II liga

Kolejne mecze kontrolne za łaskowiankami

Sezon ligowy za pasem. Już w niedzielę, 25 września o godzinie 18:00, w hali przy ul. Berlinga 1 Łaskovia rozegra pierwsze spotkanie w tym sezonie, w którym zmierzy się z siatkarkami Sokoła 43 AZS-u AWF Katowice.

Podopieczne Bogdana Lipowskiego wciąż szlifują formę przed inauguracyjnym meczem i w miniony weekend rozegrały kolejną serię meczów kontrolnych w ramach Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. W zawodach zorganizowanych przez MUKS Volley Płock wzięło udział 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W sobotę odbyły się mecze grupowe, natomiast w niedzielę spotkania finałowe.

Łaskovia trafiła do grupy A, gdzie zmierzyła się kolejno z: Ósemką Siedlce, Volley Płock i ASTO Piaseczno. Łaskowianki wygrały wszystkie trzy starcia (2:1 z Siedlcami i Płockiem oraz 2:0 z Piasecznem) i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału.

W niedzielę, w meczu półfinałowym łaskie siatkarki musiały jednak uznać wyższość Młodej Legionovii Legionowo przegrywając 0:2. W spotkaniu o miejsce trzecie Łaskovia po raz drugi w ciągu dwóch dni okazała się lepsza od Ósemki Siedlce zwyciężając 2:0.

Łaskovia zagrała w Siedlcach w składzie: Joanna Gruszka, Agata Gwardecka, Maja Daleszczyk, Paulina Czubak, Agnieszka Gonerska, Magdalena Stasiak, Aleksandra Pizon, Paulina Przerywacz, Aleksandra Mielczarek-Błońska, Angelika Mierzyńska, Julia Wojtaszek, Zuzanna Pokorska.

Przed podopiecznymi Bogdana Lipowskiego została jeszcze jedna próba. W środę, w hali przy ul. Berlinga łaskowianki zagrają ostatnie spotkanie kontrolne. Ich przeciwniczkami będzie zespół Młodych Budowlanych Łódź.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę