Minisiatkówka

Czwórki wciąż niepokonane, grupa trzecia zweryfikowała młodziczki

Miniony weekend był okazją do rywalizacji dla naszych zespołów czwórek i młodziczek. Obie drużyny swoje turnieje rozegrały w Bełchatowie i obie wracały do Łasku w odmiennych nastrojach.

W sobotę zespół czwórek, w którym występują dziewczęta z rocznika 2004 udał się na trzeci turniej fazy zasadniczej Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego, ktory odbył się w bełchatowskiej Hali Energia. Łaskowianki, które po dwóch turniejach objęły samotne prowadzenie w grupie południowej tym razem rywalizowały z zespołami Siatkarza I i III Wieluń, Skry II Bełchatów oraz Akademii Siatkówki Zduńska Wola. Nasze siatkarki były faworytkami sobotniej rywalizacji i wywiązały się z tej roli bardzo dobrze, zwyciężając we wszystkich spotkaniach i nie pozwalając przeciwniczkom w żadnym z setów na zdobycie więcej niż 10 punktów.

W naszym zespole oprócz podstawowych zawodniczek: Alicji Jaryszek, Pauliny Olszackiej, Olgi Łukaszewskiej i Nadii Miksy z dobrej strony zaprezentowały się też Hania Zwolińska i Ida Buczkowska, dla których były to pierwsze mecze w tym sezonie.

Czwórki umocniły się na prowadzeniu w grupie południowej i na jeden turniej przed zakończeniem fazy zasadniczej praktycznie zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego. Ostatni turniej eliminacyjny odbędzie się 1 kwietnia w Łasku. Areną zmagań będzie hala sportowa Gimnazjum nr 2 przy ul. Berlinga.

Liga Minisiatkówki Województwa Łódzkiego – grupa południowa
III turniej fazy zasadniczej – Bełchatów – 04.03. – grupa F

Łaskovia Łask – Siatkarz I Wieluń 2:0 (15:9, 15:5)
Łaskovia Łask – Siatkarz III Wieluń 2:0 (15:5, 15:2)
Łaskovia Łask – Skra II Bełchatów 2:0 (15:5, 15:6)
Łaskovia Łask – AS Zduńska Wola 2:0 (15:6, 15:9)

Tabela grupy F

1. Łaskovia Łask
2. AS Zduńska Wola
3. Siatkarz I Wieluń
4. Siatkarz III Wieluń
5. Skra II Bełchatów

Tabela grupy południowej po trzech turniejach rundy zasadniczej

1. Łaskovia Łask – 15 pkt
2. Siatkarz II Wieluń – 13 pkt
3. Siatkarz I Wieluń – 10 pkt
4. AS Zduńska Wola – 8 pkt
5-6. Libero Pajęczno, UMLKS I Radomsko – 7 pkt
7-8. Skra I Bełchatów, Skra II Bełchatów – 2 pkt
9-10. UMLKS II Radomsko, Siatkarz III Wieluń – 1 pkt

W 8-zespołowym finale wojewódzkim udział wezmą 3 najlepsze zespoły grupy południowej

Po zwycięstwie w VI turnieju fazy zasadniczej w Tuszynie na zakończenie rozgrywek wojewódzkich młodziczek (dziewczęta z rocznika 2002 i młodsze) po raz pierwszy w tym sezonie łaskowianki mogły zmierzyć się z zespołami z grupy trzeciej. W ośmioosobowym składzie na niedzielne zawody w Bełchatowie znalazły się cztery dziewczęta z zespołu czwórek, a trzy z nich miały okazję wybiec na boisko w podstawowym składzie.

Przeciwniczkami łaskowianek, które przed turniejem zajmowały 15 pozycję w lidze wojewódzkiej były zespoły: Juvenii Rawa Mazowiecka (4 miejsce), Lidera Konstantynów Łódzki (10) oraz Skry Bełchatów (11).

Niestety starcia z wyżej sytuowanymi rywalkami nasze dziewczęta zakończyły bez wygranego seta i mimo że momentami prezentowały dobrą grę, to jednak znacznie więcej było przestojów i długich serii straconych punktów, które były przysłowiową wodą na młyn dla przeciwniczek.

Choć łaskowianki zajęły ostatnie miejsce w niedzielnym turnieju, to jednak dzięki punktom zainkasowanym za grę w grupie trzeciej nasze siatkarki na zakończenie rozgrywek wojewódzkich awansowały o jedno oczko w ligowej stawce i ostatecznie zajęły 14 pozycję.

W trakcie trwania turnieju miłą niespodziankę dla uczestniczek i kibiców przygotowali organizatorzy. Podobnie jak dwa tygodnie temu podczas turnieju minisiatkówki zmagania młodych siatkarek oglądali zawodnicy PGE Skry Bełchatów. Tym razem byli to: Srećko Lisinac, Nikołaj Penczew, Artur Szalpuk, Robert Milczarek, Kacper Piechocki i Marcin Janusz. Dziewczęta miały okazję do zdobycia pamiątkowych zdjęć i autografów.

Faza zasadnicza ligi wojewódzkiej młodziczek
Turniej VII, grupa 3, Bełchatów, 05.03.

Juvenia Rawa Mazowiecka – Łaskovia Łask 2:0 (25:14, 25:19)
Skra Bełchatów – Lider Konstantynów Łódzki 1:2 (12:25, 25:13, 12:15)
Łaskovia Łask – Lider Konstantynów Łódzki 0:2 (13:25, 18:25)
Juvenia Rawa Mazowiecka – Skra Bełchatów 2:1 (25:8, 19:25, 15:5)
Skra Bełchatów – Łaskovia Łask 2:0 (25:22, 25:22)
Lider Konstantynów Łódzki – Juvenia Rawa Mazowiecka 0:2 (22:25, 20:25)

Tabela turnieju

1. Juvenia Rawa Mazowiecka
2. Lider Konstantynów Łódzki
3. Skra Bełchatów
4. Łaskovia Łask

W sezonie 2016/2017 zespół młodziczek Łaskovii występował w składzie: Kamila Rozwalak, Martyna Kmiecik, Alicja Jaryszek, Natalia Ludwisiak, Karolina Chwiałkowska, Paulina Olszacka, Hanna Kowalewska, Olga Łukaszewska, Wiktoria Bednarek, Nadia Miksa i Kaja Kosiec.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę