Kolejne sukcesy trójek! Porażki seniorek i kadetek.

Miniony weekend był kolejnym pracowitym okresem dla naszych siatkarek. Tym razem rywalizowały minisiatkarki z trójek i czwórek, seniorki oraz kadetki.

TRÓJKI Z DWOMA MEDALAMI W NOWYM DWORZE!

Zaczęliśmy już w sobotę o 6:00, kiedy to wyruszyliśmy do Nowego Dworu Mazowieckiego na Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: dwójek (rocznik 2008), trójek (2007) i czwórek. Na starcie stanęły 2 nasze zespoły w trójkach i jedna drużyna czwórek.

Świetny występ zaliczyły nasze trójeczki.

Niepokonany w całym turnieju okazał się zespół Łaskovii I w składzie: Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Martyna Michalak oraz Amelia Piotrowicz, który po pasjonującym meczu finałowym zwyciężył w tie-breaku z GLKS-em Nadarzyn i zajął I miejsce!

Łaskovia II w składzie: Maja Felczerek, Ania Martynowska, Kiara Palinceusz i Hania Puchała w starciu o brązowy medal pokonała Krótką Mysiadło i uplasowała się na najniższym stopniu podium!

Warto podkreślić, że w zawodach rywalizowało kilka zespołów, które w ubiegłym sezonie grały w finałach Mistrzostw Polski w minisiatkówce, w tym brązowe medalistki, więc dwa miejsca na podium w tym gronie są tym bardziej cenne.

Dziewczęta z rocznika 2006: Julia Bryl, Natalia Drewnowska, Paulina Hajdo, Kaja Junkiewicz, Natalia Łuczak i Julia Majda wygrały natomiast 3 z 8 spotkań i zajęły 11. miejsce w kategorii czwórek.

Ogromne brawa należą się dla całego zespołu i trener Mai Lipowskiej!

SENIORKI POSTRASZYŁY LIDERA

W odwrotnym kierunku niż najmłodsze łaskowianki udały się w sobotę siatkarki seniorek NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki. Lider tabeli zawitał do Łasku by rozegrać mecz 12. kolejki grupy 2 II ligi.

Dość nieoczekiwanie to Łaskovia zwyciężyła w pierwszym secie 25:22 i choć w kolejnych partiach NOSiR przejął inicjatywę, to jednak cały czas czuł na plecach oddech gospodyń, które dotrzymywały kroku starszym i bardziej doświadczonym nowodworzankom. Oba zespoły stworzyły ciekawe i stojące na dobrym poziomie widowisko. Mecz zakończył się wygraną gości 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:20).

W następnej kolejce łaskowianki udadzą się na ważny wyjazdowy mecz do Legionowa, a do własnej hali wrócą już 8 grudnia na starcie z BAS-em Białystok.

KADETKI W ODWROCIE

W niedzielę w kadetkach rywalizowaliśmy w turnieju grupy 4 w łódzkiej hali MOSiR. Po cichu liczyliśmy, że po świetnej wczorajszej grze naszych maluchów, które przywiozły dwa medale z Nowego Dworu Mazowieckiego w ich ślady pójdą starsze koleżanki i pokuszą się o awans do grupy 3.

Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna i w meczach z Volley 34 Łódź oraz ŁKS II Łódź to rywalki zasłużenie schodziły z parkietu w roli zwyciężczyń. Zamiast awansu mamy więc spadek do grupy 5.

Pozytywów w naszej grze było bardzo niewiele, a od zespołów, z którymi jeszcze 4 tygodnie temu toczyliśmy równorzędną walkę dziś wyraźnie odstawaliśmy. Do kolejnego turnieju kadetek zostały 2 tygodnie i mamy nadzieję, że dziewczęta wyciągną wnioski z dzisiejszych meczów, a przede wszystkim popracują nad swoim zaangażowaniem na boisku i poza boiskiem. Oby na kolejnych zawodach w naszym zespole było więcej charakteru!

Na dzisiejszym turnieju zagraliśmy w składzie: Kamila Rozwalak, Karolina Chwiałkowska, Karolina Rejmończyk, Hania Kowalewska, Paulina Olszacka, Wiktoria Bednarek, Martyna Kmiecik, Maja Rozkal, Paulina Żyła, Patrycja Chełmik oraz Hania Zwolińska.

Na górę