Minisiatkówka

Aż 7 naszych zespołów w półfinałach Kindera!

W miniony weekend odbyły się turnieje eliminacyjne wojewódzkich rozgrywek minisiatkówki Kinder + Sport. Cykl składający się z trzech etapów eliminacyjnych na poziomie województwa (eliminacje, półfinał i finał) oraz finału ogólnopolskiego, w którym udział wezmą po dwa najlepsze zespoły w każdej kategorii wiekowej z każdego z 16 województw jest uznawany za nieoficjalne Mistrzostwa Polski w minisiatkówce. W tym roku do rozgrywek przystąpiła rekordowa liczba 10 zespołów reprezentujących Łaskovię.

Rywalizację w eliminacjach już w sobotę rozpoczęły nasze czwórki (rocznik 2004), które udały się na turniej do Pajęczna. Nasz pierwszy zespół w składzie: Alicja Jaryszek, Paulina Olszacka, Olga Łukaszewska i Nadia Miksa udział w półfinale miał zapewniony dzięki dobrej grze we wcześniejszych rozgrywkach Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego. Mimo to łaskowianki wzięły udział również w eliminacjach i wygrały swoją grupę pokonując UMLKS Radomsko i UKS AS Zduńska Wola bez straty seta.

Nasz drugi zespół czwórek, który zadebiutował jako osobna drużyna zmierzył się w grupie z Koroną Bełchatów i Siatkarzem I Wieluń. Łaskowianki w składzie: Ida Buczkowska, Hania Zwolińska, Kalina Pach, Nina i Nadia Piechota uległy obu swoim rywalkom, ale zwłaszcza w meczu z Koroną miały swoje szanse i przy nieco pewniejszej grze mogły pokusić się o lepszy wynik. Mimo dwóch porażek dziewczęta uzyskały awans do półfinału (w eliminacjach wzięło udział tylko 8 zespołów) i już w sobotę w Wieluniu będą miały kolejną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności.

Łaskowianki na turnieju czwórek w Pajęcznie

W niedzielę autokar wypełniony naszymi minisiatkarkami udał się natomiast do Bełchatowa. Dziewczęta w Hali Energia, gdzie na codzień swoje mecze w Pluslidze rozgrywają wicemistrzowie Polski, PGE Skra Bełchatów wzięły udział w eliminacjach w kategoriach dwójek i trójek.

W najliczniej obsadzonym turnieju dwójek (rocznik 2006 i młodsze), w którym wzięły udział 23 zespoły zagrało aż 6 naszych drużyn. Awans do fazy półfinałowej uzyskiwało 9 najlepszych ekip. Łaskowianki spisały się bardzo dobrze i aż 5 naszych duetów przeszło do kolejnego etapu, a 4 z 6 grup eliminacyjnych wygrały nasze pary.

W grupie G Łaskovia I, czyli Martyna Bulzacka i Martyna Michalak pokonały bez straty seta Libero V Pajęczno, MOS Wierzchlas oraz swoje klubowe koleżanki, Łaskovię VII (Ada Mosińska, Ala Hajdukiewicz i Natalia Drewnowska). Ada, Ala i Natalia zajęły w grupie miejsce trzecie, w pozostałych meczach pokonując drużynę z Pajęczna, a ulegając siatkarkom z Wierzchlasu.

Grupę H wygrały Ania Martynowska i Julia Majda, grające jako Łaskovia II, które również bez straty seta zwyciężyły Libero III i VI Pajęczno oraz Siatkarza I Wieluń.

W ślady swoich koleżanek poszła Łaskovia III (Karolina Kulczyńska i Kaja Junkiewicz), która także nie tracąc ani jednej partii pokonała: Skrę I Bełchatów, Koronę II Bełchatów oraz Libero IV Pajęczno.

Drugą pozycję w grupie J, ale z awansem do półfinału zajęły Paulina Hajdo i Amelia Woźniak grające jako Łaskovia V. Dziewczęta pokonały 2:0 Libero I i VIII Pajęczno, natomiast uległy Siatkarzowi III Wieluń.

Nasz ostatni zespół – Łaskovia VI – w składzie Hania Czerwińska i Michalina Miksa, po zwycięstwach 2:0 z Libero II i VII Pajęczno oraz Koroną I Bełchatów wygrał grupę K i uzupełnił grono naszych półfinalistek.

Dwa czwarte miejsca przywiozły z Bełchatowa nasze trójki (rocznik 2005), którym nie udało się wygrać żadnego spotkania, ale dziewczęta mają już na swoim koncie pierwsze wygrane sety.

Łaskovia I w składzie: Nadia Holc, Amelia Michalak i Wiktoria Rusiecka uległa kolejno w meczach grupy E: Skrze I Bełchatów (1:2), Siatkarzowi III Wieluń (0:2) i Libero Pajęczno (0:2).

Grająca w grupie F Łaskovia II (Wiktoria Łącz, Ala Sawicka i Amelia Chwiałkowska) była blisko pokonania UMLKS-u Radomsko (1:2), przegrała także bez straty seta z Siatkarzem II Wieluń i UKS AS Zduńska Wola.

Już w najbliższy weekend odbędą się turnieje półfinałowe. Czwórki udadzą się w sobotę do Wielunia, dwójki natomiast w niedzielę zagrają w Zduńskiej Woli.

Kliknij by skomentować

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Na górę