II liga

Łaskovia zwyciężyła z Ósemką Siedlce i awansowała w ligowej w tabeli

Zawodniczki Łaskovii pewnie pokonały outsidera ligowej tabeli, Ósemkę Siedlce 3:0. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Bogdana Lipowskiego w tym sezonie. Dzięki wygranej nasze siatkarki awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W przyszłą sobotę łaskowianki czeka ciężki pojedynek wyjazdowy w Lublinie.

Po ubiegłotygodniowej porażce z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego w wyjściowym zestawieniu łaskowianek nastąpiły zmiany. Na rozegraniu w pierwszej szóstce wybiegła nowa zawodniczka Łaskovii – Natalia Karbowska, która zagrała po przekątnej z Asią Gruszką. Na przyjęciu mogliśmy oglądać Karolinę Makaruk i Paulinę Czubak, a na środku Agnieszkę Gonerską i Olę Mielczarek-Błońską. Na pozycji libero tradycyjnie zagrała Magda Dudek.

Spotkanie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia naszych siatkarek (2:0), które utrzymywało się przez dłuższą część pierwszego seta, do stanu 12:10, kiedy to 3 punkty z rzędu zdobyły siedlczanki (12:13). W kolejnej akcji ŁMLKS doprowadził do remisu, a przy zagrywkach Oli Mielczarek-Błońskiej powiększył przewagę do 5 punktów (18:13). Podpopieczne trenera Lipowskiego sukcesywnie zwiększały różnicę punktową (20:14, 23:16), by w efekcie zwyciężyć w pierwszej partii 25:18.

W secie drugim Łaskovia prowadziła 4:1, jednak przestój w grze naszych siatkarek sprawił, że po chwili to Ósemka odskoczyła na 4 punkty (4:8). Na boisku pojawiła się powracająca po kontuzji i chorobie Agnieszka Chojnacka, która zastąpiła Karolinę Makaruk. Od tego momentu zespoły toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt, jednak toczyła się ona cały czas przy kilkupunktowej przewadze gości. Dopiero przy zagrywkach Oli Mielczarek-Błońskiej łaskowianki doprowadziły do remisu (15:15), a w kolejnym ustawieniu, kiedy to zagrywała Asia Gruszka, nasze siatkarki odskoczyły na 3 punkty (19:16). Tak wypracowanej przewagi nasz zespół nie oddał już do końca tej partii i pewnie zwyciężył 25:18.

Mimo że trzecią odsłonę Ósemka rozpoczęła od prowadzenia 0:2, łaskowianki szybko odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie (6:2). Zespół gości doprowadził co prawda do remisu, ale po chwili Łaskovia ponownie powiększyła przewagę (10:6, 16:9). Na boisku w barwach naszego zespołu pojawiły się wychowanki: Marika Grzesiak, która zastąpiła Agnieszkę Chojnacką, Zuzia Pokorska, która zmieniła Paulinę Czubak oraz Paulina Przerywacz za Asię Gruszkę. Nasze młode zawodniczki przy wsparciu starszych koleżanek utrzymały wypracowaną przewagę, a w końcówce nawet nieco ją powiększyły, dzięki czemu Łaskovia zwyciężyła 25:16, a w całym meczu 3:0.

W następnej kolejce Łaskovię czeka ciężki wyjazd do Lublina i mecz z tamtejszym AZS UMCS. Lublinianki co prawda zajmują dopiero ósme miejsce w ligowej tabeli, ale do tej pory mierzyły się z silnymi zespołami AZS-u AWF UKSW Warszawa, Mazovii Warszawa i NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki i zwłaszcza w dwóch pierwszych meczach zaprezentowały się z bardzo dobrej strony przegrywając z AWF 2:3 i zwyciężając z Mazovią 3:2.

ŁMLKS Łaskovia – Ósemka Siedlce 3:0
25:18, 25:18, 25:16

Składy drużyn:

Łaskovia: Karbowska, Gruszka, Makaruk, Czubak, Gonerska, Mielczarek-Błońska, Dudek (libero) oraz Chojnacka, Grzesiak, Pokorska, Przerywacz

Ósemka: Orzyżowska, Grzelak, Gajowniczek, Krycka, Sadomska, Biardzka, Czaplicka (libero)

Pozostałe wyniki 3. kolejki:

AZS AWF UKSW Warszawa – BAS Białystok 3:1 (18:25, 25:17, 29:27, 25:20)
Bluesoft Mazovia Warszawa – ESPES Sparta Warszawa 0:3 (20:25, 15:25, 26:28)
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – AZS UMCS Lublin 3:0 (25:22, 25:19, 25:18)
GLKS Nadarzyn – ŁKS II SAN MG13 Łódź 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę