Siatkówka plażowa

Kolejne medale Katarzyny Kociołek

W niedzielę kolejny sukces na plażowych boiskach odniosła nasza wychowanka Katarzyna Kociołek. W rozegranych w austriackim Hartberg Mistrzostwach Europy do lat 20 wywalczyła w parze z Jagodą Gruszczyńską złoty medal. To już piąty medal Kasi na plażowych boiskach w tym roku, a czwarty z najcenniejszego kruszcu.

W finale Kasia i Jagoda pokonały niemiecki zespół Anika Krebs – Jelena Wlk 2:0 (21:13, 21:16). Brązowy medal zdobyły Litwinki Ieva Dumbauskaite i Monika Povilaityte.

Złotym medalem Kasia uzupełniła tegoroczny medalowy dorobek: w parze z Jagodą wygrała również Mistrzostwa Europy do lat 18 oraz Mistrzostwa Polski kadetek, natomiast w parze z Karoliną Baran zwyciężyła w Mistrzostwach Polski juniorek oraz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 19.

To nie koniec plażowych zmagań naszej wychowanki w tym sezonie. Już w przyszłym tygodniu weźmie ona udział w Mistrzostwach Świata do lat 21, które zostaną rozegrane w kanadyjskim Halifax.

Warto również dodać, że w tym roku w młodzieżowych rozgrywkach plażowych równie dobrze radzi sobie inny łaskowianin – Michał Bryl. Michał zdobył w tym roku tytuł Mistrza Świata do lat 19, wywalczył także srebrne medale Mistrzostw Europy do lat 20 oraz Mistrzostw Polski juniorów.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę