Minisiatkówka

Cztery drużyny w finale ligi mini!

Świetnie zaprezentowały się nasze minisiatkarki, które w miniony weekend uczestniczyły w turniejach półfinałowych Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego. Aż cztery nasze zespoły awansowały do turnieju finałowego.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły CZWÓRKI z rocznika 2007. Dziewczęta w sobotę wzięły udział w turnieju rozegranym w Konstantynowie Łódzkim, gdzie 12 drużyn podzielonych na 3 grupy walczyło o 6 miejsc w wielkim finale. W tym gronie zagrały 3 nasze drużyny.

Zespoły numer I i II wygrały wszystkie swoje mecze i z pierwszych miejsc w swoich grupach awansowały do turnieju finałowego. Również nasz trzeci zespół uzyskał awans, wygrywając 2 spotkania i ulegając tylko koleżankom z Łaskovii I.

Rzadko wyróżniamy jedną osobę (zwłaszcza w tak szerokim gronie), ale w dniu dzisiejszym na ogromne brawa zasłużyła ANIA MARTYNOWSKA z Łaskovii II, która zwłaszcza w meczu z Liderem II szalała w obronie!

Serdecznie dziękujemy licznie przybyłym na turniej rodzicom za gorący doping!

Awans do wielkiego finału ligi mini w czwórkach wywalczyły:

Łaskovia I: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Hania Puchała, Amelka Krakowiak i Zuzia Gwis.

Łaskovia II: Ania Martynowska, Amelka Piotrowicz, Weronika Kula, Maja Felczerek i Ada Piech.

Łaskovia III: Roksana Wojtasik, Lena Michalska, Kiara Palinceusz, Zuzia Młynarczyk i Natalka Iwanowska.

Dzień później, w gościnnych progach hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku odbył się turniej półfinałowy w kategoriach dwójek i trójek. Na starcie stanęło 17 dwójek (rocznik 2009 i młodsze) oraz 11 trójek (rocznik 2008}, łącznie ponad 100 najmłodszych siatkarek, które rywalizowały odpowiednio o 8 i 6 miejsc w turnieju finałowym. W tak szerokim gronie walczyły 3 nasze dwójeczki i 1 trójka.

Najlepiej z naszych dziewcząt wypadła TRÓJKA w składzie: Julka Gwis, Oliwka Czajka, Ola Piotrowska, Blanka Pałuszyńska i Emilka Artwik, która pokonała zespoły z Bełchatowa i Sulejowa, a uległa jedynie ekipie Lidera I Konstantynów Łódzki i z drugiego miejsca w grupie awansowała do TURNIEJU FINAŁOWEGO!

Trzecie miejsce w swojej grupie w DWÓJKACH zajęła Łaskovia II: Zuzia Kowalewska, Hania Malinowska i Karolcia, które wygrały 2 z 4 meczów. Do finału zabrakło jednego zwycięstwa.

Bez zwycięstwa rywalizację w półfinale zakończyły nasze dwie pozostałe dwójeczki: Ola Kita i Iza Zydorek oraz Julka Rusiecka, Maja Kosmyk i Zosia Jacoń, ale dziewczętom należą się duże brawa za serducho zostawione na boisku!

Wielki finał już 28 marca w łódzkiej hali MOSiR!

Łaskovię reprezentować będą aż 4 zespoły: 3 czwórki i 1 trójka, co oznacza, że będziemy drugą najliczniej reprezentowaną ekipą w całym województwie!

Wielkie brawa dla wszystkich dziewcząt!

Na górę