Juniorki

Juniorki zwyciężyły w Wieluniu i awansowały na czwarte miejsce

W niedzielnym meczu grupy I ligi wojewódzkiej juniorek Łaskovia zwyciężyła na wyjeździe z Siatkarzem Wieluń 3:1. Dzięki wygranej podopieczne Bogdana Lipowskiego zakończyły I rundę rozgrywek na czwartym miejscu w tabeli. Początek rundy rewanżowej już w przyszłą niedzielę.

Łaskowianki rozpoczęły mecz od przegranej w pierwszej partii 20:25. Set drugi był bardzo emocjonujący. Nasze siatkarki przy stanie 24:22 miały dwie piłki setowe, jednak zespół z Wielunia doprowadził do remisu. Gra w końcówce drugiej odsłony toczyła się na przewagi i zakończyła się dopiero wynikiem 33:31 dla Łaskovii. Łaskowianki poszły za ciosem i wygrały dwie kolejne partie: 25:23 i 25:18.

Tym samym zakończyła się pierwsza runda rozgrywek. Łaskowianki plasują się aktualnie na czwartym miejscu w tabeli grupy I z sześcioma punktami na koncie. Miejsce pierwsze zajmują Budowlani Łódź, a na kolejnych pozycjach znajdują się: UKS Ozorków i MUKS ABIS SP 64 Łódź. Miejsca piąte i szóste zajmują Włókniarz Zgierz i Siatkarz Wieluń.

Początek drugiej rundy już w najbliższą niedzielę. Nasze siatkarki podejmą we własnej hali przy ul. Berlinga 1 lidera rozgrywek, zespół Budowlanych Łódź. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Siatkarz Wieluń – ŁMLKS Łaskovia 1:3
(25:20, 31:33, 23:25, 18:25)

Składy zespołów:

Siatkarz: Gruszka, Janecka, Paduszyńska, Lichosik, Jaworska, Łuczak, Sułkowska (libero) oraz Buczak, Stefaniak, Świerczyńska

Łaskovia: Przerywacz, Ciok, Wojtaszek, Grzesiak, Pokorska, Ludwisiak, Markiewicz (libero) oraz Włodarczyk

Pozostałe wyniki 5. kolejki:

MUKS ABIS SP 64 Łódź – UKS Ozorków 1:3
Włókniarz Zgierz – BUDOWLANI Łódź SSA 0:3

Tabela po 5. kolejkach:

1. BUDOWLANI Łódź SSA – 15 pkt
2. UKS Ozorków – 12 pkt
3. MUKS ABIS SP 64 Łódź – 9 pkt
4. ŁMLKS Łaskovia Łask – 6 pkt
5. Włókniarz Zgierz – 3 pkt
6. KS SIATKARZ Wieluń – 0 pkt

Zestaw par 6. kolejki:

ŁMLKS Łaskovia Łask – BUDOWLANI Łódź SSA
Włókniarz Zgierz – UKS Ozorków
MUKS ABIS SP 64 Łódź – KS SIATKARZ Wieluń

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę