Minisiatkówka

Dwie dwójeczki w finale wojewódzkim Kinder + Sport!

Emocji, które towarzyszyły półfinałowym zawodom Kinder + Sport rozegranym w Zduńskiej Woli starczyłoby do obdzielenia wszystkich turniejów minisiatkówki, które zagraliśmy do tej pory w tym roku. Dlatego niedzielny turniej zasługuje na osobną relację (w weekend grały jeszcze nasze czwórki, ale o nich nieco później).

Wszystko zaczęło się od niefortunnego dla nas terminarza. Turniej półfinałowy miał zostać rozegrany w niedzielę, kiedy to aż 7 z 10 naszych najmłodszych siatkarek obchodziło rocznicę I Komunii Świętej, która miała rozpocząć się w samo południe. Na szczęście dzięki uprzejmości organizatorów w poniedziałek udało się zmienić godzinę rozpoczęcia rozgrywek na 8:30, co miało pozwolić na zakończenie wszystkich meczów przed uroczystością. Wtedy jak grom z jasnego nieba spadła na nas informacja, że rocznica rozpocznie się jednak o 10:30 i wszystko wskazywało na to, że naszym dziewczętom nie uda się pojechać do Zduńskiej Woli. Nasze siatkarki nie wyobrażały sobie jednak aby opuścić niedzielne zawody. W tym momencie z pomocą jeszcze raz przyszli nam organizatorzy, którzy pozwolili na rozegranie wszystkich meczów z udziałem łaskowianek przed rozpoczęciem pozostałych spotkań, dzięki czemu dziewczęta “uzbrojone” w piękne, białe suknie mogły ruszyć do kościoła prosto z turnieju.

Martyna Bulzacka i Martyna Michalak wygrały grupę półfinałową i zagrają w wielkim finale

Wyniki turnieju eliminacyjnego skojarzyły trzy nasze zespoły w jednej grupie półfinałowej, w której Łaskovia I (Martyna Bulzacka i Martyna Michalak), Łaskovia II (Ania Martynowska i Julia Majda) i Łaskovia V (Amelia Woźniak i Paulina Hajdo) rywalizowały z drużyną Krótkiej Piłki z Łodzi. W dwóch innych grupach walczyły nasze pozostałe zespoły: Łaskovia III (Kaja Junkiewicz i Karolina Kulczyńska), które mierzyły się z UMKS-em I Tuszyn, Liderem II Konstantynów Łódzki, AS Zduńska Wola oraz Volley 34 III Łódź i Łaskovia VI (Hania Czerwińska i Michalina Miksa), których rywalkami były siatkarki UMKS-u II i VII Tuszyn, MKS 16 II Łódź oraz MOS-u Wierzchlas.

Najwięcej wrażeń dostarczyły mecze rozgrywane w grupie C, w której zagrały trzy nasze drużyny. W pierwszym spotkaniu Ania i Julka zmierzyły się z Pauliną i Amelką i po gładko wygranym pierwszym secie uległy bardzo dobrze grającym koleżankom w partii drugiej. O wszystkim zadecydował tie-break, w którym Łaskovia II okazała się już wyraźnie lepsza zwyciężając 11:2 i w całym meczu 2:1.

Julka Majda i Ania Martynowska z drugim miejscem w grupie i awansem do finału!

Emocje sięgnęły zenitu w meczu Martyny Michalak i Martyny Bulzackiej z łódzką Krótką Piłką. Dziewczęta długo przegrywały w partii pierwszej, by w końcówce dojść rywalki i wygrać na przewagi 17:15. Krótka Piłka zwyciężyła w secie drugim 15:11 i doprowadziła do tie-breaka. W decydującej odsłonie łaskowianki prowadziły 6:2 przy zmianie stron i wydawało się, że mecz zmierza ku szczęśliwemu dla nas końcowi, ale nic bardziej mylnego. Seria dobrych zagrywek przeciwniczek i po chwili to łodzianki wygrywały 7:6. Końcówka to seria długich wymian z obu stron, na szczęście z happy endem dla Łaskovii I, która przy aplauzie rodziców i klubowych koleżanek zwyciężyła 11:9 i 2:1 w całym spotkaniu.

Nie mniej emocji przyniosła druga seria spotkań. Amelia i Paulina mocno rozpoczęły mecz z kolejnymi klubowymi koleżankami, tym razem obiema Martynami wygrywając 15:9 w partii pierwszej. W drugiej odsłonie przez długi czas walka była bardzo wyrównana, a Łaskovia I zwyciężyła dopiero w końcówce 15:12 doprowadzając do seta trzeciego. Tam Martyny wygrały 11:6 i zapewniły sobie drugą wygraną w grupie.

Amelka Woźniak (nr 16) i Paulina Hajdo (niestety nieobecna na zdjęciu) pięknie walczyły w grupie półfinałowej

Atmosferę jeszcze bardziej podgrzały Ania i Julka. Po gładko wygranym 15:7 pierwszym secie z Krótką Piłką, w drugiej partii to rywalki wygrywały i to aż 10:3. Wszyscy na sali szykowali się już do kolejnego tego dnia tie-breaka… wszyscy oprócz naszych siatkarek. Waleczne łaskowianki odrobiły straty i najpierw doprowadziły do remisu, a po chwili zwyciężyły w secie drugim 15:13 i w całym meczu 2:0.

W ostatniej kolejce emocje nieco opadły. Amelka i Paulina, które w dwóch poprzednich meczach postawiły klubowym koleżankom bardzo trudne warunki i rozegrały przy zgodnej opinii trenerów najlepsze swoje zawody w tym sezonie, tym razem uległy łodziankom 0:2. W spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie Martyny okazały się lepsze od Ani i Julki zwyciężając 2:0. Po tym starciu wiedzieliśmy już, że Łaskovia I uzyskała awans do finału wojewódzkiego, do którego wchodziły zwyciężczynie czterech grup i trzy zespoły z najlepszym bilansem małych punktów z drugich miejsc. Łaskovia II na potwierdzenie informacji o awansie musiała czekać do wieczora, kiedy to oficjalnie zostały podliczone wyniki całego turnieju. Szczęśliwie dla nas dziewczętom udało się uzyskać lepszy bilans od UMKS-u VII Tuszyn i również Ania z Julką zagrają w wielkim finale!

Turniej półfinały “2” dziewcząt – grupa C

Łaskovia I Łask – Krótka Piłka Łódź 2:1 (17:15, 11:15, 11:9)
Łaskovia V Łask – Łaskovia II Łask 1:2 (7:15, 15:12, 2:11)
Łaskovia I – Łaskovia V 2:1 (9:15, 15:12, 11:6)
Łaskovia II – Krótka Piłka 2:0 (15:7, 15:13)
Krótka Piłka – Łaskovia V 2:0 (15:6, 15:8)
Łaskovia I – Łaskovia II 2:0 (15:13, 15:10)

Tabela grupy C

1. Łaskovia I – 6 pkt
2. Łaskovia II – 5 pkt
3. Krótka Piłka – 4 pkt
4. Łaskovia V – 3 pkt

Awansu dwóch drużyn do turnieju finałowego nie byłoby bez dobrej postawy klubowych koleżanek, które dzielnie walczyły w innych grupach i urywały punkty pozostałym rywalkom. Hania i Michalina już w pierwszym meczu postawiły bardzo trudne warunki UMKS-owi VII Tuszyn ulegając przeciwniczkom dopiero po tie-breaku – co jak się później okazało miało bardzo duże znaczenie dla Ani i Julki, bo zespół z Tuszyna stracił w tym spotkaniu sporo małych punktów. W kolejnym starciu lepsza od naszych siatkarek okazała się druga ekipa Tuszyna, ale w trzecim spotkaniu to Hania i Miśka zeszły z parkietu w roli zwyciężczyń po wygranej 2:0 nad MOS-em Wierzchlas. W ostatnim starciu po gładko wygranej pierwszej partii z MKS-em 16 II Łódź w dwóch kolejnych setach niestety lepsze okazały się rywalki. Z jedną wygraną i trzema porażkami (choć dwiema po tie-breakach) dziewczęta zajęły czwartą pozycję w grupie D.

Michalina Miksa i Hania Czerwińska z jednym zwycięstwem w grupie, choć niewiele brakowało do dwóch kolejnych wygranych

Turniej półfinałowy “2” dziewcząt – grupa D

Łaskovia VI Łask – UMKS VII Tuszyn 1:2 (32:37)
UMKS II Tuszyn – Łaskovia VI 2:0 (30:21)
MOS Wierzchlas – Łaskovia VI 0:2 (20:30)
MKS 16 II Łódź – Łaskovia VI 2:1 (33:39)

Tabela grupy D

1. UMKS II Tuszyn – 8 pkt
2. UMKS VII Tuszyn – 7 pkt
3. MKS 16 II Łódź – 6 pkt
4. Łaskovia VI – 5 pkt
5. MOS Wierzchlas – 4 pkt

Z dobrej strony zaprezentowały się również Kaja i Karolina grające jako Łaskovia III w grupie A. Po wygranej 2:0 w pierwszym meczu z Volley 34 III Łódź, dziewczęta uległy w takim samym stosunku Liderowi II Konstantynów Łódzki. W trzecim spotkaniu Kaja i Karolina gładko zwyciężyły w partii pierwszej z UKS AS Zduńska Wola, jednak w secie drugim zduńskowolanki doprowadziły do remisu. Wyrównany tie-break zakończył się wynikiem 11:9 dla AS. W ostatnim meczu lepszy od naszych siatkarek okazał się pierwszy zespół UMKS-u Tuszyn i w efekcie z jedną wygraną Łaskovia III zajęła czwarte miejsce w swojej grupie.

Kaja Junkiewicz i Karolina Kulczyńska z czwartym miejscem w grupie A

Turniej półfinałowy “2” dziewcząt – grupa A

Volley 34 III Łódź – Łaskovia III Łask 0:2 (8:15, 6:15)
Łaskovia III – Lider II Konstantynów Łódzki 0:2 (13:15, 5:15)
Łaskovia III – AS Zduńska Wola 1:2 (15:4, 8:15, 9:11)
UMKS I Tuszyn – Łaskovia III 2:0 (15:10, 15:9)

Tabela grupy A

1. UMKS I Tuszyn – 8 pkt
2. Lider II Konstantynów Łódzki – 7 pkt
3. AS Zduńska Wola – 6 pkt
4. Łaskovia III – 5 pkt
5. Volley 34 III Łódź – 4 pkt

Dodatkowa tabela zespołów z drugich miejsc
(awans do finału uzyskały trzy najlepsze zespoły)

1. Lider II Konstantynów Łódzki – 1,305 (stosunek małych punktów)
2. Lider I Konstantynów Łódzki – 1,242
3. Łaskovia II Łask – 1,230
4. UMKS VII Tuszyn – 1,186

Mimo, że większość naszych siatkarek miała już w nogach 3 lub 4 mecze tego dnia to był dla nich dopiero początek wrażeń. Nim zdążyły opaść emocje po zakończeniu turnieju dziewczęta były już przebrane w piękne białe suknie i ruszyły do kościoła na rocznicę I Komunii Świętej. Po uroczystości była okazja aby uczcić niedzielne sukcesy przepysznymi lodami.

I pomyśleć, że jeszcze 2 godziny wcześniej były na boisku!

Z naszej strony jeszcze raz serdecznie chcieliśmy podziękować organizatorom, dzięki którym nasze siatkarki mimo napiętego grafiku mogły zagrać w niedzielnym turnieju: UKS AS Zduńska Wola, za udostępnienie hali o tak wczesnej porze (chyba nikt nie lubi wstawać w niedzielę, gdy na zegarku nie ma jeszcze 7:00), ŁZPS, a szczególnie Kubie Wlaźlikowi, który cały czas trzymał rękę na pulsie i pilnował wszystkich terminów, a także wszystkim naszym rywalkom, które zgodziły się na zmianę godziny rozpoczęcia turnieju i kolejności rozgrywania spotkań.

Już w najbliższą niedzielę w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się finał wojewódzki z udziałem 16 najlepszych zespołów (przypomnijmy, że na starcie eliminacji stanęło ponad 90 drużyn), w którym zobaczymy dwie nasze ekipy. Łaskovia I (Martyny) trafiła do grupy B, w której zmierzy się z Volley 34 I Łódź, SP 13 IV Tomaszów Mazowiecki i SP 2 I Żychlin. W grupie C zagra Łaskovia II (Ania i Julka), która za rywalki będzie miała 10 II Tomaszów Mazowiecki, Włókniarza I Zgierz oraz UMKS I Tuszyn.

Do zobaczenia w finale!

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę