II liga

Inauguracja marzeń w wykonaniu Łaskovii

Wyśmienicie rozpoczęły sezon 2013/2014 zawodniczki ŁMLKS Łaskovia Łask. W miniony weekend podopieczne Bogdana Lipowskiego wygrały łącznie cztery spotkania, czym zapewniły sobie doskonałą pozycję wyjściową przed kolejnymi pojedynkami. Zacznijmy od kadetek, czyli grupy siatkarek z rocznika 1997. W turnieju eliminacyjnym do ligi wojewódzkiej łaskowianki pokonały 2:0 Libero Pajęczno, Omegę Kleszczów i Młodzika Zduńska Wola. – Zwycięstwo nad rywalem zza miedzy cieszy mnie szczególnie – przyznał Bogdan Lipowski, trener i jednocześnie prezes Łaskovii. – W Zduńskiej Woli funkcjonuje, bowiem Siatkarski Ośrodek Szkolny, gdzie zawodniczki trenują znacznie częściej i w zdecydowanie lepszych warunkach – podkreśla.

Młode łaskowianki doznały jednak jednej porażki, z Siatkarzem Wieluń 0: 2, przez co uplasowały się na drugim miejscu. W rezultacie Łaskovia rozegra kolejny turniej w grupie zespołów 5-8, wielunianki natomiast znalazły się wśród czterech najlepszych drużyn w województwie.

System rozgrywek skonstruowany jest w ten sposób, iż po każdym turnieju zwycięzca awansuje do grupy wyższej, natomiast ekipa z czwartego miejsca spada do grupy niższej. Łącznie w sezonie 2013/2014 rywalizować będzie 21 zespołów. Rozpoczęcie rozgrywek od grupy drugiej to wielki sukces podopiecznych Bogdana Lipowskiego, bowiem nasze siatkarki to głównie zawodniczki z rocznika 2000, tak, więc rywalizują ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalkami. Miejmy nadzieję, iż łaskowianki utrzymają miejsce w grupie zespołów 5-8, a może nawet pokuszą się o awans do czołowej czwórki.

Weekendowy sukces kadetek to nie jedyny powód do zadowolenia dla kibiców naszych siatkarek. Sezon 2013/2014 doskonale zainaugurowały również seniorki, występujące w II lidze, które w meczu wyjazdowym pokonały Victorię Lubliniec 3:0 (25:12, 25:22, 28:26). Zwycięstwo za trzy punkty i to bez straty seta sprawiło, że podopieczne Bogdana Lipowskiego rozpoczęły rozgrywki od drugiego miejsca w tabeli.

Skład naszego jedynego w mieście drugoligowca uległ sporym zmianom, a okazja do zobaczenia nowych zawodniczek nadarzy się już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w hali Publicznego Gimnazjum nr 2 przy ulicy Berlinga 1. Łaskovia podejmuje wówczas Jedynkę Łomża, a przed meczem nastąpi oficjalna prezentacja zespołu.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę