Juniorki

Juniorki trzecie w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

W dniach 6-9 marca nasze juniorki (rocznik 2002 i młodsze) rywalizowały w Poznaniu w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. Wicemistrzynie województwa łódzkiego trafiły do silnej grupy, w której ich rywalkami były m.in. brązowe medalistki z ubiegłego sezonu, Enea Energetyk Poznań, czy nasze dobre znajome z drugoligowych parkietów #VolleyWrocław.

Nasze siatkarki ostatecznie zajęły w zawodach trzecie miejsce odnosząc dwa zwycięstwa i doznając dwóch porażek. O awansie do półfinału zadecydował dramatyczny mecz z drużyną z Wrocławia, w którym rywalki okazały się lepsze po tie-breaku wygranym w stosunku 15:13.

Tym samym w rywalizacji w tegorocznych Mistrzostwach Polski w najstarszej z kategorii młodzieżowych plasujemy się na 17. pozycji.

Wielkie brawa dla całego zespołu za 2 ostatnie sezony, podczas których mogliśmy ściskać kciuki za Wasze poczynania. Serdecznie dziękujemy za ogrom pracy i serca włożonych w reprezentowanie naszych barw.

Wasze występy dostarczyły nam masę emocji i radości!

Dziewczyny – jesteście wielkie!

Łaskovię w Poznaniu, w swoim ostatnim juniorskim turnieju reprezentowały:

Daria Kaczmarek, Ada Domańska, Martyna Łazowska, Maja Malczewska, Dominika Skoneczna – kapitan zespołu, Wiktoria Kubryn i Karolina Rejmończyk, a także Oliwia Kubryn i Kamila Rozwalak, które rok juniorskiego grania mają jeszcze przed sobą.

Dziewczęta w Poznaniu dzielnie wspierały ich młodsze koleżanki z ekipy młodziczek: Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Julia Bryl i Paulina Fister.

Zespół prowadził duet: Bogdan Lipowski i (nieobecny w Poznaniu) Krzysztof Filipowicz.

Wyniki Łaskovii podczas turnieju ćwierćfinałowego:

Enea Energetyk Poznań – Łaskovia Łask 3:1 (25:13, 18:25, 25:17, 25:21)
Łaskovia Łask – Culmen Chełmno 3:0 (25:8, 25:8, 25:11)
#VolleyWrocław – Łaskovia Łask 3:2 (22:25, 25:19, 22:25, 25:23, 15:13)
Łaskovia Łask – Jagiellończyk Biała Podlaska 3:0 (25:14, 25:17, 25:19)

Na górę