Młodziczki

Komplet zwycięstw w młodziczkach na zakończenie sezonu!

Pierwszy zespół postawił kropkę nad i

W sobotę w Konstantynowie Łódzkim mogliśmy oglądać “ostatni taniec” naszej pierwszej ekipy z rocznika 2007 na “niskiej siatce” w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Dziewczęta postawiły kropkę nad i, zwyciężyły w 8. turnieju fazy zasadniczej i przypieczętowały zdobycie tytułu mistrzyń województwa w sezonie 2021/22.

W pierwszym meczu sobotnich zawodów zwyciężyliśmy z UMKS Tuszyn 2:0 (25:13, 25:17). W ostatnim meczu sezonu wojewódzkiego tradycyjnie już zmierzyliśmy się z gospodyniami z UKS Lider i jak to zazwyczaj ma miejsce w meczach między nami emocji nie brakowało. O naszej wygranej podobnie jak przed tygodniem w Ostrowie zadecydował tie-break. Liderki postawiły nam bardzo trudne warunki, a mecz stał na wysokim poziomie sportowym, który najlepiej obrazuje ogromną pracę, jaką oba zespoły wykonały przez ostatni rok.

Ostateczny wynik – 2:1 (25:19, 23:25, 15:12) – dla SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovii!

Jeszcze raz przypomnijmy: był to dla tej ekipy 34. kolejny wygrany mecz i 16. kolejny wygrany turniej w kategorii młodziczek w województwie łódzkim. Piękną klamrą spinacie kilka lat ciężkiej pracy, za co należą się Wam ogromne brawa.

Po zakończeniu meczu najlepsze zawodniczki sezonu w poszczególnych drużynach otrzymały z rąk trenera Lidera, Sławomira Kołcza pamiątkowe upominki. W barwach SMS Ostrów Łaskovii wyróżnienie powędrowało do najlepiej punktującej w naszych szeregach w przekroju całego sezonu, ROKSANY WOJTASIK! “Roksi” otrzyma też powołanie na MECZ GWIAZD, który odbędzie się podczas Gali Sportu Młodzieżowego, na przełomie kwietnia i maja w Łodzi.

Serdeczne gratulacje dla trenera Sławka i całej ekipy Lidera! Rywalizacja z Wami była w tym sezonie czystą przyjemnością i mamy nadzieję, że jeszcze się w tym sezonie w młodziczkach spotkamy! 👏💪

Gratulacje dla ŁKS Siatkówka Żeńska za zajęcie trzeciego miejsca i brązowy medal. 🤝

Brawa także dla naszych przyjaciół z UMKS Tuszyn i UKS Volley 34 Łódź za dzielną walkę w najwyższej grupie ligowej w tym sezonie.

W młodziczkach i kadetkach w tym sezonie przed nami już tylko rozgrywki centralne… Trzymajcie kciuki!

Drugi zespół z dwiema wygranymi na zakończenie

W niedzielę sezon ligowy zakończył też nasz drugi zespół, który udał się do Zgierza, gdzie rozegrany został ósmy turniej V ligi wojewódzkiej.

Łaskowianki w pierwszym meczu pokonały Asik Domaniewice 2:0 (25:9, 25:23), a w drugim spotkaniu gospodynie, Siatkę Zgierz 2:0 (25:10, 25:10) i zajęły pierwszą lokatę!

Wielkie brawa dla całej ekipy, która ostatecznie uplasowała się w ogólnej klasyfikacji ligi wojewódzkiej na 17. pozycji.

Dla niemal wszystkich dziewcząt ten sezon był pierwszym na “dużym” boisku, a dla zdecydowanej większości szansa na poprawienie wyniku pojawi się za rok i dwa.

W niedzielnym turnieju pod skrzydłami trenera Bogdana w barwach ŁMLKS Łaskovii wystąpiły: Ola Kita, Ola Piotrowska, Ania Martynowska, Zuzia Drewicz, Zosia Jacoń, Maja Kosmyk, Karolina Jelińska, Maja Dębkowska, Zuzia Zydorek i Natalka Owczarek.

Ostateczna klasyfikacja rozgrywek wojewódzkich młodziczek w sezonie 2021/22:

 1. SMS Ostrów Łaskovia Łask – 168 punktów
 2. UKS Lider Konstantynów Łódzki I – 159
 3. ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź I – 150
 4. UMKS Tuszyn – 142
 5. UKS Volley 34 Łódź – 140
 6. UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki I – 120
 7. WKS Wieluń – 119
 8. MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka – 97
 9. MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – 92
 10. UKS Lider Konstantynów Łódzki II – 87
 11. UKS Fuks Sulejów – 84
 12. UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola – 84
 13. ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź II – 82
 14. UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki II – 79
 15. MUKS LO 47 Budowlani Łódź – 79
 16. MKS Skier-Vis Skierniewice – 49
 17. ŁMLKS Łaskovia Łask – 37
 18. UKS Siatka Zgierz – 37
 19. MUKS Libero Pajęczno – 27
 20. LUKS Asik Domaniewice – 15

Na górę