Młodziczki

Brąz łaskowianek w MWŁ młodziczek!

W dniach 24-25 czerwca na boiskach plażowych Kąpieliska Miejskiego w Łasku odbył się turniej Mistrzostw Województwa Łódzkiego w siatkówce plażowej w kategorii młodziczek (rocznik 2005 i młodsze).

Powiedzieć, że pogoda nie rozpieszczała uczestniczek pierwszego dnia zawodów, to jak nic nie powiedzieć. Przez większość dnia lało jak z cebra. Mimo to, zawodniczki pokazały prawdziwy plażowy charakter i w komplecie stanęły na starcie w rekordowej liczbie 31 par! Do drugiego dnia rywalizacji awansowało 6 najlepszych zespołów, wśród których znalazły się łaskowianki AMELIA KISIEL i MARTYNA BULZACKA!

Dziewczęta turniej rozpoczęły w kiepskim stylu i po przegranej w pierwszym meczu spadły na prawą stronę drabinki. Tam jednak “Mela” i “Bulzo” rozkręcały się z meczu na mecz i ostatecznie, po odniesieniu pięciu kolejnych zwycięstw awansowały do czwartkowych ĆWIERĆFINAŁÓW! Po 2 porażki odniosły w środę nasze pozostałe pary, które pożegnały się z rywalizacją. Nie znaczy to, że dziewczęta nie zasłużyły na słowa pochwały.

7. miejsce zajęły Hania Puchała i Maja Rozkal, które odniosły 4 zwycięstwa.

9. lokatę zajęły Martyna Michalak i Karolina Kulczyńska, które wygrały 2 mecze.

Po jednym spotkaniu wygrały: Amelka Piotrowicz i Maja Felczerek, Ania Martynowska i Roksana Wojtasik oraz Weronika Kula i Lena Michalska. Wszystkie 3 duety sklasyfikowane zostały na 17. miejscu.

Bez wygranej pierwszy dzień turnieju zakończyły: Kiara Palinceusz i Zuzia Młynarczyk (również 17. miejsce) oraz Julka Majda i Natalka Drewnowska (25. miejsce).

AMELIA KISIEL i MARTYNA BULZACKA w drugim dniu zawodów pokonały w meczu ćwierćfinałowym parę ABiS SP 64 Łódź Ola Bednarek / Maja Gala i awansowały do pierwszej czwórki turnieju i jednocześnie do PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI!

Co więcej, nasze siatkarki po przegranej w spotkaniu półfinałowym z Zosią Sobanty i Julką Balicką z Volley 34 Łódź, w meczu o brąz zrewanżowały się drugiej ekipie Volleya i sięgnęły po BRĄZOWE MEDALE!

Wielkie brawa!

Warto dodać, że “Mela” w tym roku stawia swoje pierwsze kroki na plaży, a “Bulzo” – rocznik 2007 – była najmłodszą z ćwierćfinalistek!

Złoto powędrowało do pary Sobanty/Balicka, a srebro do Leny Łuczyńskiej i Zuzi Michalak z Lidera Konstantynów Łódzki.

Na górę