Minisiatkówka

Dwójki i trójki udanie rozpoczęły fazę zasadniczą

Za nami I turniej fazy zasadniczej Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego w kategorii dwójek (rocznik 2008 i młodsze) i trójek (rocznik 2007 i młodsze), którego areną zmagań była w minioną sobotę Hala Powiatowa w Łasku. W rywalizacji w ramach grupy “Południe” udział wzięło 38 zespołów reprezentujących 10 klubów.

Na największe słowa uznania zasłużyły nasze “trójki”, które zajęły dwa pierwsze miejsca w najwyższej grupie i zapewniły sobie awans do półfinału wojewódzkiego! Łaskovia I w składzie: Martyna Michalak, Martyna Bulzacka, Karolina Kulczyńska i Amelia Piotrowicz wygrała wszystkie mecze 2:0, a Łaskovia II: Ania Martynowska, Hania Puchała, Maja Felczerek i Kiara Palinceusz uległa tylko klubowym koleżankom. Poza tym oba zespoły pokonały rówieśniczki z: Tomaszowa Mazowieckiego, Bełchatowa i Wierzchlasu. Dużo emocji przyniósł zwłaszcza ostatni mecz Łaskovii II z Dargfilem Tomaszów, w którym łaskowianki wygrały po tie-breaku (11:9), mimo że przegrywały już 5:7.

Bez porażki zakończyły rywalizację trójek dziewczęta z Łaskovii III: Zuzia Młynarczyk, Zuzia Zydorek, Ada Piech i Lena Michalska, które pokonały w grupie 4 dwa zespoły Libero Pajęczno i awansowały do grupy 3. Mniej szczęścia miały rywalizujące w grupie 3: Zuzia Gwis, Natalia Iwanowska i Ola Woźniak, występujące jako Łaskovia IV, które tym razem zakończyły zmagania bez wygranej, choć w meczu decydującym o pozostaniu w swojej grupie uległy Siatkarzowi Wieluń I dopiero po tie-breaku rozgrywanym na przewagi.

W kategorii “dwójek” w najwyższej grupie utrzymały się Oliwia Czajka i Julia Gwis, które pokonały 2:0 Libero II Pajęczno, uległy 1:2 Skier-Visowi II Skierniewice i 0:2 Libero I Pajęczno oraz 0:2 Dargfilowi I Tomaszów Mazowiecki. Dziewczęta podobnie jak dwie nasze “trójki” zapewniły sobie awans do półfinału wojewódzkiego!

Świetnie spisały się także Zuzia Kowalewska i Ola Kita z rocznika 2009 (rok młodsze od większości rywalek) grające jako Łaskovia III w grupie 3. Dziewczęta wygrały 3 z 4 meczów, pokonując 2:0 Jedynkę III Rawa Mazowiecka, 2:0 Jedynkę II Rawa Mazowiecka i 2:1 Asik I Domaniewice, a ulegając jedynie 1:2 Startowi II Lgota Wielka. Uzyskane wyniki pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca w grupie, dzięki czemu Zuzia i Ola zachowały szansę na awans do turnieju półfinałowego.

W grupie 4 rywalizowała Łaskovia IV: Julia Bąk i Blanka Karpińska, które tym razem zakończyły rywalizację bez wygranej ulegając Dargfilowi IV i V Tomaszów Mazowiecki oraz MOS-owi II Wierzchlas.

W grupie 5 zagrały 2 nasze zespoły: Łaskovia II (Zuzia Przychodzka i Amelia Janeczek) oraz nasza najmłodsza drużyna, Łaskovia V (Maja Kosmyk, Marysia Michalska i Iza Zydorek – wszystkie z rocznika 2010). Obie drużyny musiały uznać wyższość Dargfilu III Tomaszów Mazowiecki, a w wewnętrznym pojedynku między naszymi zespołami lepsza okazała się Łaskovia II.

Kolejny turniej “dwójek” i “trójek” rozegrany zostanie 17 marca w Tomaszowie Mazowieckim. Potem w rozgrywkach czekają nas: półfinał w Konstantynowie Łódzkim (31 marca) i wielki finał w Łodzi (13 kwietnia). Tymczasem już w najbliższą sobotę fazę zasadniczą ligi rozpocznie nasza najstarsza minisiatkarska kategoria, czyli “czwórki”. Dziewczęta udadzą się na turniej do Pajęczna.

Grupa “Południe” – klasyfikacja “dwójek” po I turnieju fazy zasadniczej

1 – Dargfil Tomaszów Mazowiecki I – 23 pkt
2 – Libero Pajęczno I – 22 pkt
3 – Skier-Vis Skierniewice II – 21 pkt
4 – Łaskovia Łask I – 20 pkt
5 – Libero Pajęczno II – 19 pkt – spadek do grupy 2

6 – MOS Wierzchlas I – 18 pkt – awans do grupy 1
7 – Skier-Vis Skierniewice I – 17 pkt
8 – Jedynka Rawa Mazowiecka I – 16 pkt
9 – Dargfil Tomaszów Mazowiecki II – 15 pkt
10 – Start Lgota Wielka I – 14 pkt – spadek do grupy 3

11 – Jedynka Rawa Mazowiecka II – 13 pkt – awans do grupy 2
12 – Łaskovia Łask III – 12 pkt
13 – Jedynka Rawa Mazowiecka III – 11 pkt
14 – Start Lgota Wielka II – 10 pkt
15 – Asik Domaniewice I – 9 pkt – spadek do grupy 4

16 – MOS Wierzchlas II – 8 pkt – awans do grupy 3
17 – Dargfil Tomaszów Mazowiecki IV – 7 pkt
18 – Dargfil Tomaszów Mazowiecki V – 6 pkt
19 – Łaskovia Łask IV – 5 pkt – spadek do grupy 5

20 – Dargfil Tomaszów Mazowiecki III – 4 pkt – awans do grupy 4
21 – Łaskovia Łask II – 3 pkt
22 – Łaskovia Łask V – 2 pkt
23 – Asik Domaniewice II – 0.5 pkt

Grupa “Południe” – klasyfikacja “trójek” po I turnieju fazy zasadniczej

1 – Łaskovia Łask I – 17 pkt
2 – Łaskovia Łask II – 16 pkt
3 – Dargfil Tomaszów Mazowiecki – 15 pkt
4 – Skra Bełchatów – 14 pkt
5 – MOS Wierzchlas I – 13 pkt – spadek do grupy 2

6 – Libero Pajęczno I – 12 pkt – awans do grupy 1
7 – Start Lgota Wielka I – 11 pkt
8 – Libero Pajęczno II – 10 pkt
9 – Start Lgota Wielka II – 9 pkt – spadek do grupy 3

10 – MOS Wierzchlas II – 8 pkt – awans do grupy 2
11 – Skier-Vis Skierniewice – 7 pkt
12 – Siatkarz Wieluń I – 6 pkt
13 – Łaskovia Łask IV – 5 pkt – spadek do grupy 4

14 – Łaskovia Łask III – 4 pkt – awans do grupy 3
15 – Libero Pajęczno III – 3 pkt
16 – Libero Pajęczno IV – 2 pkt
17 – Siatkarz Wieluń II – 0.5 pkt

Na górę