II liga

Łaskovia otrzymała mniejszą dotację

Gmina Łask ogłosiła wyniki konkursu na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Łask w roku 2015 z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Wśród klubów sportowych, które zgłosiły wnioski o dotację na organizowanie szkolenia oraz przygotowanie i udział w zawodach, JEDYNYM klubem któremu obniżono dotację jest ŁMLKS Łaskovia.

Gmina Łask w tym roku zwiększyła wydatki na wspomniane zadanie o 20,5 tys. zł. Zamiast 127 tys. zł, które przeznaczono na finansowanie klubów w roku ubiegłym, w roku 2015 przeznaczy na ten cel 147,5 tys. zł.

Największymi beneficjentami wprowadzonych zmian będą gminne kluby piłkarskie, dla których dotacje zwiększono o… 27 tys. zł, czyli o prawie 40%. Spośród tej kwoty największy wzrost w stosunku do roku ubiegłego zanotował LUKS Bałucz, grający w sieradzkiej klasie okręgowej (6-ty poziom rozgrywkowy), którego finansowanie podniesiono o 17,5 tys. zł (ponad 60% więcej niż w roku 2014). Pozostałe kluby piłkarskie również mogły liczyć na wzrost dotacji. MULKS Łask otrzymał 5 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym (17% podwyżki), Grabia Kolumna 3,5 tys. (100%), a WKS Rokitnica 1 tys. (13%).

Różnica kluby
Również przedstawiciele innych dyscyplin mogą liczyć w tym roku na wzrost dotacji. Podniesiono fundusze zarówno na łaskie kluby sztuk walki, pływanie, strzelectwo i modelarstwo.
Różnica dyscyplinyNietrudno zgadnąć, że aby komuś przyznać więcej pieniędzy, trzeba było komuś pieniądze odebrać i tutaj największą stratę poniosła Łaskovia. Nie dość, że ŁMLKS był jedynym klubem, któremu obcięto fundusze, to na dodatek była to niebagatelna kwota 6 tys. zł (czyli niemal 20% zeszłorocznej dotacji). Kończący się sezon był najlepszym w wykonaniu naszych siatkarek, które od 5 sezonów nieprzerwanie występują na drugoligowych parkietach na arenie ogólnopolskiej. W tym roku łaskowianki zajęły 5-te miejsce w tabeli grupy 3 II ligi. W rozgrywkach młodzieżowych grają nasze kadetki, młodziczki i dziewczęta z grup mini-siatkówki.

Co więcej w zeszłym roku Malwina Smarzek, która jeszcze w tamtym sezonie była zawodniczką naszego klubu, zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski i wszystko wskazuje na to, że tym roku będzie podstawową atakującą biało-czerwonych. Malwina występuje obecnie na parkietach ekstraklasy, gdzie znajduje się w czołówce rankingów najlepiej punktujących i atakujących zawodniczek. Jest to bez wątpienia największe osiągniecie w historii łaskich gier zespołowych. Jeszcze nigdy żaden wychowanek łaskiego klubu, nie grał na tak wysokim poziomie sportowym.

Nasz klub miał w planach zbudowanie w kolejnym sezonie drużyny, która pokusi się o awans do najlepszej czwórki drugoligowych rozgrywek, a może i powalczy o awans do kolejnej fazy. Niestety zmniejszenie kwoty dotacji może te plany bardzo skutecznie pokrzyżować. Fakt obcięcia funduszy przez miasto dziwi tym bardziej, że z roku na rok nasz klub czyni postępy i osiągane wyniki są coraz lepsze, dzięki czemu miasto jeszcze bardziej promowane jest na arenie regionalnej i ogólnopolskiej. Patrząc na znaczne kwoty o jakie podniesiono wydatki na inne kluby, które progresu w wynikach sportowych w stosunku do roku ubiegłego nie odnotowały, tym bardziej ciężko jest nam zaistniałą sytuację zrozumieć.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę