Siatkówka plażowa

Kolejne medale Katarzyny Kociołek

W niedzielę kolejny sukces na plażowych boiskach odniosła nasza wychowanka Katarzyna Kociołek. W rozegranych w austriackim Hartberg Mistrzostwach Europy do lat 20 wywalczyła w parze z Jagodą Gruszczyńską złoty medal. To już piąty medal Kasi na plażowych boiskach w tym roku, a czwarty z najcenniejszego kruszcu.

W finale Kasia i Jagoda pokonały niemiecki zespół Anika Krebs – Jelena Wlk 2:0 (21:13, 21:16). Brązowy medal zdobyły Litwinki Ieva Dumbauskaite i Monika Povilaityte.

Złotym medalem Kasia uzupełniła tegoroczny medalowy dorobek: w parze z Jagodą wygrała również Mistrzostwa Europy do lat 18 oraz Mistrzostwa Polski kadetek, natomiast w parze z Karoliną Baran zwyciężyła w Mistrzostwach Polski juniorek oraz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 19.

To nie koniec plażowych zmagań naszej wychowanki w tym sezonie. Już w przyszłym tygodniu weźmie ona udział w Mistrzostwach Świata do lat 21, które zostaną rozegrane w kanadyjskim Halifax.

Warto również dodać, że w tym roku w młodzieżowych rozgrywkach plażowych równie dobrze radzi sobie inny łaskowianin – Michał Bryl. Michał zdobył w tym roku tytuł Mistrza Świata do lat 19, wywalczył także srebrne medale Mistrzostw Europy do lat 20 oraz Mistrzostw Polski juniorów.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę