II liga

Łaskovia wróciła z Lublina na tarczy

Nie udał się naszym siatkarkom wyjazd do Lublina. Zawodniczki Łaskovii toczyły momentami bardzo wyrównany bój, a w trzecim secie miały nawet piłkę setową, ale to AZS UMCS zwyciężył 3:0 (25:21, 25:21, 26:24). Mimo porażki nasz zespół nie zanotował dużego spadku w ligowej tabeli i znajduje się aktualnie na czwartej pozycji, jednak stawka jest bardzo wyrównana.

Łaskowianki dotarły do Lublina po ponad pięciogodzinnej podróży. Do dyspozycji trenera Bogdana Lipowskiego były wszystkie zawodniczki za wyjątkiem Mai Lipowskiej, która wciąż wraca do formy po przebytej podczas wakacji operacji. Łaskovia wybiegła na boisko w ustawieniu z Natalią Karbowską na rozegraniu, Joanną Gruszką na ataku, Pauliną Czubak i Karoliną Makaruk na przyjęciu, Aleksandrą Mielczarek-Błońską i Agnieszką Gonerską na środku oraz Magdaleną Dudek na pozycji libero.

Pierwszą partię od mocnego uderzenia rozpoczęły lublinianki, które dobrze radziły sobie w polu zagrywki oraz wykorzystywały niemoc naszych siatkarek w ataku. W pewnym momencie AZS UMCS prowadził różnicą sześciu punktów (9:3). Nasze siatkarki starały się odrabiać straty, jednak akademiczki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę i nie pozwalały łaskowiankom zbliżyć się do siebie na więcej niż 3 punkty. W efekcie pierwszy set zakończył się wygraną gospodyń 25:21.

Początek drugiej odsłony zapowiadał powtórkę z seta pierwszego, gdyż AZS UMCS szybko wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (4:0, 5:1). Przy zagrywce swojej kapitan, Aleksandry Mielczarek-Błońskiej łaskowianki odrobiły jednak straty, po czym uciekły gospodyniom na 2 punkty (6:8). W kolejnych akcjach zawodniczki Łaskovii powiększyły swoje prowadzenie i w pewnym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 9:12. Wówczas akademiczki przechyliły na swoją korzyść długą akcję, a następnie doprowadziły do remisu po 12, by po chwili osiągnać pięciopunktową przewagę (18:13). Trener Lipowski wpuścił na boisko Agnieszkę Chojnacką i Paulinę Przerywacz. Zmiany przyniosły efekt, gdyż łaskowianki doprowadziły do stanu 18:17. Kolejne akcje toczyły się przy wyrównanej grze obu zespołów, ale od stanu 22:21 dla AZS UMCS punkty zdobywały tylko gospodynie, zwyciężając 25:21 i doprowadzając do stanu 2:0 w całym spotkaniu.

Set trzeci, podobnie jak dwie poprzednie odsłony rozpoczął się od kilkupunktowej przewagi lublinianek (4:1). Łaskowianki nie poddawały się i wyszły na prowadzenie 4:5. Partia była bardzo wyrównana i zarówno jeden jak i drugi zespół nie mógł odskoczyć rywalkom na więcej niż dwa punkty. Dopiero w końcówce naszym siatkarkom udało się osiągnąć trzypunktowe prowadzenie (17:20, 18:21). AZS UMCS nie składał jednak broni i po chwili na tablicy wyników ponownie był remis (21:21). Przy stanie 23:23 akademiczki pomyliły się w kontrataku i to łaskowianki miały pierwszą w tym meczu piłkę setową. Niestety, kolejną akcję lublinianki zakończyły skutecznym zbiciem z prawego skrzydła, a później wykorzystały dwa błędy w przyjęciu naszych siatkarek i w efekcie zwyciężyły w trzeciej odsłonie 26:24 i zainkasowały trzy punkty.

Wygrana AZS UMCS i wyniki pozostałych spotkań mocno skomplikowały sytuację w ligowej tabeli. Po czterech kolejkach zespoły na miejscach od trzeciego do szóstego mają na swoim koncie po 6 punktów, a różnica między trzecią a dziesiątą drużyną wynosi tylko trzy punkty.

W następnej kolejce łaskowianki podejmą we własnej hali lidera rozgrywek, Spartę Warszawa. Warszawianki przyjadą do Łasku podbudowane zwycięstwem 3:1 nad głównym rywalem do zwycięstwa w lidze, NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Nasze siatkarki czeka bardzo trudne zadanie, dlatego bardzo liczymy na doping naszych kibiców. Już dziś serdecznie zapraszamy na spotkanie ze Spartą, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18:00, w hali przy ul. Berlinga 1.

AZS UMCS Lublin – ŁMLKS Łaskovia 3:0
(25:21, 25:21, 26:24)

Składy zespołów:

AZS UMCS: Jarosińska, Bogusz, Gieroba, Wszoła, Obszyńska, Wieleba, Bryła (libero) oraz Olejnik, Konop

Łaskovia: Makaruk (5 pkt.), Karbowska (3), Gruszka (12), Mielczarek-Błońska (5), Czubak (8), Gonerska (3), Dudek (libero) oraz Przerywacz (2), Chojnacka (4), Raźniewska

Pozostałe wyniki 4. kolejki:

BAS Białystok – ŁKS II SAN MG13 Łódź 3:2 (25:18, 24:26, 23:25, 25:21, 15:12)
UKS Ósemka Siedlce – GLKS Nadarzyn 3:0 (25:23, 25:15, 25:17)
ESPES Sparta Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (21:25, 25:22, 26:24, 25:14)
AZS AWF UKSW Warszawa – Bluesoft Mazovia Warszawa 2:3 (25:16, 25:21, 13:25, 21:25, 8:15)

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę