Juniorki

Bardzo udany weekend młodziczek i juniorek

Bardzo dobrze zaprezentowały się w miniony weekend młodzieżowe zespoły Łaskovii. Drużyna młodziczek wygrała bez straty seta turniej grupy D rozgrywek wojewódzkich, natomiast ich starsze koleżanki po bardzo dobrej grze pokonały Włókniarza Zgierz 3:0 w meczu ligi wojewódzkiej juniorek.

Turniej grupy D rozgrywek wojewódzkich młodziczek rozegrany został w Łasku, w hali przy ul. Berlinga. Nasze siatkarki, które na ostatnim turnieju grupy D zajęły miejsce drugie, chciały ponownie powalczyć o awans do grupy C. Tym razem oprócz zespołu Siatkarza II Wieluń, z którym mierzyły się już dwa tygodnie temu, ich przeciwniczkami były: spadkowicz z grupy C, Dziewiątka Łódź oraz Skier-Vis Skierniewice, który wywalczył awans z grupy E. Łaskowianki zagrały dobre zawody i nie dały sobie urwać nawet seta, wygrywając kolejno z: Siatkarzem II, Dziewiątką i w meczu o pierwsze miejsce ze Skier-Visem. W efekcie zajęły pierwsze miejsce, dzięki czemu awansowały do grupy C. Kolejny turniej odbędzie się za dwa tygodnie. Nie znamy jeszcze wszystkich uczestników ani miejsca zawodów, na pewno oprócz Łaskovii w turnieju wystąpi drużyna Siatkarza I Wieluń, która zanotowała spadek z grupy B.

Młodziczki Łaskovii zagrały w turnieju w Łasku w następującym składzie: Maja Szymańska, Klaudia Włodarczyk, Julia Mosińska, Kaja Sobolewska, Natalia Hajdukiewicz, Natalia Ludwisiak, Weronika Bednarek, Kamila Rozwalak oraz Alicja Jaryszek.

Równie dobrze zaprezentowały się w niedzielę nasze juniorki. Po nieudanym początku ligi wojewódzkiej i trzech porażkach z rzędu podopieczne Bogdana Lipowskiego zagrały we własnej hali bardzo dobre spotkanie z Włókniarzem Zgierz. Łaskovia zwyciężyła 3:0, w setach do 9, 8 i 14 i dopisały do swojego konta pierwsze 3 punkty w obecnym sezonie. W kolejnym meczu nasze siatkarki zmierzą się na wyjeździe z zespołem Siatkarza Wieluń. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 15.11.

Juniorki Łaskovii w meczu z Włókniarzem Zgierz zagrały w składzie: Julia Wojtaszek, Paulina Przerywacz, Zuzanna Pokorska, Marika Grzesiak, Agata Ciok, Maja Szymańska, Kinga Markiewicz (libero) oraz Magdalena Ludwisiak, Klaudia Włodarczyk.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę