Juniorki

Kolejne mecze młodziczek i juniorek

Za nami ostatnie w tym roku występy młodziczek i juniorek Łaskovii. Nasze młode siatkarki mogą zaliczyć miniony weekend do udanych. Młodziczki zajęły trzecie miejsce w turnieju grupy C. Juniorki mimo braku kilku podstawowych zawodniczek zwyciężyły 3:0 z Siatkarzem Wieluń.

Zespół młodziczek w sobotę wystąpił w turnieju grupy C rozgrywek wojewódzkich, który odbył się w Skierniewicach.

W pierwszym meczu łaskowianki zmierzyły się z gospodyniami, drużyną Skier-Visu. W premierowej odsłonie nasze siatkarki toczyły wyrównaną walkę, ale przeciwniczki okazały się lepsze po wyrównanej końcówce. W secie drugim skierniewiczanki szybko osiągnęły kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca partii, zwyciężając w całym meczu 2:0.

W drugim spotkaniu przeciwniczkami Łaskovii były siatkarki Salosu-Wodna Łódź. Pierwszy set padł łupem łaskowianek, ale w drugim zdecydowanie lepsze okazały się łodzianki. Zwycięzcę wyłonił tie-break, w którym to Salos początkowo osiągnął przewagę i przy zmianie stron prowadził 8:4. W drugiej części decydującej odsłony nasze zawodniczki okazały się jednak skuteczniejsze i po emocjonującej końcówce zwyciężyły 15:13.

Ostatnimi rywalkami podopiecznych Filipa Lipowskiego były siatkarki UKS Ozorków. Ozorkowianki miały z łaskowiankami rachunki do wyrównania, ponieważ w rozegranym cztery tygodnie wcześniej meczu na własnym parkiecie uległy Łaskovii 0:2. Tym razem to zawodniczki prowadzone przez Małgorzatę Kuropatwę odniosły zwycięstwo w dwóch partiach i zasłużenie, bez straty seta zwyciężyły w całym turnieju i awansowały do grupy B.

Trzy porażki sprawiły, że w grupie D po raz pierwszy zagrają siatkarki Salosu-Wodna Łódź. Skier-Vis i Łaskovia zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce i po Nowym Roku ponownie zagrają w grupie C, gdzie zmierzą się z Juvenią Rawa Mazowiecka (spadek z grupy B) i Skrą Bełchatów (awans z grupy D).

Łaskowianki w Skierniewicach wystąpiły w składzie: Klaudia Włodarczyk, Maja Szymańska, Julia Mosińska, Kaja Sobolewska, Natalia Hajdukiewicz, Natalia Ludwisiak i Kamila Rozwalak

Wyniki turnieju grupy C rozgrywek wojewódzkich młodziczek w Skierniewicach:

ŁMLKS ŁASKOVIA Łask – MKS SKIER-VIS Skierniewice 0:2 (23:25, 19:25)
SL SALOS-WODNA Łódź – UKS Ozorków 0:2 (13:25, 18:25)
MKS SKIER-VIS Skierniewice – UKS Ozorków 0:2 (14:25, 24:26)
ŁMLKS ŁASKOVIA Łask – SL SALOS-WODNA Łódź 2:1 (25:18, 12:25, 15:13)
SL SALOS – WODNA Łódź – MKS SKIER-VIS Skierniewice 0:2 (22:25, 11:25)
UKS Ozorków – ŁMLKS ŁASKOVIA Łask 2:0 (25:14, 25:19)

Tabela:

1. UKS Ozorków – 6 pkt – awans do grupy B
2. MKS SKIER-VIS Skierniewice – 5 pkt
3. ŁMLKS ŁASKOVIA Łask – 4 pkt
4. SL SALOS-WODNA Łódź – 3 pkt – spadek do grupy D

Zespół juniorek zakończył rozgrywki fazy zasadniczej ligi wojewódzkiej niedzielnym starciem we własnej hali z Siatkarzem Wieluń. Łaskowianki już wcześniej zapewniły sobie czwarte miejsce w grupie A i awans do turniejów półfinałowych. Do starcia z wieluniankami nasze siatkarki przystąpiły osłabione brakiem Pauliny Przerywacz i Mariki Grzesiak, dzięki czemu okazję do zaprezentowania się na całym dystansie meczu otrzymały młodziczki: Maja Szymańska i Julia Mosińska. Najmłodsze siatkarki na boisku pokazały się z bardzo dobrej strony i przy wsparciu starszych koleżanek, przede wszystkim Zuzanny Pokorskiej i Julii Wojtaszek pokonały rywalki 3:0.

Po Nowym Roku łaskowianki zagrają w turniejach półfinałowych. Pierwszy z nich zaplanowany został na 9-10 stycznia, następny ma się odbyć tydzień później. Rywalkami naszych siatkarek będą: UKS Ozorków, Łódzki Klub Sportowy i Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Dwa najlepsze zespoły z każdego półfinału uzyskają awans do turnieju finałowego.

Nasze siatkarki w meczu z Siatkarzem Wieluń zagrały w składzie: Julia Wojtaszek, Agata Ciok, Magdalena Ludwisiak, Julia Mosińska, Maja Szymańska, Zuzanna Pokorska, Kinga Markiewicz (libero) oraz Klaudia Włodarczyk.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę