Kadetki

Kolejne dobre występy najmłodszych siatkarek Łaskovii

W weekend w Konstantynowie Łódzkim odbył się kolejny turniej eliminacyjny wojewódzkich rozgrywek mini siatkówki “Kinder+ Sport”. W zawodach wzięły udział 2 zespoły Łaskovii. Oba nasze zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze i awansowały do turnieju ćwierćfinałowego, który odbędzie się 9 maja w Łodzi.

Najmłodszy zespół “dwójek” w składzie: Alicja Jaryszek i Olga Łukaszewska zajął w swojej grupie eliminacyjnej drugie miejsce w stawce ośmiu zespołów. Dziewczęta wygrały 6 z 7 rozegranych spotkań, pokonując kolejno: Włókniarz Zgierz, MKS 16 I Łódź, MKS 16 II Łódź, Volley 34 IV Łódź, MKS 16 III Łódź i UKS SIATA III Łódź, a ulegając jedynie drużynie SALOS II Łódź. Ze względu na to, że trzy zespoły (Łaskovia, Włókniarz, Salos) zgromadziły równą ilość zwycięstw, o kolejności w grupie zadecydował stosunek małych punktów. Nasze siatkarki zajęły miejsce drugie, ulegając drużynie Włókniarza… jednym małym oczkiem. W turnieju ćwierćfinałowym rywalkami naszych najmłodszych siatkarek będą: UKS SMS Łódź, UKS SIATA IV Łódź, Lider Konstantynów Łódzki oraz dwa zespoły z wojewódzkich turniejów eliminacyjnych.

Do kolejnej fazy awansował również zespół “trójek” w składzie: Amelia Różańska, Julia Łuczak, Julia Morze i Martyna Kmiecik. Dziewczęta w swojej grupie eliminacyjnej odniosły trzy zwycięstwa, doznały trzech porażek, zajmując w efekcie trzecie miejsce. Nasza “trójka” pokonała drużyny: ŁKS I Łódź, ŁKS II Łódź i MKS 16 Łódź, a uległa zespołom SALOS II Łódź, Lider Konstantynów Łódzki i SALOS I Łódź. W turnieju ćwierćfinałowym przeciwniczkami dziewcząt będą: Lider Konstantynów Łódzki, UMKS Tuszyn I i UMKS Tuszyn II.

Turniej ćwierćfinałowy wojewódzkich rozgrywek mini siatkówki “Kinder+ Sport” odbędzie się 9 maja w Łodzi na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego, przy ul. Milionowej.

memorialkabzy2015

Zespół kadetek Łaskovii na Memoriale Wojciecha Kabzy w Sędziejowicach

W ostatni weekend na parkiecie mogliśmy też oglądać zespół kadetek Łaskovii, który wziął udział w zorganizowanym po raz szósty Memoriale Wojciecha Kabzy, rozegranym w Sędziejowicach. Nasze siatkarki wygrały 2:0 z byłymi zawodniczkami Bizona Sędziejowice i 2:0 z zespołem Absolwentek. Najlepszą zawodniczką turnieju została Magda Ludwisiak z Łaskovii.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę