Juniorki

Bardzo udany weekend młodziczek i juniorek

Bardzo dobrze zaprezentowały się w miniony weekend młodzieżowe zespoły Łaskovii. Drużyna młodziczek wygrała bez straty seta turniej grupy D rozgrywek wojewódzkich, natomiast ich starsze koleżanki po bardzo dobrej grze pokonały Włókniarza Zgierz 3:0 w meczu ligi wojewódzkiej juniorek.

Turniej grupy D rozgrywek wojewódzkich młodziczek rozegrany został w Łasku, w hali przy ul. Berlinga. Nasze siatkarki, które na ostatnim turnieju grupy D zajęły miejsce drugie, chciały ponownie powalczyć o awans do grupy C. Tym razem oprócz zespołu Siatkarza II Wieluń, z którym mierzyły się już dwa tygodnie temu, ich przeciwniczkami były: spadkowicz z grupy C, Dziewiątka Łódź oraz Skier-Vis Skierniewice, który wywalczył awans z grupy E. Łaskowianki zagrały dobre zawody i nie dały sobie urwać nawet seta, wygrywając kolejno z: Siatkarzem II, Dziewiątką i w meczu o pierwsze miejsce ze Skier-Visem. W efekcie zajęły pierwsze miejsce, dzięki czemu awansowały do grupy C. Kolejny turniej odbędzie się za dwa tygodnie. Nie znamy jeszcze wszystkich uczestników ani miejsca zawodów, na pewno oprócz Łaskovii w turnieju wystąpi drużyna Siatkarza I Wieluń, która zanotowała spadek z grupy B.

Młodziczki Łaskovii zagrały w turnieju w Łasku w następującym składzie: Maja Szymańska, Klaudia Włodarczyk, Julia Mosińska, Kaja Sobolewska, Natalia Hajdukiewicz, Natalia Ludwisiak, Weronika Bednarek, Kamila Rozwalak oraz Alicja Jaryszek.

Równie dobrze zaprezentowały się w niedzielę nasze juniorki. Po nieudanym początku ligi wojewódzkiej i trzech porażkach z rzędu podopieczne Bogdana Lipowskiego zagrały we własnej hali bardzo dobre spotkanie z Włókniarzem Zgierz. Łaskovia zwyciężyła 3:0, w setach do 9, 8 i 14 i dopisały do swojego konta pierwsze 3 punkty w obecnym sezonie. W kolejnym meczu nasze siatkarki zmierzą się na wyjeździe z zespołem Siatkarza Wieluń. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 15.11.

Juniorki Łaskovii w meczu z Włókniarzem Zgierz zagrały w składzie: Julia Wojtaszek, Paulina Przerywacz, Zuzanna Pokorska, Marika Grzesiak, Agata Ciok, Maja Szymańska, Kinga Markiewicz (libero) oraz Magdalena Ludwisiak, Klaudia Włodarczyk.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na górę