Juniorki

Drugie miejsce juniorek w finale B

W piątek w hali Gimnazjum nr 2 w Łasku odbył się finał B ligi wojewódzkiej juniorek. Na starcie obok gospodyń stanęły MUKS ABIS SP 64 Łódź oraz EKS Skra Bełchatów. Stawką turnieju było szóste miejsce w lidze wojewódzkiej juniorek w sezonie 2015/2016.

Nasze siatkarki nie były faworytkami piątkowych zmagań. Z zespołem z Łodzi dwukrotnie przegrały w meczach fazy zasadniczej, a bełchatowska Skra wyprzedziła łodzianki w turnieju półfinałowym.

Pierwszy set spotkania z ABIS-em był potwierdzeniem przedmeczowych przewidywań i zakończył się zwycięstwem łodzianek, ale od drugiej partii to łaskowianki przejęły inicjatywę na boisku. Nasze siatkarki grały pewnie w zagrywce i w przyjęciu, a w ataku bardzo skuteczne były Paulina Przerywacz i Marika Grzesiak. Po dobrej grze trzy kolejne sety padły łupem Łaskovii i cały mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 3:1.

Dwa kolejne mecze miały jednostronny przebieg i zakończyły się trzysetowymi wygranymi bełchatowskiej Skry, która najpierw pokonała Abis, a później Łaskovię. W efekcie to bełchatowianki zajęły pierwsze miejsce w finale B i zostały sklasyfikowane na szóstym miejscu w województwie w kategorii juniorek. Łaskovia dzięki drugiemu miejscu w piątkowym turnieju w lidze wojewódzkiej zajęła miejsce siódme.

Barwy Łaskovii w finale B ligi wojewódzkiej juniorek reprezentowały: Marika Grzesiak, Paulina Przerywacz, Zuzanna Pokorska, Magdalena Ludwisiak, Agata Ciok, Julia Wojtaszek, Kinga Markiewicz, Maja Szymańska oraz Julia Mosińska.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę