewińskiej i Mai Salawie 0:2 (7:21, 11:21), ale później wygrały 3 kolejne mecze. Jeszcze pierwszego dnia zawodów łaskowianki pokonały Anitę Bazan i Julię Kuśmierczyk reprezentujące Vega MOSiR Stalowa Wola 2:0 (21:6, 21:10), a w drugim dniu zwyciężyły z duetem UKS Dębowiec, Laurą Gorgosz i Kamilą Kaczmarczyk 2:0 (21:8, 21:10), a następnie z Martyną Łyżwą i Nikolą Krawczyk z Łódzkiego Klubu Sportowego 2:0 (21:19, 21:13).

Dziewczęta z turnieju odpadły dopiero w ostatnim meczu drugiego dnia zawodów, w którym zmierzyły się z duetem CFiK Klima Będzin, Emilią Malkiewicz i Aleksandrą Wróbel. Spotkanie to decydowało jednocześnie o awansie do najlepszej ósemki zawodów w Mysłowicach oraz do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. W tym meczu lepsze okazały się siatkarki z województwa śląskiego, które zwyciężyły 2:0 (21:8, 21:18).

Ostatecznie “Kama” i “Pati” zakończyły więc rywalizację w półfinale na 9. miejscu, a to oznacza, że w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej sklasyfikowane zostały na 17. pozycji.

Jeszcze raz wielkie brawa dla naszych dziewcząt za tegoroczny plażowy sezon w rozgrywkach młodzieżowych. Udało im się awansować do rozgrywek centralnych we wszystkich kategoriach wiekowych, gdzie także tanio skóry nie sprzedały.

Kamila Rozwalak i Paulina Olszacka:

  • wicemistrzostwo województwa łódzkiego w kategorii kadetek,
  • 4. miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w kategorii juniorek,
  • 9. miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w kategorii kadetek w Mysłowicach,
  • 13. miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w kategorii juniorek w Strzelinie.

Martyna Bulzacka i Amelia Kisiel:

  • brązowy medal Mistrzostw Województwa Łódzkiego w kategorii młodziczek,
  • 13. miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek w Obornikach Śląskich.
Na górę