II liga

Bez punktów w starciu z Częstochowianką

Łaskowianki odniosły trzecią porażkę z rzędu i po raz drugi z rzędu zeszły z parkietu bez punktów. Tym razem lepsze od podopiecznych Bogdana Lipowskiego okazały się zawodniczki AJD Częstochowianki Częstochowa, które wywiozły z hali przy Berlinga komplet oczek.

Spotkanie, które zgromadziło w łaskiej hali ponad 250 osób lepiej rozpoczęły siatkarki Łaskovii, które dobrą zagrywką odrzucały rywalki od siatki i wykorzystywały liczne błędy przyjezdnych w ataku. Częstochowianki miały też problem ze wstrzeleniem się w swój silny i trudny serwis, co było dodatkowym ułatwieniem dla gospodyń w premierowej partii. Set zakończył się wynikiem 25:19 dla łaskowianek.

Również na początku drugiej odsłony inicjatywę przejęła Łaskovia, która po serii dobrych zagrywek Mai Daleszczyk prowadziła 12:10. Niestety kilka prostych błędów oraz niemoc gospodyń w ofensywie sprawiły, że do głosu doszła drużyna gości, która odzyskała skuteczność w ataku i wzmocniła serwis dzięki czemu wygrała seta 25:21 i doprowadziła do remisu w całym spotkaniu.

Dwie kolejne partie to już dominacja przyjezdnych. Częstochowianki utrzymywały trudną zagrywkę, dzięki czemu mogły kontrolować przebieg dalszej części meczu, a w sytuacjach gdy to łaskowianki zmusiły je do większego wysiłku w przyjęciu bezlitośnie punktowały gospodynie silnymi atakami ze skrzydeł. 25:11 i 25:16 w setach trzecim i czwartym i 3:1 w całym spotkaniu, dzięki czemu komplet punktów powędrował do Częstochowy.

Dzięki wygranej sobotnie rywalki Łaskovii awansowały na czwarte miejsce w ligowej tabeli wyprzedzając kolejne rywalki łaskowianek – Sokół Radzionków. Podopieczne Bogdana Lipowskiego po raz kolejny udadzą się na Śląsk już w przyszłą sobotę. Później czeka je pauza, następnie wyjazd do Katowic, a do hali przy Berlinga powrócą dopiero 3 grudnia, gdy zmierzą się z Zorzą Wodzisław Śląski.

ŁMLKS Łaskovia Łask – KS AJD Częstochowianka Częstochowa 1:3
25:19, 21:25, 11:25, 16:25

Skład Łaskovii: Joanna Gruszka, Paulina Czubak, Natalia Gruszczyńska, Agata Gwardecka, Maja Daleszczyk, Magda Stasiak, Aleksandra Pizon (libero) oraz Agnieszka Gonerska, Julia Wojtaszek, Marika Grzesiak, Paulina Przerywacz, Angelika Mierzyńska, Zuzanna Pokorska (libero)

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę