Juniorki

Juniorki czwarte w turnieju ćwierćfinałowym

W dniach 17-20 lutego nasze siatkarki wzięły udział w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w kategorii juniorek. To najstarsza z kategorii młodzieżowych, w której w tym sezonie występują dziewczęta z rocznika 2003 i młodsze.

Wywalczenie srebrnego medalu Mistrzostw Województwa Łódzkiego stworzyło nam okazję do rywalizacji ze starszymi koleżankami z całej Polski. Wśród naszych rywalek znalazły się: SMS Stal Mielec (mistrzynie Podkarpacia), ECO UNI Opole (mistrzynie Opolszczyzny), SMS Ostróda (brąz na Warmii i Mazurach), SL Salos Kalina Lublin (brąz na Lubelszczyźnie) oraz czwarty zespół Pomorza, Gedania Gdańsk.

Ostatecznie po rozegraniu czterech spotkań, w których odnieśliśmy jedno zwycięstwo uplasowaliśmy się na czwartym miejscu w stawce 6 biorących udział w turnieju zespołów. Awans do półfinałów Mistrzostw Polski i tym samym najlepszej 16-ki w kraju uzyskały ekipy z Mielca oraz gospodynie z Opola.

Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie została wybrana MARCELINA KUŁAK! Brawo Marcysiu! Nie tylko za ostatni turniej, ale za ogrom pracy wykonany w ostatnich miesiącach.

Wielkie brawa dla całej drużyny, w której składzie na turniej ćwierćfinałowy znalazły się: jedna nominalna juniorka, Zuzia Gruchaj (rocznik 2004), 5 kadetek z rocznika 2006: Julia Bryl, Marcysia Kułak, Paulina Fister, Zuzia Plich i Angelika Witek oraz 8 młodziczek z rocznika 2007: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Roksana Wojtasik, Ewa Mrózek, Hania Puchała, Amelka Ostrowska i Oliwka Pilecka. Zespół w Opolu dzielnie wspierała także Natalia Kiejnich.

Wyniki naszych meczów podczas turnieju ćwierćfinałowego:

SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask – SMS Stal Mielec 0:3
15:25, 15:25, 14:25

SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask – SL Salos Kalina Lublin 3:1
25:13, 20:25, 25:23, 25:15

SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask – ECO AZS UNI Opole 0:3
22:25, 14:25, 16:25

SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask – Gedania Gdańsk 1:3
18:25, 18:25, 25:22, 21:25

Klasyfikacja turnieju:

1. SMS Stal Mielec
2. ECO AZS UNI Opole
3. Gedania Gdańsk
4. SMS ZSM-T w Ostrowie Łaskovia Łask
5. SMS Ostróda
6. SL Salos Kalina Lublin

Serdecznie dziękujemy Łódzki Związek Piłki Siatkowej za wsparcie finansowe naszego wyjazdu na turniej ćwierćfinałowy.

Serdecznie dziękujemy też naszym sponsorom i wszystkim wspierającym nas podmiotom:

Fot. Foto Roman Biliński – dziękujemy!

Na górę