Minisiatkówka

Dwójki i trójki w czołówce wojewódzkiej ligi minisiatkówki

W niedzielę w hali powiatowej dawnego “Elektryka” odbył się I turniej fazy zasadniczej ligi minisiatkówki województwa łódzkiego. W turnieju wzięło udział w sumie 31 zespołów w kategoriach dwójek (rocznik 2007 i młodsze) i trójek (rocznik 2006) reprezentujących 6 szkół i klubów.

Świetnie zaprezentowały się dwie nasze dwójeczki rywalizujące w najsilniejszej grupie E. Martyna Bulzacka i Martyna Michalak (Łaskovia I) pewnie wygrały wszystkie swoje mecze i zajęły pierwsze miejsce, a Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska (Łaskovia II) uległy tylko klubowym koleżankom i rywalizację zakończyły na drugiej pozycji. W pozostałych meczach dziewczęta pokonały Lidera II i III Konstantynów Łódzki oraz Volley Kids III Łódź.

Ania Martynowska i Karolina Kulczyńska zajęły drugie miejsce w dwójkach.

 

Czwarte miejsce w grupie G (trzecia pod względem siły zespołów) zajęła Łaskovia IV (Zuzia Młynarczyk i Zuzia Zydorek). Dziewczęta pokonały Volley Kids II Łódź oraz uległy SP 4 II Łódź, MMKS II Łęczyca oraz SP IV I Łódź.

Bardzo dobrze w grupie H zaprezentowały się Amelia Woźniak, Amelia Piotrowicz i Maja Felczerek (Łaskovia III), które pewnie wygrały wszystkie swoje spotkania i awansowały do grupy G (wygrana z Łaskovią V i VI oraz Volley Kids I i Liderem I).

Na duże słowa pochwały zasłużyły także Zuzia Kowalewska (rocznik 2009), Kiara Palinceusz i Ada Piech (Łaskovia V), które uległy tylko koleżankom z Łaskovii III i zajęły w grupie H drugie miejsce.

Nasze pozostałe, młodsze zespoły: Łaskovia VI (Zuzia Gwis, Lena Michalska, Hania Michalak), Łaskovia VII (Amelia Kunce, Zuzia Przychodzka, Blanka Pałuszyńska) oraz Łaskovia VIII (Ola Kita, Maja Kowalczyk, Ania Mirowska) dzielnie walczyły w niższych grupach.

Klasyfikacja po I turnieju fazy zasadniczej dwójek – strefa “Łódź 2”

1. Łaskovia I Łask – 23 pkt
2. Łaskovia II Łask – 22 pkt
3. Lider II Konstantynów Łódzki – 21 pkt
4. Lider III Konstantynów Łódzki – 20 pkt
5. Volley Kids III Łódź – 19 pkt
———-
14. Łaskovia IV Łask – 10 pkt
16. Łaskovia III Łask – 8 pkt
17. Łaskovia V Łask – 7 pkt
20. Łaskovia VI Łask – 4 pkt
22. Łaskovia VII Łask – 2 pkt
23. Łaskovia VIII Łask – 1 pkt

W trójkach dobrze spisał się nasz pierwszy zespół (Paulina Hajdo, Julka Majda i Kaja Junkiewicz), który w najwyższej grupie C zajął drugie miejsce ulegając tylko Liderowi Konstantynów Łódzki i zwyciężając z UKS-em I Ozorków, Łaskovią II i Volley Kids I Łódź. Łaskovia II (Hania Czerwińska, Natalka Drewnowska i Natalka Łuczak) zwyciężyła z zespołem z Łodzi i zajęła miejsce czwarte.

Czwarte miejsce w trójkach zajęły Hania Czerwińska, Natalia Drewnowska i Natalia Łuczak.

W grupie D w stawce trzech zespołów drugie miejsce zajęła Łaskovia III (Oliwia Gajda, Agata Ochocka i Alicja Hajdukiewicz). Dziewczęta pokonały Volley Kids II Łódź i uległy UKS-owi II Ozorków.

Klasyfikacja po I turnieju fazy zasadniczej trójek – strefa “Łódź 2”

1. Lider Konstantynów Łódzki – 8 pkt
2. Łaskovia I Łask – 7 pkt
3. UKS I Ozorków – 6 pkt
4. Łaskovia II Łask – 5 pkt
5. Volley Kids I Łódź – 4 pkt
———-
7. Łaskovia III Łask – 2 pkt

Na zakończenie turnieju wszystkie dziewczęta otrzymały słodkie upominki ufundowane przez Panią Małgorzatę Kociołek – dziękujemy!

Kolejne turnieje fazy zasadniczej odbędą się 10 marca i 15 kwietnia. Po zakończeniu fazy zasadniczej trzy najlepsze zespoły w dwójkach i dwa najlepsze zespoły w trójkach awansują do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 29 kwietnia w łódzkiej hali MOSiR.

Na górę