Juniorki

Alicja Jaryszek i Paulina Olszacka w półfinale MP juniorek!

W minioną sobotę na piaszczystych boiskach Centrum Sportu i Rekreacji zlokalizowanych na terenie kąpieliska miejskiego przy ul. Armii Krajowej w Łasku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w siatkówce plażowej w kategorii juniorek.

W rozegranym przy pięknej słonecznej pogodzie turnieju dla dziewcząt z rocznika 1999 i młodszych wzięło udział 10 zespołów reprezentujących łącznie 5 klubów. Wśród zgłoszonych drużyn znalazły się 4 duety reprezentujące Łaskovię.

Ostatecznie po rozegraniu 18 turniejowych spotkań na najwyższym stopniu podium stanęły siatkarki MUKS ABiS SP 64 Łódź Anna Tagowska i Dominika Kołodziejczyk, które w wielkim finale pokonały Oliwię Laszczyk i Adriannę Domańską z ŁKS-u Siatkówka Żeńska Łódź.

Brązowe medale powędrowały do siatkarek ŁKS MG13 Łódź Nikoli Krawczyk i Wiktorii Lach, które w starciu o najniższy stopień podium wygrały po tie-breaku z łaskowiankami Alicją Jaryszek i Pauliną Olszacką.

Cztery czołowe zespoły awansowały do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski, który rozegrany zostanie w dniach 26 i 27 czerwca, również w Łasku.

Nasze pozostałe zespoły uplasowały się na następujących miejscach:

5-6. Karolina Chwiałkowska / Kaja Sobolewska
7-8. Hanna Kowalewska / Wiktoria Bednarek
9-10. Kamila Rozwalak / Martyna Kmiecik

O dużym pechu może mówić zwłaszcza nasz ostatni duet, Kamila i Martyna, które w pierwszym meczu po dobrej grze pokonały parę łódzkiej Dziewiątki, ale później ze względów zdrowotnych musiały wycofać się z turnieju.

Dla niemal wszystkich uczestniczek zawodów w kategorii juniorek szansa na poprawienie swoich wyników już w najbliższą sobotę, kiedy to łaskie kąpielisko będzie gościło zawody w kategorii kadetek. Serdecznie zapraszamy do dopingowania siatkarek!

Na górę