II liga

Łaskovia o krok od utrzymania w II lidze!

Drugoligowe seniorki Łaskovii wyszły na prowadzenie w rywalizacji o utrzymanie w II lidze kobiet. Po ubiegłotygodniowej porażce w Warszawie, kiedy to podopieczne Bogdana Lipowskiego uległy ESPES Sparcie 1:3, w dwóch kolejnych meczach lepsze okazały się łaskowianki dwukrotnie zwyciężając 3:0: najpierw w sobotę w drugim wyjazdowym meczu rozgrywanym wyjątkowo w Warce, a następnie w niedzielę pokonując stołeczny zespół w takim samym stosunku w hali łaskiego Elektryka.

Na decydujące mecze w sezonie łaski zespół wsparła świetnie znana łaskim kibicom Agnieszka Wołoszyn. Agnieszka dołączyła do zespołu na zasadzie transferu medycznego w miejsce kontuzjowanej Moniki Stasiak, która w styczniu uległa wypadkowi samochodowemu. W barwach Sparty mogliśmy oglądać natomiast dwukrotną mistrzynię Europy, najlepszą siatkarkę Europy 2005, Dorotę Świeniewicz.

Po trzech spotkaniach Łaskovia prowadzi w serii rozgrywanej do 3 zwycięstw 2:1. Czwarty mecz zostanie rozegrany w sobotę, 28 kwietnia o godzinie 19:00 w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego (dawny “Elektryk”) przy ul. Warszawskiej 13. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00.

II mecz o utrzymanie w II lidze: ESPES Sparta Warszawa – ŁMLKS Łaskovia Łask 0:3 (28:30, 19:25, 22:25)
III mecz o utrzymanie w II lidze: ŁMLKS Łaskovia Łask – ESPES Sparta Warszawa 3:0 (25:20, 25:15, 25:18)

W obu meczach Łaskovia wystąpiła w składzie: Zuzanna Berkowska, Magda Stasiak, Joanna Gruszka, Aleksandra Mielczarek-Błońska, Paulina Czubak, Agnieszka Wołoszyn, Maja Lipowska (libero) oraz Alicja Jaryszek, Anna Grajewska i Magdalena Turek

Na górę