Minisiatkówka

Dobry występ czwórek na Zgierz Cup 2019

W bardzo dobrych nastrojach zakończyliśmy rozegrany w minioną niedzielę, 24 marca ogólnopolski turniej czwórek Zgierz Cup 2019.

W gronie 20 ekip z całej Polski na bardzo wysokiej, piątej pozycji skończył zawody nasz młodszy zespół z rocznika 2007. Dziewczęta, dla których granie w tej kategorii docelowo rozpocznie się za rok, zrobiły duże wrażenie na obserwatorach i trenerach innych drużyn, wygrywając 6 z 9 spotkań, a w przegranych meczach dzielnie dotrzymując kroku starszym koleżankom z rocznika 2006 (wśród których znalazły się m.in. finalistki zeszłorocznych Mistrzostw Polski). Brawa należą się dla całej drużyny, która wystąpiła w składzie: Karolina Kulczyńska, Hania Puchała, Martyna Michalak, Martyna Bulzacka i Maja Felczerek.

Nasz drugi, starszy zespół wygrał 4 z 9 meczów i zakończył rywalizację na 9. miejscu. Dziewczęta zagrały w składzie: Julia Bryl, Julia Majda, Paulina Hajdo, Natalia Łuczak i Natalia Drewnowska.

Smaczku całej rywalizacji dodał wewnętrzny pojedynek obu naszych drużyn, który został rozegrany podczas drugiego etapu turnieju i w którym ekipa z rocznika 2007 zwyciężyła z klubowymi koleżankami z rocznika 2006 15:9.

W finale Libero VIP Aleksandrów Łódzki pokonał drużynę z Pszczyny. W meczu o brąz UMKS Tuszyn okazał się lepszy od Eco Uni Opole.

Gratulacje dla wszystkich zespołów i wielkie podziękowania dla ekipy Siatki Zgierz za zaproszenie i świetną organizację turnieju!

Serdecznie dziękujemy Pani Agacie Puchale za pomoc w transporcie na dzisiejsze zawody i gorący doping na trybunach.

Klasyfikacja Zgierz Cup 2019:

 1. Libero VIP Aleksandrów Łódzki
 2. Centrum Pszczyna
 3. UMKS Tuszyn I
 4. Eco Uni Opole
 5. Łaskovia Łask II (2007)
 6. Vega MOSiR Stalowa Wola
 7. Siatka Zgierz I
 8. Czwórka Giżycko I
 9. Łaskovia Łask I (2006)
 10. Czwórka Giżycko II
 11. Lider Konstantynów Łódzki
 12. Volley 34 Łódź
 13. SP Kluczewsko
 14. Jantar Kalisz I
 15. Radomka Radom I
 16. Jantar Kalisz II
 17. UMKS Tuszyn II
 18. Siatka Zgierz II
 19. Radomka Radom II
 20. SP 91 Łódź
Na górę