Siatkówka plażowa

Kadra siatkarek plażowych z Kasią Kociołek w składzie przygotowuje się do sezonu

Na początku roku poznaliśmy ostateczny skład kadry Polski seniorek w siatkówce plażowej na sezon 2017. Obok olimpijek z Rio de Janeiro Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej oraz Jagody Gruszczyńskiej, Aleksandry Gromadowskiej i Doroty Strąg w biało-czerwonych barwach będziemy mogli oglądać także wychowankę Łaskovii, Katarzynę Kociołek.

– Przygotowania do sezonu zaczęłyśmy już we wrześniu – mówi Kasia, którą udało nam się namówić na krótką rozmowę – na początku trenowałyśmy w Szczyrku, później w Olsztynie, a następnie w Warszawie, do której będziemy wracać między turniejami i zgrupowaniami. Obecnie kończymy trzytygodniowy obóz na Teneryfie, po którym mamy w planie kilka dni przerwy na odpoczynek i złapanie oddechu. Później spotykamy się na tygodniowym zgrupowaniu w Warszawie, po którym wylatujemy na kolejny obóz, tym razem do Aten, gdzie spędzimy kolejne dwa tygodnie. Potem czeka nas jeszcze jedno zgrupowanie, które w zależności od pogody odbędzie się w Polsce lub za granicą. W połowie kwietnia udamy się do Chin gdzie rozegramy nasz pierwszy turniej w tym sezonie.

Partnerką Kasi ma być w tym roku Dorota Strąg. Obie siatkarki przed dwoma laty zaliczyły już pierwszy wspólny sezon, dwukrotnie zdobyły też razem wicemistrzostwo Europy do lat 22.

Partnerką Kasi w tym sezonie będzie ponownie Dorota Strąg, fot. CEV

– Naszym głównym celem w tym roku są rozgrywki miedzynarodowe – opowiada Kasia na temat planów startowych na nadchodzące miesiące – po wyjeździe do Chin będziemy brać udział w kolejnych turniejach organizowanych przez FIVB (Międzynarodową Federację Siatkówki) i CEV (Europejską Konfederację Siatkówki) w Europie, a także na innych kontynentach. Jeśli kalendarz startów na to pozwoli będziemy też chciały pokazać się na naszych krajowych plażach, choćby w cyklu turniejów Plaża Open – dodaje siatkarka, jeszcze raz podkreślając, że priorytetem są w tym roku występy na arenie międzynarodowej.

– Chciałybyśmy w tym roku zdobyć jak największą ilość punktów rankingowych i pokazać się z jak najlepszej strony w meczach z drużynami ze światowej czołówki. Możemy obiecać, że w każdym spotkaniu będziemy walczyć i damy z siebie wszystko na boisku. Na razie skupiamy się na obecnym sezonie, choć nie ukrywam, że gdzieś w długofalowych rozmyślaniach pojawiają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio, o które bardzo chciałybyśmy powalczyć w kolejnych latach – podsumowuje Kasia.

O wynikach osiąganych przez Kasię i Dorotę w nadchodzącym sezonie będziemy oczywiście na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony internetowej i profilu na Facebooku. Nie pozostaje nic innego jak tylko mocno trzymać kciuki za nasze siatkarki!

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę