Minisiatkówka

Dwójki w finale wojewódzkim, trójki blisko awansu

W sobotę, 10 marca, w Ozorkowie 10 naszych zespołów walczyło w II turnieju ligi wojewódzkiej w dwójkach i trójkach.

W najwyższej grupie dwójek pierwsze miejsce zajęła Łaskovia I (Martyna Bulzacka i Martyna Michalak). Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze bez straty seta. Na drugiej pozycji uplasowała się Łaskovia II w składzie: Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska, które uległy tylko klubowym koleżankom. Oba nasze duety umocniły się na dwóch czołowych lokatach w strefie Łódź 2 i mimo tego, że do końca fazy zasadniczej pozostał jeszcze jeden turniej już teraz zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego.

Drugie miejsce w najwyższej grupie trójek zajęły Paulina Hajdo, Kaja Junkiewicz i Julia Majda (2 wygrane i 1 porażka), które także zrobiły duży krok w stronę awansu do turnieju finałowego.

Awans do grupy pierwszej w trójkach wywalczyły Oliwia Gajda, Agata Ochocka i Alicja Hajdukiewicz, które wygrały oba dzisiejsze mecze. Ze względu na chorobę Hani Czerwińskiej w sobotnich zawodach nie mógł natomiast wziąć udział nasz trzeci zespół trójek, za to dziewczęta dzielnie wspomagała Natalia Drewnowska z Łaskovii II, która mimo że nie mogła tym razem wziąć udziału w zawodach, pojechała na turniej mocno dopingować koleżanki.

Dobrze zaprezentowały się też nasze dwójeczki grające w niższych grupach.

Z kompletem wygranych sobotni turniej zakończyły Maja Felczerek, Amelia Piotrowicz i Amelia Woźniak, które awansowały do grupy drugiej.

3 spotkania w grupie czwartej wygrały Kiara Palinceusz i Zuzia Kowalewska, dzięki czemu dziewczęta zajęły pierwsze miejsce i awansowały do grupy trzeciej. Wynik jest tym bardziej wartościowy, że dla Kiary to dopiero pierwszy sezon w dwójkach, a Zuzia (rocznik 2009) ma przed sobą jeszcze 2 lata występów w tej kategorii wiekowej.

1 zwycięstwo w grupie czwartej odniosły Zuzia Młynarczyk i Zuzia Zydorek, które zajęły czwartą lokatę i utrzymały się w swojej grupie.

W grupie piątej między sobą dzielnie rywalizowały nasze najmłodsze zespoły: Ada Piech i Zuzia Gwis, Blanka Pałuszyńska i Amelia Kunce oraz najmłodsze w całym gronie Ola Kita i debiutująca dziś Aurelia Chełmik. Dwa mecze wygrały Ada i Zuzia i to one awansowały do grupy czwartej.

Ostatni turniej fazy zasadniczej czeka dziewczęta 15 kwietnia. 3 najlepsze zespoły w dwójkach i 2 najlepsze trójki awansują do finału wojewódzkiego, który 29 kwietnia zostanie rozegrany w łódzkiej hali MOSiR.

Wyniki II turnieju ligi wojewódzkiej minisiatkówki – strefa “Łódź 2” – 10.03.2018

Klasyfikacja strefy “Łódź 2” po dwóch turniejach fazy zasadniczej

Dwójki:

1. Łaskovia I Łask – 46 pkt
2. Łaskovia II Łask – 44 pkt
3. Lider II Konstantynów Łódzki – 42 pkt
4. Lider III Konstantynów Łódzki – 39 pkt
5. Lider I Konstantynów Łódzki – 38 pkt
6. VolleyKids III Łódź – 35 pkt
7. UKS I Ozorków – 35 pkt
8. MMKS I Łęczyca – 31 pkt
9. SP 4 II Łódź – 30 pkt
10. Lider V Konstantynów Łódzki – 29 pkt

14. Łaskovia III Łask – 21 pkt
15. Łaskovia IV Łask – 20 pkt
17. Łaskovia V Łask – 15 pkt
21. Łaskovia VI Łask – 7 pkt
22. Łaskovia VII Łask – 4 pkt
23. Łaskovia VIII Łask – 2 pkt

Trójki:

1. Lider I Konstantynów Łódzki – 15 pkt
2. Łaskovia I Łask – 13 pkt
3. UKS I Ozorków – 11 pkt
4. UKS II Ozorków – 7 pkt
5. Łaskovia III Łask – 5 pkt
6. VolleyKids I Łódź – 5 pkt
7. Łaskovia II Łask – 5 pkt
8. MMKS Łęczyca – 2 pkt
9. VolleyKids II Łódź – 1 pkt

Na górę