Historia

Finał Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej – Darłówko 2006

Maja Nowicka i Martyna Rabenda odniosły największy sukces w swojej karierze zajmując czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Rozegrany w nadmorskim Darłówku turniej przysporzył kibicom sporo emocji i na pewno zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.

Rozgrywki rozpoczęły się we wtorek rano na plaży w Darłówku. W swoim pierwszym meczu Maja i Martyna trafiły na mistrzynie województwa dolnośląskiego, parę Gwardii Wrocław Ślęzak/Krzos. Pierwsze piłki nie wskazywały na to, że będzie to łatwe spotkanie. Wrocławianki rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Na szczęście szybko wzięty czas pozwolił zniwelować straty i pierwsze przejście pod siatką nastąpiło przy stanie 4:3. Mecz cały czas toczył się przy 2-3 punktowej przewadze naszych dziewcząt i to one zwyciężyły 2:0.

W drugiej rundzie przeciwniczkami naszej pary był zespół gdańskiej Energi Gedanii Joanna Pomykacz/Małgorzata Lenz. Spotkanie było bardzo emocjonujące, zwłaszcza jego pierwszy set, w którym Gdańszczanki prowadziły 20:18. Nasze dziewczyny nie poddały się, odrobiły straty i zwyciężyły 23:21. Drugi set to równie wyrównana walka i zwycięstwo pary Nowicka/Rabenda do 18.

W meczu trzecim, decydującym o wejściu do pierwszej czwórki Maja i Martyna trafiły na swoje dobre znajome – parę łódzkiego UKS SMS – Marta Żmudzińska/Katarzyna Możdżeń. W pierwszym secie Maja i Martyna gładko wygrały 21:14. Gdy wydawało się, że druga partia będzie tylko formalnością “Krzaku” i “Pitok” wzięły się ostro do roboty i zwyciężyły do 13. Wynik ten nie napawał optymizmem przed tie-breakiem. Na szczęście nasze dziewczyny wytrzymały presję i zwyciężyły do 11 od początku kontrolując przebieg całego seta. Co ciekawe było to czwarte w tym roku spotkanie tych drużyn i czwarty mecz zakończony w tie-breaku. Po meczu wśród dziewczyn i kibiców wybuchnął szał radości. Dziewczęta nie mogły uwierzyć, że udało się im zajść aż tak daleko. Był to ich ostatni mecz tego dnia.

W spotkaniu półfinałowym naprzeciw siatkarek ŁMLKS Lampogas stanęły reprezentantki kraju, reprezentujące PSPS Police Wiktoria Staszak-Staszków i Katarzyna Ciesielska. Policzanki wykazały wiele sprytu i boiskowego cwaniactwa i nie pozwoliły naszym dziewczętom na to by się w tym meczu “rozegrać”. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, ale od początku prowadziły siatkarki z Polic. W środkowej fazie seta Maja i Martyna zaczęły odrabiać straty i wyszły na prowadzenie 18:17. Niestety cztery kolejne punkty padły łupem pary z Polic i set zakończył się zwycięstwem kadrowiczek 21:18. Trochę wiary we własne siły zabrakło w partii drugiej, w której Police “odjechały” na kilka punktów i zwyciężyły gładko do 12.

Mecz o trzecie miejsce, w którym zespół Lampogas-u zmierzył się z parą MMKS-u Dąbrowa Górnicza Paulina Kawka/Patrycja Gajdzik był bardzo emocjonujący. Pierwszy set gładko wygrała para z Dąbrowy. W drugim przy prowadzeniu zawodniczek ze Śląska 13:6 jedna z nich skoczyła na stopę Martyny Rabendy. Wydawało się, że kontuzja uniemożliwi grę naszej siatkarce, ale stało się zupełnie inaczej. Maja i Martyna błyskawicznie odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 20:19. Niestety nie udało się wykorzystać tej szansy. Dąbrowianki odzyskały prowadzenie i zwyciężyły 22:20 i to one mogły się cieszyć z brązowego medalu.

W finale zwyciężyła para UKS 179 Łódź Karolina Sowała/Karolina Michalkiewicz, która pokonała 2:0 duet z Polic. Mistrzostwa wypadły bardzo dobrze zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Nasze dziewczęta odniosły ogromny sukces i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku również powalczą o medal.

Komplet wyników Mistrzostw Polski Juniorek – Darłówko 2006:

Runda I:

Michalkiewicz/Sowała (UKS 179 Łódź) – Melcher/Cichocka (UKS Volley Wołomin) 2:0
Januszkiewicz/Filipowicz (Toruń) – Brzostek/Kurek (UKS Grom Rybnik) 0:2
Żmudzińska/Polak (Zryw Volley Iława) – Wyrzykowska/Filip (Wisła Kraków) 0:2
Bagińska/Łepik (MMKS Dąbrowa Górnicza) – Staszak-Staszków/Ciesielska (PSPS Police) 0:2
Gajdzik/Kawka (MMKS Dąbrowa Górnicza) – Możdżeń/Żmudzińska (UKS SMS Łódź) 1:2
Kołasińska/Kołasińska (TPS Lublin) – Matusz/Raczyńska (PSPS Police) 2:0
Nowicka/Rabenda (ŁMLKS Lampogas Łask) – Krzos/Ślęzak (Gwardia Wrocław) 2:0
Pomykacz/Lenz (Energa Gedania Gdańsk) – Pietroczuk/Eska (Zryw Volley Iława) 2:0

Runda II:

Michalkiewicz/Sowała – Brzostek/Kurek 2:1
Filip/Wyrzykowska – Staszak-Staszków/Ciesielska 0:2
Żmudzińska/Możdżeń – Kołasińska/Kołasińska 2:0
Nowicka/Rabenda – Pomykacz Lenz 2:0

Prawa strona drabinki – przegrani zajmują miejsca 13-16:

Pietroczuk/Eska – Krzos/Ślęzak 1:2
Matusz/Raczyńska – Gajdzik/Kawka 0:2
Bagińska/Łepik – Żmudzińska/Polak 2:0
Januszewska/Filipowicz – Cichocka/Melcher 2:0

Prawa strona drabinki – przegrani zajmują miejsca 9-12:

Ślęzak/Krzos – Brzostek/Kurek 1:2
Gajdzik/Kawka – Filip/Wyrzykowska 2:0
Łepik/Bagińska – Kołasińska/Kołasińska 2:0
Januszewska/Filipowicz – Pomykacz/Lenz 0:2

Runda III (ćwierćfinały):

Michalkiewicz/Sowała – Staszak-Staszków/Ciesielska 2:1
Możdżeń/Żmudzińska – Nowicka/Rabenda 1:2

Prawa strona drabinki – przegrani zajmują miejsca 7-8:

Brzostek/Kurek – Gajdzik/Kawka 0:2
Łepik/Bagińska – Pomykacz/Lenz 1:2

Prawa strona drabinki – przegrani zajmują miejsca 5-6 (ćwierćfinały):

Możdżeń/Żmudzińska – Gajdzik/Kawka 0:2
Staszak-Staszków/Ciesielska – Pomykacz/Lenz 2:1

Półfinały:

Michalkiewicz/Sowała – Gajdzik/Kawka 2:0
Nowicka/Rabenda – Staszak-Staszków/Ciesielska 2:0

Mecz o III miejsce: Nowicka/Rabenda – Gajdzik/Kawka 0:2

Finał: Michalkiewicz/Sowała – Staszak-Staszków/Ciesielska 2:0

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę