II liga

Łaskovia najlepsza w Nowym Dworze Mazowieckim

Na tydzień przed rozpoczęciem sezonu ligowego siatkarki Łaskovii rozegrały turniej towarzyski w Nowym Dworze Mazowieckim. Zawody te były ostatnią okazją do sprawdzenia formy naszych zawodniczek przed nadchodzącymi rozgrywkami.W turnieju wzięło udział 8 zespołów. Oprócz Łaskovii i gospodyń, NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki, które będą ligowymi rywalkami naszych siatkarek, na parkiecie oglądać mogliśmy AZS AWF Warszawa (również ligowy rywal ŁMLKS), a także trzecioligowe zespoły z Mazowsza: Nike Ostrołęka, Krótka Mysiadło, GLKS Nadarzyn oraz dwa zespoły Mazovii Warszwa.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy po 4 zespoły. W grupach obowiązywał system gier “każdy z każdym”, rozgrywano 2 sety bez względu na wynik (co doprowadzało do niecodziennych w siatkówce sytuacji, gdyż część spotkań kończyła się… remisem). Po zakończeniu fazy grupowej zespoły z pierwszych miejsc zagrały o zwycięstwo w turnieju, zespoły z miejsc drugich o trzecie miejsce itd.

Grupowymi przeciwniczkami Łaskovii były zespoły AZS AWF Warszawa, Krótka Mysiadło oraz Mazovia II Warszawa.

W pierwszym spotkaniu siatkarki Bogdana Lipowskiego pokonały ligowe rywalki, siatkarki AWF-u Warszawa 2:0, w drugim meczu zremisowały 1:1 z zespołem z Mysiadła, a w trzecim spotkaniu zwyciężyły 2:0 z drugą drużyną Mazovii. Takie wyniki zapewniły łaskowiankom pierwsze miejsce w grupie i możliwość gry w finale, gdzie przeciwnikiem naszych siatkarek był pierwszy zespół Mazovii.

Pierwszy set spotkania finałowego był bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem Łaskovii dopiero w zaciętej końcówce (32:30), w drugiej partii siatkarki z Łasku były już zdecydowanie lepsze od swoich rywalek i zwyciężyły do 13.

W meczu o trzecie miejsce AZS AWF Warszawa pokonał 2:0 gospodynie turnieju NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim był ostatnią okazją do sprawdzenia formy przed pierwszym meczem ligowym, który nasz zespół rozegra już 28-go września w Lublińcu, gdzie rywalem Łaskovii będzie tamtejsza Victoria, natomiast już 5-go października nasze siatarki zagrają w Łasku. Pierwszym przeciwnikiem Łaskovii we własnej hali będzie drużyna Jedynki Łomża.

Zespół Łaskovii przeszedł w przerwie między sezonami gruntowną przebudowę. W tym roku w drużynie nie zobaczymy już: Marty Jaszczuk, Mai Nowickiej, Aleksandry Pizon oraz Agaty Śnieguli. Zespół zasiliły natomiast Klaudia Maryniak i Aleksandra Kuźmin (obie UKS Ozorków), Katarzyna Machnicka, Martyna Witkowska, Julia Gruszecka, Aleksandra Mielczarek i Klaudia Banasiak (wszystkie ŁKS Łódź), Aneta Dzwonnik (SPS Politechnika Częstochowska), Barbara Sroka (UKS SMS Łódź). W zespole pozostały też Dorota Chmielewska, Katarzyna Kretek, Marta Pokora, Weronika Kisiel, Zuzanna Gluba i Roksana Armacka.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę